6.6

The Crucible (1996)

Drama, Historisch
In een klein dorpje Salem in Massachusetts wordt een kleine groep meiden betrapt tijdens een duivels ritueel. Langzamerhand begint iedereen in het dorp te geloven dat ze aan hekserij doen. De leidster van de groep reageert op die beschuldigen door andere mensen aan te geven. Binnen de kortste keren beschuldigt iedereen elkaar wat leidt tot rechtspraken en ophangingen.

The Crucible Film Info

Score: 6.6/10 van 470 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1996-11-27
Lengte: 124 Minuut / 2:4
Regisseur: Nicholas Hytner
Schrijver: Arthur Miller
Productie Studio: 20th Century Fox
Productie Land: United States of America


The Crucible Trailer


Daniel Day-Lewis
als John Proctor
Winona Ryder
als Abigail Williams
Paul Scofield
als Judge Thomas Danforth
Joan Allen
als Elizabeth Proctor
Bruce Davison
als Reverend Parris
Rob Campbell
als Reverend Hale
Jeffrey Jones
als Thomas Putnam
Peter Vaughan
als Giles Corey
Karron Graves
als Mary Warren
Charlayne Woodard
als Tituba
Frances Conroy
als Ann Putnam
Elizabeth Lawrence
als Rebecca Nurse
George Gaynes
als Judge Samuel Sewall
Mary Pat Gleason
als Martha Corey
Robert Breuler
als Judge Hathorne
Rachael Bella
als Betty Parris
Ashley Peldon
als Ruth Putnam
Tom McDermott
als Francis Nurse
John Griesemer
als Ezekiel Cheever
Michael Gaston
als Marshal Herrick
William Preston
als George Jacobs
Ruth Maleczech
als Goody Osborne
Sheila Pinkham
als Goody Good
Peter Maloney
als Dr. Griggs
Kali Rocha
als Mercy Lewis
Taylor Stanley
als Joanna Preston
Lian-Marie Holmes
als Deliverance Fuller
Charlotte Melen
als Margaret Kenney
Carmella Riley
als Hannah Brown
Jessie Kilguss
als Debra Flint
Simone Marean
als Rachel Buxton
Amee Gray
als Lydia Sheldon
Anna V. Boksenbaum
als Sarah Pope
Mary Reardon
als Esther Wilkens
Alexander Streit
als Joseph Proctor
Michael McKinstry
als Daniel Proctor
Dorothy Brodesser
als Mrs. Griggs
Dossy Peabody
als Goody Sibber
Mara Clark
als Goody Barrow
Jane Pulkkinen
als Goody Bellows
Katrina Nevin
als Dorcas Bellows
Will Lyman
als Isaiah Goodkind
Karen MacDonald
als Townswoman
Sheila Ferrini
als Townswoman
June Lewin
als Townswoman
Ken Cheeseman
als Goat Owner
Steven Ochoa
als Putnam's Servant
Paul Bronk
als Villager (uncredited)
Duncan B. Putney
als Danforth's Footman (uncredited)
Dale Resteghini
als Villager (uncredited)
J.T. Turner
als Lout (uncredited)
Tariq Anwar Editor
George Fenton Original Music Composer
Lilly Kilvert Production Design
John Warnke Art Direction
Donna Isaacson Casting
Gretchen Rau Set Decoration
Jess Gonchor Construction Foreman
Daniel Swee Casting
Andrew Dunn Director of Photography
Diana Pokorny Unit Production Manager
Diana Pokorny Co-Producer
David V. Picker Producer
Matt Grimes Assistant Sound Editor
Walter Scott Stunt Coordinator
Mike Topoozian First Assistant Director
Christian Kaplan Casting Associate
Peggy Schierholz Hairstylist
Arthur Miller Screenplay
Arthur Miller Theatre Play
Mari-Jo Winkler Production Supervisor
Nicholas Hytner Director
Patrick Cassidy Leadman
Brick Mason Production Illustrator
Lisa R. Frucht Costume Supervisor
Deirdre N. Williams Costume Supervisor
Dale Gibson Stunts
Mary Cybulski Script Supervisor
Bob Crowley Costume Design
Will Weiske Post Production Coordinator
James Calleri Casting Assistant
Todd Kleitsch Makeup Artist
Nick Navarro Set Designer
Stephanie Waldron Greensman
Victoria M. Porter Hairstylist
Bruce MacCallum Camera Operator
David Rotondo Construction Grip
Dean Humphreys Sound Re-Recording Mixer
Nick Lowe ADR Editor
Christopher Ackland Supervising Sound Editor
Elizabeth Flaherty Art Department Coordinator
David Gulick Property Master
Jerry DeCarlo Hairstylist
Barry Wetcher Still Photographer
Charles Harrington Location Manager
Naomi Donne Makeup Designer
James Passanante Standby Painter
Bob Becchio Additional Second Assistant Camera
Amy Andrews Key Costumer
Carla White Makeup Artist
Butch West Construction Coordinator
Stan Fiferman Foley Editor
William 'Billy Jack' Jakielaszek Special Effects
Joe Gilmore Dialogue Editor
Pauline Griffiths Foley Artist
Anne S. Reilly Unit Publicist
Jan Archibald Key Hair Stylist
Michael Barosky Sound Mixer
Brian Ricci Special Effects Coordinator
Gary L. King Special Effects
Linda Murphy Boom Operator
Eddie Evans Key Grip
John Stanborough Color Timer
Ed Colyer Foley Mixer
Matt Bouldry Extras Casting Assistant
Paula Kelly Makeup Artist
Anthony Veader Hairstylist
David Larue Grip
Richard Oswald Second Assistant Director
Anthony D. Parrillo Art Department Assistant
Bob Wagner Second Assistant Director
Sheila Grover Costumer
Alan S. Kaye Set Designer
William M. Weberg Grip
Blaise Dahlquist Rigging Gaffer
Patrick James Grosswendt Gaffer
Jon Davidson Production Accountant
Robert Cuddy Electrician
Lori A. Lopes Art Department Assistant
Tom Barrett Best Boy Grip
Sylvia Wheeler Negative Cutter
William R. Mayberry Best Boy Electric
Mark Sale Assistant Sound Editor
R.L. Tolbert Stunts
Mitchell Levin Associate Producer
Robert A. Miller Producer
John R. Favre Stunts
Elaine 'Chucks' Thomas Assistant Sound Editor
Jeff Amaral Electrician
Patricia Van Over First Assistant Camera
Gwynn Turnbull Weaver Stunts
Valerie Scott Stunts
Laurie Scott Stunts
Bernard C. Karol Electrician
Eliza Thompson Music Coordinator






















ikwilfilmskijken © 2024