Leighton Meester als Samantha Willows | |
Kailin See als Jane | |
Lisa Marie Caruk als Leslie | |
Meghan Ory als Amanda | |
Agam Darshi als Rachel | |
Adrian Petriw als Oliver | |
Jessica Huras als Nikki Evans | |
Lara Gilchrist als Jena | |
Elyse Levesque als Whitney Seasons | |
Carlo Marks als Spencer | |
David Patrick Flemming als Collin | |
Patrick Keating als Plumber |
Bert Kish | Director |
Michael Vickerman | Screenplay |
Jed Seidel | Story |
Scott Kennedy | Producer |
Greg Gugliotta | Producer |
Fernando Szew | Executive Producer |
Mathias Herndl | Director of Photography |
Jason Furukawa | First Assistant Director |
Blake Banbury | Second Assistant Director |
Elizabeth Long | Third Assistant Director |
Blair Dykes | Boom Operator |
Viorel Ghiocel | Sound Mixer |
Tim Archer | Sound Re-Recording Mixer |
Jeffery Scott Lando | Visual Effects Supervisor |
Brett Armstrong | Stunt Coordinator |
Simon Bookless | Gaffer |
Jeff Cassidy | Second Unit Director of Photography |
David Frazee | Camera Operator |
Wil Parrott | Key Grip |
Scott Schroeder | Best Boy Grip |
Rob Wood | Focus Puller |
Katie Yu | Still Photographer |
Lisa Warren | Assistant Accountant |
Craig Stapleton | Production Accountant |
Virginia Prasad | Post Production Accountant |
Leah Powell | Stand In |
Ron Pachkowski | Production Coordinator |
Shaun Moskie | Key Production Assistant |
Jason Moskie | Production Assistant |
Julianne Manchur | Accounting Clerk Assistant |
Jason Koenig | Key Production Assistant |
Paul Parent | Transportation Coordinator |
Simon Aubin | Driver |
Susan Williams | Script Supervisor |
David Surnow | Music Supervisor |
Peter Munro | Location Manager |
Lorne Wright | Colorist |
Kirk Moses | Assistant Editor |
Gloria Tsui | Assistant Costume Designer |
Kai Siperko | Costumer |
Sara Rakhshandeh | Costume Set Supervisor |
Amie Payne | Truck Costumer |
Graham Wickstrom | Casting Assistant |
Jennifer Lurey | Casting Assistant |
L.A. Hilts | Extras Casting |
Bob Power | Lead Set Dresser |
Alexandra Jastrzembska | Set Dresser |
Wendy Brotherston | Painter |
Ken Lawson | Unit Production Manager |
Dawn Knight | Post Production Supervisor |
Jill Winston | Key Hair Stylist |
Alla Kornilov | Key Makeup Artist |
Farnaz Khaki-Sadigh | Costume Design |
Jennifer Kom-Tong | Set Decoration |
Tracey Loverock | Art Direction |
Grant Pearse | Production Design |
Roger Mattiussi | Editor |
Michael Richard Plowman | Music |
Ken Lawson | Line Producer |