Christian Bale als Dieter Dengler | |
Steve Zahn als Duane | |
Toby Huss als Spook | |
François Chau als Province Governor | |
Marshall Bell als Admiral | |
Jeremy Davies als Gene | |
Pat Healy als Norman | |
James Aaron Oliver als Jet Pilot | |
Saichia Wongwiroj als Pathet Lao Guard | |
Brad Carr als U.S. Navy Pilot | |
Teerawat Mulvilai als Little Hitler | |
Kriangsak Ming-olo als Jumbo | |
Somkuan 'Kuan' Siroon als Nook the Rock | |
Mr. Yuttana Muenwaja als Crazy Horse | |
Chorn Solyda als Walkie Talkie | |
Galen Yuen als Y.C. | |
Apichart Chusakul als Phisit | |
Lek Chaiyan Chunsuttiwat als Procet | |
Zach Grenier als Squad Leader | |
Evan Jones als Pilot | |
Craig Gellis als Grunt | |
GQ als Farkas |
Joe Bini | Editor |
Elton Brand | Producer |
Adam W. Rosen | Producer |
Michael Dounaev | Executive Producer |
Steve Marlton | Producer |
Robyn Klein | Producer |
Peter Zeitlinger | Director of Photography |
Arin 'Aoi' Pinijvararak | Art Direction |
Walter Josten | Producer |
Werner Herzog | Director |
Jeff Geoffray | Producer |
Werner Herzog | Author |
Freddy Braidy | Executive Producer |
Klaus Badelt | Original Music Composer |
Annie Dunn | Costume Design |
Kami Naghdi | Executive Producer |
Eyde Belasco | Casting |
Harry Knapp | Producer |
Jimmy de Brabant | Executive Producer |
Nick N. Raslan | Executive Producer |
Elie Samaha | Executive Producer |
Gerald Green | Executive Producer |
Conor O'Sullivan | Makeup Effects Designer |
Kenneth Young | Sound Effects Editor |
Tanya Cookingham | Key Makeup Artist |
R.J. McCasland | Key Makeup Artist |
Charles Hamilton | Sound Recordist |
Marc Meyer | Sound Effects Editor |
Peter Austin | Supervising Sound Editor |
Randolph Saucedo | Sound Recordist |
Ed Carr | Sound Re-Recording Mixer |
Todd Grace | Sound Re-Recording Mixer |
Paul Paragon | Sound Mixer |
Janette Nielsen | Makeup Artist |
Danielle Lyn Saunders | Makeup Artist |
Jennifer Owen Silva | Key Hair Stylist |
Michael W. Mitchell | Sound Effects Editor |
Scott Kinzey | Sound Mixer |
Robert Trenton | Makeup Artist |
Apichart Chusakul | First Assistant Director |
Adam Howarth | Special Effects Supervisor |
Harry Knapp | First Assistant Director |
Jonathan Henry Way | Executive In Charge Of Production |
Chris Woods | Visual Effects Producer |
Tom Clancy | Visual Effects |
Matthew A Portnoff | Producer |
Joe Bretz | Thanks |