I, Robot (2004)

Actie, Sciencefiction
In het Chicago van 2035 behoren robots tot het alledaagse leven. Ze staan ten dienste van de mensen en worden door hen blindelings vertrouwd, omdat ze geprogrammeerd zijn volgens de drie wetten van de robotica. Deze bepalen dat de technologische hoogstandjes de mensen geen kwaad kunnen doen. Rechercheur Del Spooner houdt er echter een andere mening op na. Hij moet de moord op de briljante wetenschapper Alfred Lanning ophelderen en hij vermoedt dat de dader een robot is.

I, Robot Film Info

Score: 6.9/10 van 7627 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2004-07-15
Lengte: 115 Minuut / 1:55
Regisseur: Alex Proyas
Schrijvers Akiva Goldsman, Jeff Vintar.
Productie Studios: Mediastream Vierte Film GmbH & Co. Vermarktungs KG, Davis Entertainment, Laurence Mark Productions, Canlaws Productions, 20th Century Fox, Overbrook Entertainment
Productie Land: United States of America, Germany


I, Robot Trailer


Will Smith
als Del Spooner
Bridget Moynahan
als Susan Calvin
Alan Tudyk
als Sonny
James Cromwell
als Dr. Alfred Lanning
Bruce Greenwood
als Lawrence Robertson
Shia LaBeouf
als Farber
Chi McBride
als Lt. John Bergin
Jerry Wasserman
als Baldez
Peter Shinkoda
als Chin
Terry Chen
als Chin
David Haysom
als NS4 Robot and NS5 Robot
Scott Heindl
als NS4 Robot and NS5 Robot
Adrian Ricard
als Granny
Fiona Hogan
als V.I.K.I.
Sharon Wilkins
als Asthmatic Woman
Craig March
als Detective
Darren Moore
als Homeless Man
Emily Tennant
als Young Girl
Tiffany Lyndall-Knight
als Mob Woman
Aaron Douglas
als USR Attorney #1
Angela Moore
als Wife
Jeanne McCarthy Casting
John Davis Producer
William Hoy Editor
Will Smith Executive Producer
Patrick Tatopoulos Production Design
Marco Beltrami Original Music Composer
Neil Travis Additional Editing
Heike Brandstatter Casting
Coreen Mayrs Casting
Akiva Goldsman Screenplay
Wyck Godfrey Producer
Craig Berkey Sound Designer
Anthony Romano Executive Producer
Michel Shane Executive Producer
Laurence Mark Producer
Juel Bestrop Casting
Simon Duggan Director of Photography
Chris August Art Direction
Lin MacDonald Set Decoration
Jim Passon Color Timer
Stu Bernstein Foley
Armen Minasian Editor
Alex Proyas Director
Jeff Vintar Screenplay
Jeff Vintar Screenstory
Isaac Asimov Book
Billy DaMota Casting Consultant
Helen Jarvis Art Direction
Michael Webb Set Decoration Buyer
Liz Keogh Costume Design
Barbara Kelly Unit Production Manager
James Lassiter Executive Producer
Bill Terezakis Prosthetic Supervisor
David Betancourt Foley Mixer
Tim Gomillion Sound Recordist
Galen Goodpaster First Assistant Sound Editor
Paul Massey Sound Re-Recording Mixer
John Murray Foley Supervisor
Charleen Richards ADR Mixer
George Collins Video Assist Operator
Andrew R. Jones Animation Supervisor
Pierce Austin Hairstylist
Patrick Esposito Post Production Supervisor
Blythe Cappello Casting Associate
Kathy Edwards First Assistant Accountant
Michael Haight ADR Supervisor
Phil Greig Digital Intermediate
Christopher Gordon Stunt Double
Scott J. Ateah Stunt Coordinator
Scott J. Ateah Second Unit Director
Rikki Gagne Stunts
Milena Zdravkovic Conceptual Illustrator
Thom Wells Construction Coordinator
Topher Dow Producer
Stan Edmonds Makeup Department Head
Richard Learoyd Editor
Matt Villa Associate Editor
Buck Sanders Additional Music
Paul Barry Second Assistant Director
Sam Harris Assistant Director
Peter Cox Stunts
Jana MacDonald Assistant Costume Designer
Kendelle Elliott Assistant Art Director
Steven R. McGlothen Co-Producer
Dan Sissons Property Master
Jaydene Maryk Art Department Assistant
Tanya Howard First Assistant Makeup Artist
David Crone Steadicam Operator
Erik Aadahl Sound Designer
Susan Dawes Dialogue Editor
Jay Wilkinson Sound Effects Editor
Dave Kulczycki Dialogue Editor
Blake R. Cornett Second Assistant Sound
Clare Burgess Animation Coordinator
Bob Bedard Chef
Dan Lemmon CG Supervisor
John A. Larsen Supervising Sound Editor
Janette Hyland Lead Painter
Ian Seabrook Underwater Camera
Charlene Eberle Douglas Visual Effects Coordinator
Erik Nash Visual Effects Supervisor
John B. Keys Scenic Artist
Guy Williams CG Supervisor
John Adams Gaffer
Alex Gibson Music Editor
Harlow MacFarlane Makeup Effects
Angelina P. Cameron Hair Department Head
John Kilkenny Associate Producer
Toni Atterbury Unit Publicist
Ryan Stafford Visual Effects Production Manager
Joe Letteri Visual Effects Supervisor
Rob Vreugde Transportation Coordinator
Derek Casari ADR Engineer
Tohda Asuka Lighting Artist
Ava Gerlitz Still Photographer
Katalin Lippay Key Hair Stylist
Andre Brouwer Truck Costumer
Michael Leung Visual Effects
John Nelson Visual Effects Supervisor
Leah Ehman Makeup Artist
Dan Foster Digital Effects Producer
Greg Butler CG Supervisor
Franziska Keller Art Department Coordinator
Shelley Crawford Script Supervisor
Mark N. Tompkins Painter
Skip Kimball Digital Intermediate Colorist
Ralph Mendoza Helicopter Camera
John Andrew Berton Jr. Digital Effects Supervisor
Liza D. Espinas First Assistant Editor
Mark Gamache Location Scout
Terence Chase Security
Errin Lally Casting Coordinator
Bill Talbott Score Engineer
Chris McClintock Post Production Coordinator
Andre Blair Stand In
Jeff Beattie Visual Effects Editor
Jill Allanson Telecine Colorist
Mary Guilfoyle Production Manager
Christopher Walsh Libra Head Technician
Cliff Cenerini Electrician
Michelle Baines Costume Set Supervisor
Jeff MacFarlane Boom Operator
Antonio Germinario Assistant Property Master
Michael Lee Baron Producer
Howard Lau Conceptual Design
Jim Birkel Construction Foreman
Eldon Coney Leadman
Sheila Thomas Painter
Melanie Cassidy Sculptor
Michael Elkan Set Designer
Doug Reid Grip
Summer Eves Seamstress
Tamaryn Lang Set Costumer
Tim Dagley Set Dressing Artist
Tor Baxter Carpenter
Violet Barisoff Craft Service
Lawrence Albright Driver
Allison Beda Loader
Anet Hambarsumian Post-Production Manager
G.G. Heitmann Demers 2D Sequence Supervisor
Vincent Dela Luna Key Set Production Assistant
Shane Cooper Software Engineer
Mike Vézina Special Effects Coordinator
Bill Ryder Systems Administrators & Support
Robert Buxton Transportation Captain
Shawn Henter Transportation Co-Captain
Stephanie Kate Mitchell Script Coordinator
Robert Hicks Best Boy Electric
Cam Esau Lighting Technician
Rod Feldmeier Rigging Gaffer
George Raymond Carter Rigging Grip
Al Nolan-Cohn Location Manager
Maureen 'Mo' Crutchfield Production Accountant
Penny Rogers Production Coordinator
Eric Fox Hays Production Supervisor
James Kusan Sound Mixer
Susie Kleis 3D Supervisor
Ted Andre Digital Compositors
Robert Boas I/O Supervisor
Jerome Platteaux Visual Development
Neacol Booth Visual Effects
Sandra Almond Visual Effects Producer
Dale Fay Visual Effects Supervisor
Valy Lungoccia Motion Capture Artist
Lisa Spence Digital Producer
Matt Willoughby-Price Sound
Gary Burritt Negative Cutter
Cathy Darby Costumer
Marc Marcum Story Editor
James McKenzie Moore Casting Assistant
Dana Dubé Animal Coordinator
Lisa Turner Pre-Visualization Coordinator
Michael Franck Aerial Coordinator
Alexander Garcia Assistant Editor
Gene Keigher Key Rigging Grip
Daryl Hartwell Dolly Grip
James Doh Storyboard Artist
Savino Peragine Tailor
Evan Allen Production Assistant
G. Scott Stewart Construction Buyer
Elisabeth Arko Senior Animator
Dave Ashcroft Camera Trainee
Sally Hudson Graphic Designer
Douglas W. Beard Special Effects Technician
Wilton Higgins Swing
Greg Hewett Sound Assistant
Tracey Poirier Second Second Assistant Director
Janice Swayze Costume Coordinator
Nicholas Boughen CG Artist
Tamar Ouziel Assistant Makeup Artist
Darren Robertson Playback Coordinator
Dawn Fintor Foley Artist
Michael Taylor Production Executive
Scott Edelstein Data Wrangler
Ron Blecker Technical Advisor
J. Norman Earle Best Boy Grip
Chera Bailey Post Production Assistant
David R. Baron Third Assistant Director
Michelle Hendriksen First Assistant Property Master
Lee Campbell Set Decorating Coordinator
Marc Hayes ADR Recordist
Beck Carver Special Effects Assistant
Tom Core Visual Effects Production Assistant
Claire Webb Stunt Driver
Sam Jones Second Assistant Camera
William Dwelly Animation Technical Director
Jason Collier Assistant Location Manager
Dustin Bouchard Location Production Assistant
Colette Jost Assistant Accountant
Melanie Donohue Assistant Chef
Jean Lapointe Compositing Lead
Sonja Burchard Compositing Supervisor
Danny McNair First Assistant Production Coordinator
Matt Bauer General Manager
Mick Gray Generator Operator
Jeff Swenty Head of Production
Jill Anderson Payroll Accountant
Nazima Nagdee Production Assistant
Bruce Scott Production Driver
Karam Khan Researcher
Anne Ritter Rotoscoping Artist
Spencer Hon Lui Second Assistant Production Coordinator
Larry Woodhouse Security Coordinator
Jill Armstrong Travel Coordinator
Paul Taylor First Assistant Camera






















ikwilfilmskijken © 2020