Raven-Symoné als Galleria Garibaldi | |
Adrienne Bailon-Houghton als Chanel Simmons | |
Sabrina Bryan als Dorinda Thomas | |
Kiely Williams als Aqua Walker | |
Peter Vives als Ángel | |
Belinda als Marisol Durán | |
Golan Yosef als Joaquín | |
Lori Alter als Juanita Simmons | |
Abel Folk als Luc | |
Lynn Whitfield als Dorothea Garibaldi | |
Kim Manning als Lola Durán | |
Ferran Audí als Festival Director | |
Rosana Pastor als Aramet | |
Richard Felix als Randolph | |
Guillermo Ayesa als Sr. Reynosa | |
Sue Flack als Sra. Reynosa | |
Andrea Montero als Madeline | |
Harris Gordon als Robart | |
Martha Carbonell als Luc's Mom |
Richard T. Olson | Art Department Coordinator |
Kike Martínez | Electrician |
April Tucker | Sound Recordist |
Jordi Rossinyol Colomer | Sound Assistant |
Luis Casacuberta | Second Assistant Director |
Luci Lenox | Casting Associate |
Raquel Coronado | Assistant Makeup Artist |
Blanca Sanchez | Post Production Supervisor |
Tao Madama | Post Production Assistant |
Charly Bujedo | Electrician |
Mani Martínez | Property Master |
Gris Jordana | Second Assistant Camera |
Joan Cardona | Key Grip |
Carlos Ruiz Boceta | Location Manager |
Cristina Cordero | Script Supervisor |
Johnny Kirkwood | Colorist |
José Luis Escolar | Producer |
William Pearson | Music Editor |
Eric Heavens | Digital Compositor |
José Luis Rodríguez | Gaffer |
Mark Hofeling | Production Design |
Laura Mateos | Production Accountant |
Pep Armengol | Casting |
Paul Harris | Choreographer |
Carlie Bergman | ADR Recordist |
Carli Barber | Music Editor |
Avital Korin | Music Editor |
Mark Friedgen | Supervising Sound Editor |
David Lawrence | Music |
Gigia Pellegrini | Assistant Property Master |
Daniel Aranyó | Director of Photography |
Águeda Balogh | Second Assistant Camera |
Guillem Huertas | First Assistant Camera |
Douglas Murray | ADR Mixer |
Steven Vincent | Music Supervisor |
Imma Capell | Assistant Makeup Artist |
Manel Fernández | Lighting Technician |
Deborah Gregory | Book |
Cheryl Hill | Producer |
David Olivares | Production Coordinator |
Tim Chilton | Foley Artist |
Richard Steele | Sound Effects Editor |
Ryan Case | Assistant Editor |
Tom Summers | Post Production Supervisor |
Giannie Tognarelli | Boom Operator |
Licio Marcos de Oliveira | Sound Mixer |
Emilio Martinez-Borso | Assistant Director |
Inés Lugo | Second Second Assistant Director |
Charles Ireland | Editor |
Roberto Escudero | Electrician |
Deborah Gregory | Co-Producer |
Whitney Houston | Executive Producer |
David Torres | Foley Mixer |
Sean Byrne | Sound Editor |
Charo Diego | Set Costumer |
Shana Targosz | Assistant Costume Designer |
Adam Simpson | Visual Effects Editor |
Javier Guerrero | Electrician |
Felipe Alba | Camera Operator |
Pau Reig | Second Assistant Camera |
Carlos Balsera | Location Assistant |
Juan Manuel Jimenez | First Assistant Director |
Charles Klapow | Choreographer |
Lia Giralt | Electrician |
Debra Martin Chase | Executive Producer |
Pau Albin | Set Dresser |
Nuria Muni | Set Decoration Buyer |
Kenny Ortega | Director |
Jacqueline George | Producer |
Alison Taylor | Writer |
Bethesda Brown | Writer |
Nancy Butts Martin | Costume Design |
Raven-Symoné | Co-Executive Producer |