Michael Shannon als Maynard Greiger | |
Judy Greer als Parker | |
Thomas Lennon als Brock Masterson | |
Ron Perlman als Sheriff Jack | |
Christina Hendricks als Connie Greiger | |
Ian McShane als Bart | |
Michael Torpey als Norm | |
Debargo Sanyal als Tony | |
Greta Lee als Ilene | |
Elena Hurst als Stacy Gutierrez | |
Blake Perlman als Deputy Tammy Henderson | |
Viola Ransel als Millie | |
Ruth Ransel als Doris | |
Thomas Hoe als Don | |
Timothy Davis-Reed als John Logan | |
Collin Crook als Jasper Wyatt | |
Julian Lerner als Samuel | |
Mary Marquiss Ashley als Sue | |
Kenn Watt als Wilkins |
Seth Henrikson | Director |
Daniel Meyer | Writer |
Ron Perlman | Producer |
Jonathan Gray | Producer |
Patricia Hearst | Executive Producer |
Daniel Meyer | Executive Producer |
Byron Wetzel | Executive Producer |
Damian Horan | Director of Photography |
Joel Plotch | Editor |
Michael Aitken | Art Direction |
Jimena Azula | Production Design |
Jessica Zavala | Costume Design |
Alanna Wray McDonald | Set Decoration |
Dawn Tunnell | Makeup Department Head |
Susie Cody | Set Dresser |
Elizabeth Shea | Location Manager |
Sam Evoy | Script Supervisor |
Michael Shannon | Executive Producer |
Rachel Tenner | Casting |
Bess Fifer | Casting |
Jonathan Finegold | Music Supervisor |
Brando Triantafillou | Original Music Composer |
Steve Morrison | Editor |
Christian Chadd Taylor | Executive Producer |
Bruce Meyerson | Executive Producer |
Josh Crook | Producer |
J. Randle Crook | Executive Producer |
Scott Floyd Lochmus | Producer |
Brian Papworth | Unit Production Manager |
Brent Geisler | First Assistant Director |
Katie Kramer | Second Assistant Director |
Laura E. Rizer | Second Second Assistant Director |
Ramona Adair | Additional Second Assistant Director |
Tiffany Hallgren | Associate Producer |
Robert Benjamin | Co-Producer |
Heather Allyn Smith | Set Dresser |
Heather Allyn Smith | Set Dressing Buyer |
Dylan Joe Albritton | Leadman |
Yasmin Reshamwala | Property Master |
T.V. Alexander | Special Effects Technician |
Brian Schuley | Pyrotechnician |
Jillian Daidone | Wardrobe Supervisor |
Allison Choi Braun | Set Costumer |
CJ Brion | "B" Camera Operator |
CJ Brion | Digital Imaging Technician |
Christine Hodinh | First Assistant "A" Camera |
Adam Gonzalez | Second Assistant "A" Camera |
Tom Atwell | Second Assistant "B" Camera |
Chris Moone | Steadicam Operator |
Troy Dobbertin | Additional Second Assistant Camera |
Travis Keyes | Drone Operator |
Travis Keyes | Still Photographer |
Chris Esterguard | Boom Operator |
Jeffrey Peters | Gaffer |
Anthony Roldan | Best Boy Electric |
Chris Cazavilan | Key Grip |
Kyle T. Leach | Best Boy Grip |
Evan Childs | Dolly Grip |
Dennis Polanco | Hair Department Head |
Michael Zambrano | Additional Hairstylist |
Katie Galliher | Makeup Artist |
Dana Nelson | Production Coordinator |
Amy Breuer | Assistant Production Coordinator |
Carolyn Cocca | Extras Casting |
Devin Carey | Assistant Editor |
Vincent F. Welch | Assistant Editor |
Chris Shegich | Visual Effects Supervisor |
Milan Boncich | Digital Intermediate Colorist |
Tony Volante | Sound Re-Recording Mixer |
Brian Langman | Supervising Sound Editor |
Emilee Morgan | Assistant Music Supervisor |
Esther Regelson | ADR Editor |
Esther Regelson | Dialogue Editor |
Kevin Peters | ADR Mixer |
Justine Baker | Foley Mixer |
Sebastian Henshaw | Foley Artist |
Anthony Viera | Sound Mixer |