The Super Mario Bros. Movie (2023)

Animatie, Familie, Avontuur, Fantasie, Komedie
De loodgieter Mario reist met zijn broer Luigi door een ondergronds labyrint. De twee willen prinses Peach, afkomstig uit het Mushroom koninkrijk, redden die wordt vastgehouden. De broers moeten het hierbij opnemen tegen de schurk Bowser. Speelfilmaanpassing van de populaire videogame.

The Super Mario Bros. Movie Film Info

Score: 7.691/10 van 8089 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2023-04-05
Lengte: 93 Minuut / 1:33
Regisseurs: Michael Jelenic, Aaron Horvath.
Productie Studios: Universal Pictures, Illumination, Nintendo
Productie Land: Japan, United States of America


The Super Mario Bros. Movie Trailer


Chris Pratt
als Mario (voice)
Anya Taylor-Joy
als Princess Peach (voice)
Charlie Day
als Luigi (voice)
Jack Black
als Bowser (voice)
Keegan-Michael Key
als Toad (voice)
Seth Rogen
als Donkey Kong (voice)
Fred Armisen
als Cranky Kong (voice)
Sebastian Maniscalco
als Spike (voice)
Charles Martinet
als Mario's Dad / Giuseppe (voice)
Kevin Michael Richardson
als Kamek (voice)
Khary Payton
als Penguin King (voice)
Rino Romano
als Uncle Tony (voice)
John DiMaggio
als Uncle Arthur (voice)
Jessica DiCicco
als Mario's Mom (voice)
Eric Bauza
als Toad General (voice)
Juliet Jelenic
als Lumalee (voice)
Scott Menville
als Koopa General (voice)
Carlos Alazraqui
als Additional Voices (voice)
Jason Broad
als Additional Voices (voice)
Ashly Burch
als Additional Voices (voice)
Rachel Butera
als Additional Voices (voice)
Cathy Cavadini
als Additional Voices (voice)
Will Collyer
als Additional Voices (voice)
Django Craig
als Additional Voices (voice)
Willow Geer
als Additional Voices (voice)
Aaron Hendry
als Additional Voices (voice)
Andy Hirsch
als Additional Voices (voice)
Barbara Harris
als Additional Voices (voice)
Phil LaMarr
als Additional Voices (voice)
Jeremy Maxwell
als Additional Voices (voice)
Daniel Mora
als Additional Voices (voice)
Eric Osmond
als Additional Voices (voice)
Noreen Reardon
als Additional Voices (voice)
Lee Shorten
als Additional Voices (voice)
Cree Summer
als Additional Voices (voice)
Nisa Ward
als Additional Voices (voice)
Nora Wyman
als Additional Voices (voice)
Jack Black Songs
Chris Meledandri Producer
Brian Tyler Original Music Composer
Brian Tyler Conductor
Ken Schretzmann Additional Editor
Katherine Ringgold Additional Editing
Jana Vance Foley Artist
Juan Peralta Sound Re-Recording Mixer
Robert Taylor Associate Producer
Guillaume Aretos Production Design
Daniel Laurie Supervising Sound Editor
Randy Thom Sound Designer
Gregory Perler Additional Editor
Ali Dee Songs
Mark Walton Story Artist
Michael Jelenic Director
Adam Yauch Songs
Adam Horovitz Songs
Brett Hoffman Executive Producer
Dana Niu Orchestrator
Michael Diamond Songs
Dominique Boutonnat Thanks
Jasper Randall Conductor
Serguei Kouchnerov Other
Clément Griselain Other
Paul Mager Set Designer
Philippe Tilikete Character Designer
Jonathan del Val Animation
Jeff Toyne Orchestrator
Jamey Scott Sound Designer
Takashi Tezuka Other
Koji Kondo Music
Koji Kondo Music Consultant
Yōichi Kotabe Thanks
Tiffany Hillkurtz Additional Editing
Ed Skudder Storyboard Artist
Ed Skudder Head of Story
Bonnie Tyler Songs
Alex Hirsch Thanks
Eric Favela Story Artist
Zach Martin Foley Editor
Nicolas Loesner Animation
Shigeru Miyamoto Producer
Matthew Llewellyn Music Editor
Sean England Foley Artist
Andrew Walton Additional Editing
Jackie Tarascio Animation
Scott Guitteau Sound Effects Editor
E. Larry Oatfield Foley Supervisor
Pete Horner Sound Re-Recording Mixer
Leff Lefferts Sound Effects Editor
Jeannine Berger Post Production Producer
David D. Au Story Artist
Guy Bar'ely Story Artist
Robert Elhai Orchestrator
Cedric Launay Lighting Supervisor
Jeff Kryka Orchestrator
Pierre Leduc Co-Director
Mark Edward Smith Vocals
Anita Rachvelishvili Songs
Guillaume Berthoumieu Matte Painter
Patrick Clancey Digital Intermediate Editor
Eric Osmond Editor
Brad Warnaar Orchestrator
Rossano Galante Orchestrator
Pierre-Baptiste Marty Animation
Ronni Brown Foley Artist
Julian Smirke Additional Editing
Eric Carme Animation
Andrew Kinney Orchestrator
Maxime Delalande Other
Terah 'Bishop' Woodley II Sound Re-Recording Assistant
Augustin Clermont Animation
Joël Corcia Colorist
Tohru Patrick Awa Character Designer
Antoine Kinget Animation
Aaron Horvath Director
Sara Mann Vocals
John R.A. Benson Stereoscopic Supervisor
Quentin Sauvinet VFX Artist
Tom Caulfield Other
Tom Caulfield Storyboard Artist
Matthew Fogel Writer
Chloé Lesueur Compositing Supervisor
Jacob Riehle ADR Supervisor
Hugo Falaize Animation
Florian Magnin VFX Artist
Peter Rida Michail Title Designer
Maria Castro Rodriguez 3D Modeller
Jeff Gabor Animation
Andy Dupont VFX Artist
Richard Duarte Foley Mixer
Hadrien Vial First Assistant Editor
Laurent de la Chapelle In Memory Of
Clementine Tronel Animation
Jason Hanel Digital Intermediate Colorist
Vincent Blanqué VFX Lighting Artist
Mathieu Le Meur CG Supervisor
Christelle Balcon Co-Producer
Vincent Massy Set Designer
Pierre Avon Supervising Animator
Etienne Pêcheux Supervising Technical Director
Mélissa Faucher Software Engineer
Christophe Brejon VFX Lighting Artist
Max Tourret VFX Lighting Artist
Damien Viatte Lighting Supervisor
Christophe Delisle Animation Director
Benoit Guillaumot Supervising Animator
Basile Heiderscheid Supervising Animator
Vincent Lemaire Animation
Ludovic Roz Animation Director
Gaël Sabourin Animation
Ludovic Savonnière Supervising Animator
Mathieu Ménard Supervising Animator
Jerod Chirico Story Artist
Rudi Loïal Animation
Romana Reeve Associate Editor
Scott McWhinnie Animation
Alexandre Melquiond Animation
David Carrière Animation
Nicolas Ménard Supervising Animator
Olivier Montero Animation
Kelly Lake Associate Producer
Simon Popot Animation
Bruno Scheerens Supervising Animator
Giacomo Mora Animation
Quentin Piq Supervising Animator
Timo Berg Animation
Julien Trouchet Compositing Supervisor
Devon Kelley First Assistant Sound Editor
Qianbaihui Yang Sound Effects Editor
Christophe Vazquez Visual Effects
Bryan Cox Story Artist
Alex Angelis Animation
Clément Le Quéré Animation
Ludovic Davidian VFX Artist
John Carey Music Arranger
David Galante Character Modelling Supervisor
Christian Dan Bejarano Animation
Jean-Marc Ariu Modeling
Giacomo Sagripanti Songs
Nicholas Olivieri Character Designer
AnChi Shen Story Artist
Guillaume Arrighi Layout Supervisor
Gabriel Jolly-Monge Set Designer
Jeff Mednikow Story Artist
Marion Duvert Animation
Jocelyn Vincent Visual Effects Supervisor
Fabien Polack Co-Director
Matthieu Gosselin Art Direction
Brice Colinet Production Supervisor
Laure Gauthier Other
Laëtitia Grandjean Production Manager
Tifenn Philipott Other
Brandon Jeffords Story Artist
Lorenzo Veracini Layout Supervisor
Nima Azarba Story Artist
Jérémie Droulers Sculptor
Suzanne Waters Vocals
Bertrand Piocelle Set Designer
François Briantais Animation
Andree Hsiao-Chu Lin Apprentice Sound Editor
Kristin Graham Digital Intermediate Producer
Michael Kannard Imaging Science
Benjamin Faure Supervising Animator
Sarah Trevino Music Arranger
Dylan Gentile Vocals
Milo Riccarand Other
Nick Meledandri Creative Consultant
Nathan Alexander Music Arranger
Max Lombardo Music Arranger
Shuntaro Furukawa Other
Toyokazu Nonaka Consulting Producer
Adrien Kedochim Supervising Animator
Margaux Vaxelaire Modeling
Benoit Bernos Modeling
Philippe Diop Set Designer
James Krenzke Other
Elien Kellens Animation
Astrid Massad Modeling
Luis Velasco Animation
Hugues Chauvin VFX Artist
Lucie Daniel Animation
Haunui Maeta Animation
Maxime Mary Character Designer
David Pellé CG Supervisor
Calvin Tsang Other
Calvin Tsang Story Artist
Josh Zimmerman Music Arranger
Kenny Wood Music Arranger
Simon Pate Effects Supervisor
Aymeric Palermo Supervising Animator
Jed Diffenderfer Other
Jed Diffenderfer Story Artist
Sam Nielson Character Designer
Daniel Fernandez-Casas Character Designer
David Hill Animation
Thomas Revidon Matte Painter
Frédérick Alves-Cunha Sculptor
Benjamin Morsberger Creative Consultant
Natalie Watson Creative Consultant
Bill Ryan Executive Producer
Yusuke Beppu Executive Producer
Marco Allard Story Artist
Daniel de Benito Compositing Artist
Jade Gachet Animation
Anne Getto Visual Effects Supervisor
Corentin Gravend Digital Compositor
Erwin Gresser Compositing Lead
Michael Grund VFX Artist
Kévin Herbrich Modeling
Jean-Marc Imele Other
Lucas Langou VFX Artist
Marc Largier Compositing Artist
Baptiste Lemonnier Modeling
Eric Mauhourat Character Technical Supervisor
Marc Picco Animation
Kevin Razo Digital Intermediate Colorist
Mira Wendling Animation
Loïc Baton Animation
Julien Belloteau Animation
Adrien Braz Animation
Jérôme Charton Animation
Marjolaine Dasnoy Layout
Hugues Daumail VFX Artist
Stéphane Dufournier Modeling
Bastien Fagoo Animation
Romain Faurie Animation
Rita Figueira Animation
Michaël Friederich Animation
Simon Garriou Animation
Stephane Hoarau Pipeline Technical Director
John Harkins VFX Artist
Pablo Iglesias Animation
Patrick Le Bayon VFX Artist
Quentin Max Animation
Romain Peron Animation
Michael Phy Animation
Laura Servin Animation
Jim Sweeting Animation
Manuel Thomasser VFX Artist
Luis Trebino Animation
Antoine Trouillet Animation
Timo Vermeulen Animation
Maricruz Vállez VFX Artist
Xavier Zahra VFX Artist
Allie J. Mills First Assistant Editor
Allie J. Mills Other
Matthieu Skrovec Other
Sara Andon Musician
Rob Brophy Musician
Sarah Casey Music Coordinator
William Kenneth Goldman Vocals
Kelci Hahn Vocals
DeLaney Harter Musician
Michael Larco Musician
Lindsay Patterson Abdou Vocals
Erin Katrina Hayes Script Coordinator
Xavier Bec Head of Research
Long Ngo Set Designer
Frédéric Bontemps Set Designer
Vincent Florant Thanks
Caroline Julliard-Mourgues Thanks
Pauline Augrain Thanks
Shinya Takahashi Other
Yoshiaki Koizumi Other
Christophe Ducruet Other
Silène Barraion Other
Thomas Leroy Other
Renan Porto Colorist
Sébastien Guichard Colorist
Thomas Lépine Colorist
Patrick Muyikens Colorist
Julien Madar Animation
Lucie Bossart Animation
Géraud Martin Animation
Quentin Bouillet Animation
Renaud Buvat Animation
Shinichi Ogawa Thanks






















ikwilfilmskijken © 2024