David Hewlett als Radnor | |
Robert Picardo als Colonel Wichita | |
Hamish Clark als Patterson | |
Christina Cole als Angela | |
Lincoln Frager als Captain Finnis | |
Marem Hassler als Vera Cortez | |
Timothy Howlett als Military Scientist | |
Iain McKee als Pip Squeak | |
Jesse Steele als Scientist | |
Shelly Varod als Perez | |
Vlado Mihailov als Marco | |
Owen Davis als Scared Soldier | |
Tobias Hewitt als Hipster |
Matt Codd | Director |
Adam J. Karp | Writer |
Royal McGraw | Writer |
Danny Roth | Casting |
Gillian Hawser | Casting |
Maria Mladenova | Costume Design |
Claude Foisy | Original Music Composer |
Borislav Mihailovski | Production Design |
Martin Chichov | Director of Photography |
John Quinn | Editor |
Aleksandar Yochkolovski | Visual Effects Producer |
Juan Carlos Vargas | Visual Effects Supervisor |
John Cappilla | Line Producer |
Cherise Honey | Executive Producer |
Thomas P. Vitale | Executive Producer |
Jeffery Beach | Producer |
Phillip J. Roth | Producer |
Yanko Ushatov | Unit Production Manager |
James Oxford | Second Unit Director |
Todor Chapkanov | First Assistant Director |
Asya Chakarova | Second Assistant Director |
Mariana Vodenicharova | Second Second Assistant Director |
Parvan Parvanov | Stunt Coordinator |
Grits Carter | Post Production Supervisor |
Shelly Stoyanova | Script Supervisor |
Milena Karova | Production Coordinator |
Aileen Trombatore | Production Accountant |
Mario Georgiev | Production Accountant |
Martin Chichov | "A" Camera Operator |
Miroslav Stoilov | First Assistant "A" Camera |
Ivaylo Ivanov | Second Assistant "A" Camera |
Ivo Peitchev | "B" Camera Operator |
Alexander Alexandrov | First Assistant "B" Camera |
Vladislav Mateev | Second Assistant "B" Camera |
Kiril Valchanov | Steadicam Operator |
Emil Dimitrov | Camera Loader |
Konstantin Popov | Gaffer |
Dimitar Liubomirov Petrov Zeiss | Best Boy Electric |
Vladimir Varadinov | Electrician |
Vasil Galabov | Key Grip |
Dimitar Vuchkov | Best Boy Grip |
Dimitur Dimitrov | Grip |
Kiril Kurtov | Grip |
Aleksandur Dimitrov | Grip |
Emil Evtimov | Production Sound Mixer |
Boris Atanasov | Boom Operator |
Ivo Simeonov Nikolov | Extras Casting |
Asen Bozilov | Art Direction |
Stefan Markov | Construction Foreman |
Stilen Totev | Leadman |
Zornica Dieva | Draughtsman |
Georgi Petrov Yakimov | Property Master |
Mariana Love | Key Makeup Artist |
Maria Stankovich | Makeup & Hair |
Desislava Manasieva | Makeup & Hair |
Irena Maximova Kirkova | Costume Supervisor |
Nikolai Kirilov | Costume Assistant |
Ivo Simeonov Nikolov | Location Manager |
Rosen Dimitrov | Transportation Coordinator |
Nikolai Milev | Transportation Captain |
Tzvetelina Hadjieva | Set Medic |
Cameron Hallenbeck | First Assistant Editor |
Eric Lalicata | Sound Re-Recording Mixer |
Dan Snow | Sound Supervisor |
Eric Lalicata | Supervising Sound Editor |
Sean Gray | Sound Effects Editor |
Sergio R. Rocha | Sound Effects Editor |
Joshua Aaron Johnson | Dialogue Editor |
Amy Felton | ADR Editor |
Matt Hovland | ADR Mixer |
John Sanacore | Foley Mixer |
Alex Ullrich | Foley Artist |
Eric Chase | Colorist |