Josh Randall als Mike | |
Brianna Brown als Sheryl | |
Nick Searcy als clyde | |
Beth Broderick als Ida | |
Sascha Rosemann als Deacon | |
T.W. Leshner als Darryl | |
Ryan Wiik als Jason | |
Branden R. Morgan als Brody | |
Carl Bressler als Sam | |
Ryan McGee als Lonnie | |
Suzanna Urszuly als Sarah | |
Debbie Jaffe als Evelyn |
Christopher Eberts | Producer |
Bruce McNall | Producer |
Kia Jam | Producer |
Steve Markoff | Producer |
Daniel Kay | Author |
Mike Marvin | Executive Producer |
Toby Moore | Director of Photography |
Tony Giglio | Screenplay |
Tony Giglio | Director |
Bobbie Read | Costume Design |
Peter Mergus | Editor |
Todd Shotz | Casting |
Alexandra Botoi Tudorache | Set Decoration |
Anca Perja | Art Direction |
Billy Ray McKenna | Costume Supervisor |
Henning Lohner | Music |
John Welbanks | Production Design |
Cristina Ghergheli | Costume Supervisor |
Ioana Angelescu | Key Makeup Artist |
Marius Militaru | Boom Operator |
Chris Elam | Sound Re-Recording Mixer |
Dorin Grigorescu | Construction Coordinator |
Elena Ene | Script Supervisor |
Tudor Mircea | Camera Operator |
Lidia Ivanov | Key Hair Stylist |
Kelly Cabral | Supervising Sound Editor |
Christopher Burdett | Makeup Designer |
Rachel Holley | Sound Editor |
Stacy Welch | Still Photographer |
Jonah Loop | Visual Effects Supervisor |
Lidia Constantin | Key Hair Stylist |
Jason Collins | Makeup Effects Designer |
Renata Pop | Art Department Coordinator |
Joe Russell | Camera Operator |
Melissa A. Corns | Sound Effects Editor |
Sarote Tabcum Jr. | Visual Effects Producer |
Ion Geadau | Boom Operator |
Edward M. Steidele | Foley |
Gary Coppola | Sound Re-Recording Mixer |
Teodora Goia | Construction Manager |
Calin Constantin | Gaffer |
Cristian Scorteanu | Leadman |
Doru Perneac | Electrician |
Vlad Tanasescu | Storyboard Artist |
Laurentiu Bogatu | Electrician |
Marian Ene | Key Grip |
Anca Ciubotariu | Assistant Art Director |
Adrian Sandor | Focus Puller |
Iurie Bustiuc | Focus Puller |
Sorin Avram | Property Master |
Viorel Constantinescu | Set Dresser |
Gheorghe Ursescu | Best Boy Electric |
Vali Cotiga | Electrician |
Florica George | Electrician |
Cezar Dragan | Electrician |
Cristian Batran | Set Dresser |
Paul Allia | Colorist |
Derek Herr | Online Editor |
Laurent Morel | Colorist |
Christopher C. Jones | Title Designer |