Brett Barsky als Trevor | |
Judy Kain als Trevor's Mom | |
John Lizzi als Trevor's Dad | |
Jonah Rooney als Pinky Farraday | |
Stephen Tobolowsky als Father Joe | |
Cory M. Miller als Jack | |
Allen Dorane als Walter Stiltman | |
Lindsay Pomerantz als Cathy Quinn | |
Alicia Anderson als Mary Zapatelli | |
Courtney Dornstein als Francine Antoniello | |
Ken Sale als Bus Driver | |
Lucas Jansen als Pinky's Gang Member | |
Shannon La Beach als Pinky's Gang Member | |
John Akopyan als Pinky's Gang Member | |
Frank Montes als Pinky's Gang Member | |
Rebekah Russell als Extra (uncredited) | |
William Scott Brown als Mr. Kienast (uncredited) | |
Brad Spencer als Cop (uncredited) |
Peggy Rajski | Director |
Celeste Lecesne | Writer |
Avy Kaufman | Casting |
Danny Troob | Music |
Barbara Tuss | Script Supervisor |
Marc Reshovsky | Director of Photography |
Randy Stone | Producer |
John Tintori | Editor |
Peggy Rajski | Producer |
Dianne Chadwick | Set Decoration |
Shelly Glasser | Production Manager |
Quentin O'Brian | Scenic Artist |
Margaret M. Rajski | Post Production Coordinator |
Scott Plauche | Art Direction |
Susan Lyall | Costume Design |
Caitlin Blue | Set Dresser |
George Lee | Scenic Artist |
Chris L. Spellman | Set Decoration |
Cindy Stillwell | Set Dresser |
Lisa J. Levine | ADR Editor |
Srđan Popović | Sound Mixer |
Taryn Walsh | Set Costumer |
Erik McLane | Editorial Staff |
Bill Cancienne | Property Master |
Sandi Cook | Props |
Kath Budh Raja | Props |
Nikki Moungey | Makeup & Hair |
Doreen Austria | Assistant Art Director |
Mark Hutman | Property Master |
Craig Beaubien | Negative Cutter |
Sally McDermott | Key Makeup Artist |
Nicholas H. Parker | Set Dresser |
Kevin C. Walberg | Carpenter |
Nillie Imura | Editorial Staff |
Jody Hummer | Location Manager |
Thom Fleming | Production Manager |
Kim A. Snyder | Associate Producer |
Beth Bernstein | Researcher |
Paul Coogan | Sound Mixer |
Helena Shepher | Boom Operator |
Marc Wielage | Colorist |
Brian Besterman | Music Programmer |
Leslie McDonald | Production Design |
Tony Fanning | Art Direction |
Mario Duran | Key Hair Stylist |
Elizabeth Cunningham | Production Manager |
Tony Martinez | Sound Editor |
Danny Miller | Assistant Editor |
Laura Goldsmith | Wardrobe Supervisor |
Aileen Winter Mostel | Title Designer |
Mary M. Torras | Assistant Editor |
Frank H. Woodward | Assistant Location Manager |
Matthew Ferreira | Set Dresser |
Beth Siegel | Set Dresser |
Michael Barry | Sound Re-Recording Mixer |
Will van Hazel | First Assistant Camera |
Yuri Makino | Grip |
Wesley Groves | Playback Coordinator |
Alex Herron | Electrician |
Karyn Rachtman | Music Supervisor |
Diane Silverstadt | Casting Assistant |
Gregory Schwartz | Still Photographer |
Matt Steinauer | Grip |
Nathan Wilson | Second Assistant Camera |
Shawn E. Helgedalen | Electrician |
Scott Burgin | Loader |
Julie Firstenberg | Choreographer |
Dawn Solér | Music Supervisor |
Jessie Alvarez | Stand In |
Joel Arnold | Electrician |
Alex Klabukov | Dolly Grip |
Amber Maahs | Grip |
John Guerra | Gaffer |
Christina Peters | Extras Casting |
Phil Eisenhower | Studio Teacher |
Levon Besnelian | Grip |
Jeffrey Fitzgerald | Electrician |
Virgil Fornas | Studio Teacher |
Mark Davis | Key Grip |
Randall Ott | Grip |
Doug Weinmann | Electrician |
Angelo Lucai | Grip |
Eric Sandlin | Electrician |
Debe Waisman | Extras Casting |
Alex Klyusner | Grip |
Michael Ulmer | Electrician |
Michael Stewart Maahs | Grip |
Michael Wahl | Grip |
Roger Meilink | Best Boy Lighting Technician |
Daniel Wade | Electrician |
Bill Dance | Additional Casting |
Drew Ann Rosenberg | Production Supervisor |
Jennifer Wilkinson | Assistant Production Manager |
John F. Lyons | Production Coordinator |
Adam Digby Roodman | Production Coordinator |
Robbie Meckler | Best Boy Grip |
Jeff Wilson | Best Boy Grip |