Lance Henriksen als Wydd | |
Kevin Durand als Skellig | |
Mélanie St-Pierre als Khara | |
Summer H. Howell als Nascien | |
Andrew Gillies als Interrogator A | |
Dawn Ford als The Commander | |
Jordan Van Dyck als Interrogator B |
Mamoru Oshii | Director |
Kenji Kawai | Music |
Atsuki Sato | Editor |
Susan Bayne | Set Decoration |
Dominique Ricard | Camera Operator |
Geoff D.E. Scott | Visual Effects Supervisor |
Dango Takeda | Costume Design |
François Warot | Gaffer |
Nicolas Gagnon | Foley |
Sophie Lebeau | Makeup Artist |
Valérie Bélègou | Set Costumer |
William Chang | Visual Effects Supervisor |
Roxane Leroux | Art Department Coordinator |
Malika Ben Slimane | Seamstress |
Tetsu Fujimura | Producer |
Jean-Philippe St-Laurent | Dialogue Editor |
Ryoichi Uchikoshi | ADR & Dubbing |
Ken Nakamura | Producer |
Dave David | Animation |
Pascal Garneau | Sound Effects Editor |
Jacquelyn Racine | Visual Effects Coordinator |
Gen Urobuchi | Adaptation |
Makoto Asanuma | Producer |
Geneviève Poirier | Seamstress |
Lon Molnar | Visual Effects Supervisor |
Mitsuhisa Ishikawa | Producer |
Marjorie Hamel | Script Supervisor |
Sarah Wormsbecher | Visual Effects Producer |
Orly Sitowitz | Casting |
Mathieu Charest | Camera Operator |
Jean-François Sauvé | Sound Effects Editor |
Mamoru Oshii | Writer |
Ted Samuels | Art Direction |
Asuka Sugiyama | Art Department Coordinator |
Kate Yablunovsky | Casting Associate |
Damian Isherwood | Animation |
Leanne Hein | Visual Effects Editor |
Isabelle Dupire | Costume Supervisor |
Marc Reichel | Special Effects Supervisor |
Tom Myers | Sound Designer |
Ronald J. Rolfe | Hairstylist |
Lyse Lafontaine | Producer |
Benoit Beaulieu | Director of Photography |
Nicole Pelletier | Costume Design |
Matthew Lajoie | Animation |
Claire Callway | Visual Effects Coordinator |
Jo Singh Brar | Visual Effects Producer |
Bernard Gariépy Strobl | Sound Re-Recording Mixer |
Pierre-Jules Audet | Supervising Sound Editor |
Geoffrey Gunn | Writer |
David Blanchard | Production Design |
Daniel Carpentier | Set Decoration |
Beverley Huynh | Costume Supervisor |
Chaitali Nazirkar | Animation |
Bruno Rosato | Casting |
Lyne Chénier | Set Decoration |
Nadine Duclos | Seamstress |
Paul Belchamber | Visual Effects Coordinator |
Marcelo Padovani | Key Hair Stylist |
Clair Blondel | Makeup Designer |
Géraldine Courchesne | Makeup Designer |
Gabor Vadnay | Sound Recordist |