Cynthia Rothrock als Kris Fairchild | |
Richard Norton als Preston Michaels | |
Brian Thompson als Conrad Drago | |
Catherine Bach als Capitaine Murdock | |
Stephen Davies als Baby | |
Terri Treas als Rita Carrion | |
Toshishiro Obata als Chan Lu | |
Patrick Malone als Paris Armstrong | |
Matt O'Toole als Rascoe | |
Peter Cunningham als Alley Thug | |
Alex Datcher als Hannah the Hun | |
Faith Minton als Size 12 | |
Kathy Long als Fros-T | |
Cheryl Wheeler Duncan als Hannah's Hitwoman in the Alley (uncredited) | |
Jon Van Ness als Talbot | |
Paul D. Fow als Band Member | |
Jeff Winkless als Farmer | |
Roger Yuan als Dave the Thug | |
Tim DeZarn als Fast Eddie | |
Shevonne Durkin als Groupie | |
Ralph Seymour als Sleazoid | |
Lilli Rouleau als Hospital Nurse | |
Christopher Edmonds als Bouncer | |
Steven Reich als TV Reporter | |
Sabryna Gamboni als Slinky Girl | |
Molly Johnson als Herself | |
Norman Orenstein als Himself | |
Ken Balina als Partygoer (uncredited) | |
Jeff Jones als Band Member (uncredited) |
Terence H. Winkless | Director |
Terence H. Winkless | Writer |
Paul Colichman | Executive Producer |
Miles A. Copeland III | Executive Producer |
Richard Norton | Associate Producer |
Cynthia Rothrock | Associate Producer |
Donald Paul Pemrick | Producer |
Darryl Way | Music |
Thomas L. Callaway | Director of Photography |
David Byron Lloyd | Editor |
Billy Jett | Production Design |
Steven Reich | Executive In Charge Of Production |
John Schouweiler | Line Producer |
Donald Paul Pemrick | Casting |
Pixie Guerin | Set Decoration |
Shelly Boies | Costume Design |
Jerry Macaluso | Makeup Supervisor |
Adam Brandy | Makeup Artist |
Deborah McNulty | Makeup Artist |
Deborah McNulty | Hairstylist |
Melissa Cobb | Executive In Charge Of Production |
John Schouweiler | Unit Production Manager |
Kevin Reidy | Executive In Charge Of Production |
Adriane Marfiak | Sound Effects Editor |
Doug Reed | Foley Artist |
Doug Reed | Foley Editor |
Todd Orr | Sound Effects Editor |
Lauren Stephens | Sound Editor |
D. J. Ritchie | Sound Mixer |
Andy Napell | ADR Mixer |
Eric Hoeschen | Sound Recordist |
Michael Jonascu | Sound Effects Editor |
Eric Gotthelf | Sound Re-Recording Mixer |
Eric Gotthelf | Foley Mixer |
John Brasher | Sound Re-Recording Mixer |
Ginger Geary | Foley Artist |
Sarah Brady | ADR Editor |
Dave Gregory | Visual Effects Supervisor |
Bernie Pock | Stunt Coordinator |
Cheryl Wheeler Duncan | Stunts |
Karen Price | Stunts |
Kenny Bates | Stunts |
Chris Durand | Stunts |
Clint Lilley | Stunts |
Waide R. Allen | Gaffer |
James Lawrence Spencer | Second Unit Director of Photography |
Lawrence A. Maddox | Assistant Editor |
Daniel Craven | Assistant Editor |
Alan Z. McCurdy | Assistant Editor |
Michael Elliott | Music Coordinator |
Paul Di Franco | Music Supervisor |
Vanick Moradian | Music Editor |
Roy Knyrim | Makeup Supervisor |
J.J. Perry | Stunts |
Spiro Razatos | Stunts |
David A. Armstrong | Second Assistant Camera |