A.I. Artificial Intelligence (2001)

Drama, Sciencefiction, Avontuur
In het midden van de 21e eeuw heeft de mens een nieuw type computer ontwikkeld, dat zich bewust is van zijn eigen bestaan. Deze vorm van kunstmatige intelligentie wordt onder andere gebruikt in robots. Eén van deze robots, een jongen, hoopt een echt mens te worden, om zo de liefde van zijn pleegmoeder terug te winnen.

A.I. Artificial Intelligence Film Info

Score: 7/10 van 3530 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2001-06-29
Lengte: 146 Minuut / 2:26
Regisseur: Steven Spielberg
Schrijver: Steven Spielberg
Productie Studios: Amblin Entertainment, Stanley Kubrick Productions, DreamWorks Pictures, Warner Bros. Pictures
Productie Land: United States of America

A.I. Artificial Intelligence Foto's


A.I. Artificial Intelligence Trailer


Haley Joel Osment
als David
Frances O'Connor
als Monica Swinton
Sam Robards
als Henry Swinton
Jake Thomas
als Martin Swinton
Jude Law
als Gigolo Joe
William Hurt
als Prof. Hobby
Robin Williams
als Dr. Know (voice)
Ben Kingsley
als Specialist (voice)
Meryl Streep
als Blue Mecha (voice)
Chris Rock
als Comedian (voice)
Ken Leung
als Syatyoo-Sama
Clark Gregg
als Supernerd
Kevin Sussman
als Supernerd
Tom Gallop
als Supernerd
Eugene Osment
als Supernerd
April Grace
als Female Colleague
Matt Winston
als Executive
Sabrina Grdevich
als Sheila
Theo Greenly
als Todd
Michael Mantell
als Dr. Frazier at Cryogenic Institute
Keith Campbell
als Roadworker
Brian Turk
als Backstage Bull
Brendan Gleeson
als Lord Johnson-Johnson
Christopher Dye
als Flesh Fair Participant
Jack Angel
als Teddy (voice)
Tim Rigby
als Yeoman
Enrico Colantoni
als The Murderer
Adrian Grenier
als Teen in Van
Matt Malloy
als Robot Repairman
Brent Sexton
als Russell
Erik Bauersfeld
als Gardener (Voice)
Michael Fishman
als Teen in Van
Diane Fletcher
als Sentient Machine Security
Al Jourgensen
als Flesh Fair Band Member
Paul Barker
als Flesh Fair Band Member
Vito Carenzo
als Big Man
Adam Grossman
als Flesh Fair Band Member
Rena Owen
als Ticket Taker
Adam Alexi-Malle
als Crowd Member
Laurence Mason
als Tech Director
Ashley Scott
als Gigolo Jane
Ty Coon
als Flesh Fair Band Member
Duane Buford
als Flesh Fair Band Member
Max Brody
als Flesh Fair Band Member
Red King
als Covert Information Retrieval
Claude Gilbert
als Cybertronics - Room 93056
Kate Nei
als Toe Bell Ringing
Laia Salla
als Mr. Chan's Assistant
Jeanine Salla
als Sentient Machine Therapist
Mark Allan Staubach
als Teen in Van
Miguel Pérez
als Robot Repairman
Billy Scudder
als Mechanic
Bobby Harwell
als TV Face
Wayne Wilderson
als Comedian
R. David Smith
als Welder
Eliza Coleman
als General Circuita
Jim Jansen
als Chef
Tim Rhoze
als Laboratory Technician
Clara Bellar
als FemMecha Nanny
Kelly McCool
als Kate the Holographic Girl
Michael Shamus Wiles
als Cop
Jason Sutter
als Percussionist
Ken Palmer
als Percussionist
Alan Scott
als Worker
Lily Knight
als Voice in the Crowd (voice)
Justina Machado
als Assistant
Daveigh Chase
als Child Singer (scenes deleted)
Kathryn Morris
als Teenage Honey
Hunter King
als Amanda
Michael Berresse
als Stage Manager
Paula Malcomson
als Patricia in Mirrored Room
John Prosky
als Mr. Williamson, the Bellman
Curt Youngberg
als Kid
Andy Morrow
als Kid
Dillon McEwin
als Kid
Jeremy James Kissner
als Kid
Steven Spielberg Director
Steven Spielberg Screenplay
Bonnie Curtis Producer
Jan Harlan Executive Producer
Walter F. Parkes Executive Producer
Steven Spielberg Producer
John Williams Original Music Composer
Janusz Kamiński Director of Photography
Michael Kahn Editor
Avy Kaufman Casting
Rick Carter Production Design
Richard L. Johnson Art Direction
William James Teegarden Art Direction
Thomas Valentine Art Direction
Nancy Haigh Set Decoration
Bob Ringwood Costume Design
Kathleen Kennedy Producer
Chris Cunningham Special Effects
Ian Watson Screenstory
Ve Neill Key Makeup Artist
Michael Trent Assistant Editor
David Rawley Costume Supervisor
Erica Frauman Post Production Supervisor
Anya Rudnick Art Department Coordinator
Elizabeth Lapp Assistant Art Director
Andrew Menzies Assistant Art Director
Harry E. Otto Assistant Art Director
Latifa Ouaou Art Department Coordinator
Patrick M. Sullivan Jr. Assistant Art Director
Suzan Wexler Assistant Art Director
Darrell L. Wight Set Designer
Patte Strong-Lord Set Designer
Steven Schwartz Set Designer
Thomas Minton Set Designer
Richard F. Mays Set Designer
Masako Masuda Set Designer
Dawn Brown Set Designer
Fred Arbegast Sculptor
James Jones Sculptor
Pamela Klamer Set Designer
John Villarino Construction Coordinator
Mike Villarino Construction Foreman
Vincent D'Aquino Greensman
Alex Sessing Greensman
Johnny Torres Greensman
Jason Vanover Greensman
Gary Rydstrom Supervising Sound Editor
Gary Rydstrom Sound Designer
Richard Hymns Supervising Sound Editor
Teresa Eckton Sound Effects Editor
Andy Nelson Sound Re-Recording Mixer
Christopher Scarabosio Sound Effects Editor
Scott Farrar Visual Effects Supervisor
Michael Gleason Visual Effects Editor
Henry LaBounta Visual Effects Supervisor
Dennis Muren Visual Effects Supervisor
Jennifer Leo Russ Visual Effects Editor
Ginger Theisen Visual Effects Producer
David Nakabayashi Visual Effects Art Director
Les Hunter Visual Effects Producer
Doug Coleman Stunt Coordinator
Mitch Dubin Camera Operator
Chris Haarhoff Steadicam Operator
Pete Romano Underwater Camera
Chris Haarhoff Camera Operator
Denny Caira Transportation Coordinator
Gregory Alpert Location Manager
Francesca Jaynes Choreographer
David Linck Publicist
Kyrsten Mate Sound Effects Editor
Candace Neal Key Hair Stylist
Brian Aldiss Short Story
Bill Corso Makeup Artist
Kirk D. Hansen Painter
John Bell Production Illustrator
Tony Leonardi Standby Painter
Mike Bienstock First Assistant Camera
David James Still Photographer
Karen Asano-Myers Hairstylist
Jeff Khachadoorian Carpenter
John Wright Jr. Craft Service
Francie Brown Dialect Coach
George Alden Driver
Adam Christopher Makeup Effects
Mark Gillard Post Production Assistant
René González Projection
Brian Feola Propmaker
Tom Martinek Sequence Supervisor
Scott Rorie Set Production Assistant
James Henderson Stand In
Richard L. Blackwell Stunts
Patricia Churchill Unit Production Manager
Dana Dru Evenson Utility Stunts
Tomáš Loewy Video Assist Operator
Jason Patnode Layout
Ana Maria Quintana Script Supervisor
Dale E. Grahn Color Timer
Richard Byard First Assistant Editor
Scot Gaal Best Boy Electric
John Atkins Electrician
Glenn Corbett Gaffer
Marek Bojsza Lighting Technician
David Gamerman Rigging Gaffer
Kevin Fahey Rigging Grip
Laurie Charchut Production Accountant
Lisbeth Wynn-Owen Production Coordinator
Peter M. Tobyansen Production Supervisor
Robert Jackson Boom Operator
Kenneth Wannberg Music Editor
John Neufeld Orchestrator
Shawn Murphy Scoring Mixer
Ron Judkins Sound Mixer
Duncan Blackman 3D Supervisor
Hal T. Hickel Animation Supervisor
Ken Dackermann Digital Compositors
Michael Lantieri Special Effects Supervisor
Julie Creighton Visual Effects Coordinator
Philip Keller Storyboard
Brian Chumney Editorial Services
Jimmy Zelinger Title Designer
David O'Brien Camera Loader
Sergio Mimica-Gezzan First Assistant Director
Larry Singer ADR Supervisor
Mark W. Brown Assistant Property Master
Jack Blanchard Set Dresser
Adam Dale Aerial Director of Photography
Rick Kangrga Dolly Grip
Jim Kwiatkowski Key Grip
Bob Anderson Grip
Kathy Kane-Macgowan Hair Supervisor
Robert Chase Key Costumer
Vicente Aguilar Tailor
Stan Winston Animatronics Designer
David H. Venghaus Jr. Second Assistant Director
Gary Burritt Negative Cutter
David Devlin Chief Lighting Technician
John Burton West Assistant Production Coordinator
Beth Bowling Casting Assistant
Lindakay Brown Foley Editor
James Thatcher Musician
Ewa Sztompke Dialogue Editor
Richard Quinn Dialogue Editor
Gwendolyn Yates Whittle ADR Supervisor
Jerry Moss Property Master
Jana Vance Foley Artist
Dennie Thorpe Foley Artist
Frank 'Pepe' Merel Foley Recordist
Tony Eckert Foley Mixer
Jonathan Null Foley Editor
Jurgen Scharpf Sound Mix Technician
Ricardo Richard Alvarez Costumer
Paul Byrne Prenderville Additional Second Assistant Director
Lisa Brookes Second Second Assistant Director
Chris Baker Concept Artist
Martin Charles Graphic Designer
Peter Ramsey Storyboard Artist
Niamh Murphy Textile Artist
Dean Drabin ADR Mixer
John Merton ADR Recordist
Larry Schalit Assistant Dialogue Editor
Susan McLean Assistant Sound Editor
Thomas Brown Special Effects Technician
Evan Cecil Visual Effects Production Assistant
J. Mark Donaldson Stunt Double
Larissa Supplitt Additional Second Assistant Camera
Daniel Coscia Best Boy Grip
Christopher Duskin Second Assistant Camera
Begonia Colomar Digital Color Timer
Sven E. Fahlgren Post Production Coordinator
Tim Spurry Assistant Location Manager
Linden Johnson Assistant Accountant
Stanley L. Gonsales Assistant Chief Lighting Technician
Eric Bruneau Compositing Supervisor
Lindsay MacGowan Effects Supervisor
Jennifer Alessi Extras Casting
Jorge Pallares Intern
Cecilia Escobar Payroll Accountant
Chas Dupuis Production Assistant
Lisa Curtis Production Supervisor






















ikwilfilmskijken © 2019