Zibby Allen als Claire | |
Matreya Scarrwener als Emily | |
Peter Benson als Ollie | |
Hazel Bartlett-Sias als Olivia | |
Ava Grace Cooper als Sophie | |
Brady Droulis als Charlie | |
Jenna Burgess als Anna | |
Malaika Jackson als Pamela | |
Adam Lolacher als Steve | |
Kamantha Naidoo als Kendra | |
Toni Nielsen als Ellen |
Ann Forry | Director |
Lauren Balson Carter | Writer |
Corey MacGregor | Director of Photography |
Jason Schneider | Editor |
Linda Stregger | Executive Producer |
Breanne Hartley | Executive Producer |
Barbara Fisher | Executive Producer |
Tom Berry | Executive Producer |
Chester Sit | Producer |
Sebastian Battro | Executive Producer |
Bruce Harvey | Supervising Producer |
Tim Jones | Music |
Wayne Elliott | Production Design |
Michael Bishop | First Assistant Director |
Chris Langford | Production Manager |
William Robson | Second Assistant Director |
Ali Tonkaboni | First Assistant "A" Camera |
Ben Burgis | Second Assistant "A" Camera |
Caleb Asress | Second Assistant "A" Camera |
Corey MacGregor | "B" Camera Operator |
Dallis Swiatek | First Assistant "B" Camera |
Angel Lynne | Still Photographer |
Timothy Green | Script Supervisor |
Charles Adams | Sound Mixer |
Chad Sayn | Stunt Coordinator |
Michael Lundin | Casting Director |
Louise Domenach | Set Decoration |
Robert O'Donnell | Property Master |
Alejandro Garcia Barreto | Art Direction |
Jennifer Bibera | Costume Designer |
Megan Nicols | Costume Set Supervisor |
Marija Ducharme | Costume Set Supervisor |
Linden Watt | Costume Set Supervisor |
Gray Bonner | Truck Supervisor |
Gabrielle Selegar | Truck Supervisor |
Lydia Kuhnert | Key Makeup Artist |
Beverley Wong | Key Makeup Artist |
Maria José Lara | Hairstylist |
Raivo Kruze | Gaffer |
Justin Uitto | Gaffer |
Dylan Holm | Best Boy Electric |
Sean Rooney | Key Grip |
Keith Granger | Dolly Grip |
Tejinder Bansal | Production Accountant |
Daria Kogan | Production Accountant |
Jazz Jovic | Payroll Accountant |
Tania Escamilla Garduno | Production Coordinator |
Tom Sloboda | Assistant Production Coordinator |
Javier Porragas | Script Coordinator |
Christoph Blaschke | Third Assistant Director |
Andrew Bezuk-Greig | Third Assistant Director |
Sean Hanlin | Security Coordinator |
Dean Fitzpatrick | Transportation Coordinator |
Tsering Rongae | Transportation Captain |
Jean Wharf-Garcia | Assistant Editor |
Kent McCormick | Colorist |
Randy Kiss | Sound Re-Recording Mixer |
Michael MacDonald | Sound Re-Recording Mixer |
Alonso Lozano Arellano | Boom Operator |