Joel Kinnaman als Brian Godlock | |
Kid Cudi als Detective Dennis Vassel | |
Harold Torres als Playa | |
Catalina Sandino Moreno als Saya | |
Valeria Santaella als Venus | |
Vinny O'Brien als Anthony Barelo Esq. | |
Acoyani Chacon als Webface | |
Angeles Woo als Policewoman | |
Alejandro De Los Monteros als Webface's Wingman | |
Robert 'Rock' Galotti als Gun Range Trainer | |
Braulio Iara als Carlos | |
Alex Briseño als Taylor (Age 7) | |
Binah Heike Anne Jauand Martínez als Taylor (Newborn) | |
Bruno Gabriel Moreno Martínez als Taylor (Age 1) | |
Sebastián Andres León Colmenares als Taylor (Age 3) | |
Olaf Alejandro Velazquez Uribe als Teenage Taylor | |
Hugo Ramírez als Mugged College Kid | |
Naidelin Landero als Mugged College Kid | |
Armando Said als Car Seller | |
Sara Ovando als Saya (Flashback) | |
Enrique del Buey als High School Principal | |
Anthony Giulietti als Hardware Store Kid | |
Yoko Hamamura als Ruiz |
John Woo | Director |
Basil Iwanyk | Producer |
Erica Lee | Producer |
Christian Mercuri | Producer |
Lori Tilkin | Producer |
Sharone Meir | Director of Photography |
Robert Archer Lynn | Writer |
David Haring | Executive Producer |
Joe Gatta | Executive Producer |
Ruzanna Kegeyan | Executive Producer |
Mike Gabrawy | Executive Producer |
Will Flynn | Executive Producer |
Luke Daniels | Co-Producer |
John Woo | Producer |
Zach Staenberg | Editor |
Chelsea Ellis Bloch | Casting |
Alejandro Reza | Casting |
Marisol Roncali | Casting |
Grant Armstrong | Production Design |
Julieta Jiménez | Supervising Art Director |
Juan Felipe Kattah | Art Direction |
Claudia Brewster | Set Decoration |
María Estela Fernández | Costume Design |
Marco Beltrami | Original Music Composer |
Axel Uriegas | Production Supervisor |
Perla Martínez | Associate Producer |
Tony Mark | Executive Producer |
Alan Pao | Co-Producer |
Zach Staenberg | Co-Producer |
Sam Schlenker | Additional Editor |
Brent McReynolds | Additional Editor |
Santiago de la Paz | Post Production Supervisor |
Luis Antonio Delgado | Post Production Supervisor |
Fernando Uriegas | Line Producer |
James M. Churchman | Second Unit Director |
Daniel Flores | Second Assistant Director |
René Villarreal | First Assistant Director |
Ivelin Buenrostro | Graphic Designer |
Armando Patiño | Graphic Designer |
Hugo A. Reyes | Property Master |
Clementina Vazquez | Set Dresser |
Mark P. Stoeckinger | Sound Designer |
Yu Xin Boon | Dialogue Editor |
Alan Freedman | ADR Mixer |
Israel Hernández | Boom Operator |
Tim Gomillion | Sound Recordist |
Lan Long | Foley Artist |
Michael Miller | ADR Mixer |
Xuewei Zhang | Sound Editor |
Wei He | Supervising Sound Editor |
Xiao'ou Olivia Zhang | Supervising Sound Editor |
David Giammarco | Sound Re-Recording Mixer |
Roland N. Thai | Sound Designer |
Daniel Cordero | Special Effects Supervisor |
Nicole Soriano | Special Effects Coordinator |
Craig Lyn | Visual Effects Supervisor |
Chavan Renuka | Visual Effects Producer |
Jeremy Marinas | Stunt Coordinator |
Carlos Correa | Camera Operator |
Fabián Solano | Camera Operator |
Angela Claverie | Music Editor |
Spencer Wright | Music Editor |
Thomas Kresge | Orchestrator |
Mariana Gironella | Script Supervisor |
Mukherjee Aniruddha | Visual Effects Supervisor |
Eric Catelan | Steadicam Operator |
Eric Catelan | "A" Camera Operator |
Joe Rodriguez | Music Supervisor |
Javier Nuño | Music Supervisor |
Joel Kinnaman | Executive Producer |
Tony Mark | Unit Production Manager |
Fernando Blanc | "B" Camera Operator |
Enrique Rubio | Drone Pilot |
Nayeli Mora | Key Makeup Artist |
Andres Moreno | Sound Mixer |
Héctor del Olmo | Art Direction |
Shunashy Marlene Rios | Set Designer |
Walter Sendra | Storyboard Artist |
Giacomo G. Ghiazza | Storyboard Artist |
Mark Vena | Storyboard Artist |
Brent McReynolds | First Assistant Editor |
Sam Schlenker | Assistant Editor |
Zeyu Wang | Sound Editor |
Roland N. Thai | Sound Editor |
Nicholas Interlandi | Sound Editor |
Paul P. Soucek | Assistant Sound Editor |
Mark Coffey | Assistant Sound Editor |
Zhenan Zhang | Foley Editor |
Liu Xiaoyang | Foley Artist |
Xie Zhenheng | Foley Recordist |
Carlos Latapi | Still Photographer |
Fernando Uriegas | In Memory Of |