Claire Foy als Sawyer Valentini | |
Joshua Leonard als David Strine | |
Jay Pharoah als Nate Hoffman | |
Juno Temple als Violet | |
Aimee Mullins als Ashley Brighterhouse | |
Amy Irving als Angela Valentini | |
Sarah Stiles als Jill | |
Marc Kudisch als Bank Manager | |
Colin Woodell als Mark | |
Myra Lucretia Taylor als Counselor | |
Lynda Mauze als Dolores | |
Zach Cherry als Dennis | |
Polly McKie als Nurse Boles | |
Raúl Castillo als Jacob | |
Michael Mihm als Steve | |
Robert Kelly als Steve's Partner | |
Natalie Gold als Female Patient | |
Sol Marina Crespo als Female Patient | |
Will Brill als Male Patient | |
Steven Maier als Male Patient | |
Matthew R. Staley als Medical Technician | |
Matt Mancini als Medical Technician | |
Emily Happe als Friendly Nurse | |
Gibson Frazier als Dr. Hawthorne | |
Erin Wilhelmi als Hayley | |
Joseph P. Reidy als Lawyer | |
Matt Damon als Detective Ferguson | |
Erika Rolfsrud als Medical Examiner | |
Elizabeth Goodman als TruthBite Editor | |
Roshanna Jenkins als Federal Agent | |
Lance Coughlin als Police Officer (uncredited) | |
Kevin Dean O'Connor als George Shaw (uncredited) | |
Arthur Shaffer als FBI Agent (uncredited) | |
Ursula Triplett als Arresting Police Officer (uncredited) |
Steven Soderbergh | Director |
Susan Lyall | Costume Design |
Shawn Allen | Boom Operator |
April Lasky | Production Design |
David 'Gus' Gustafson | Production Supervisor |
Steven Soderbergh | Editor |
Michael Jortner | Property Master |
Kim Fischer | Set Decoration |
Rachel Jaros | Second Assistant Director |
Jamie Clevenger | Production Coordinator |
Arnon Milchan | Executive Producer |
Corey Bayes | Co-Producer |
Dan Fellman | Executive Producer |
Carmen Cuba | Casting |
Bop Tweedie | Set Medic |
Joseph P. Reidy | Co-Executive Producer |
Grant Elder | Sound Designer |
Joseph Malloch | Producer |
Steven Soderbergh | Director of Photography |
James Greer | Screenplay |
Jonathan Bernstein | Screenplay |
Josiah Nolan | Stunt Double |
Corey Bayes | Associate Editor |
Lisa Forst | Makeup Department Head |
Manny Siverio | Stunt Coordinator |
Giuseppe Cappello | Sound Effects Editor |
Deno Williams | Leadman |
Duncan McRae | Sound Effects Editor |
Michael Rivera | ADR Recordist |
Joseph P. Reidy | First Assistant Director |
Timothy Healy | Chief Lighting Technician |
Melissa Braun | Extras Casting |
Jay Peck | Foley Artist |
Ashley Pynn | Stunt Double |
Nikki Brower | Stunt Double |
Glenfield Payne | Sound Re-Recording Mixer |
John Joseph Minardi | Key Grip |
Thomas Varga | Production Sound Mixer |
Gavin Hecker | Foley Supervisor |
Avi Laniado | Sound Engineer |
Joseph Malloch | Unit Production Manager |
Steve Cascarelli | Property Master |
Robert T. Striem | Location Manager |
Glenfield Payne | Supervising Sound Editor |
Gavin Hecker | Foley Mixer |
JT Franchuk | Hair Department Head |
Richie Christie | Transportation Captain |
Josh Berger | Sound Re-Recording Mixer |
Kristin Lindbeck | Costume Supervisor |
Ken Meyer | Executive Producer |
Grant Wilfley | Extras Casting |
Bobby Johanson | ADR Mixer |
Robert T. Striem | Associate Producer |
Lesley Robson-Foster | Visual Effects Supervisor |
Josh Berger | Dialogue Editor |
David Wilder Savage | Original Music Composer |
Becca Banks | On Set Dresser |
Rachel Robb Kondrath | Graphic Designer |
Sean Turney | Assistant Property Master |
Brandon Boyles | Set Dresser |
Natalie Hoffman | Graphic Designer |
Darrell R. Smith | Project Manager |
Jack Whitney | ADR Coordinator |
James B. Appleton | Boom Operator |
Ian Cymore | ADR Editor |
Luke Q. Iaciofano | Utility Sound |
Duncan McRae | Sound Designer |
Gunter Anderson | Special Effects Technician |
Pedro Atienzar | Compositor |
Parker Chehak | Visual Effects Producer |
Josh Child | Compositing Lead |
Matthew T. Griffin | Visual Effects Producer |
Bashir Hamid | Compositor |
Irene C. Park | Compositor |
Alexis Sansone | Visual Effects Coordinator |
Navid Bagherzadeh | Visual Effects |
Matthew R. Staley | Stunts |
Lucas McGowen | Drone Pilot |
Troy Sola | First Assistant Camera |
Nikita Dolese | Casting Associate |
Dann Fink | ADR Voice Casting |
Bruce Winant | ADR Voice Casting |
Daniela Fabrizi | Key Costumer |
Yafi Hoch | Set Costumer |
Amy Ritchings | Co-Costume Designer |
Courtney Colston | Set Costumer |
Nat Jencks | Colorist |
Devan Maura Saber | Digital Intermediate Producer |
Nicholas DeWitt | Assistant Location Manager |
Vincent Taylor | Location Assistant |
Noel Kelly | Driver |
Michael A. Capotosto | Driver |
Sean Hogan | Production Accountant |
Karyn Jarmer | Catering |
Jill Vaupen | Travel Coordinator |
Gregory Jacobs | Thanks |
Michael Polaire | Thanks |