De IJzeren Reus (1999)

Familie, Animatie, Sciencefiction, Avontuur
Een gigantische metalen reus valt neer op de aarde en maakt de inwoners van een klein dorpje doodsbang. Alleen de negenjarige Hogarth is niet geschrokken en raakt zelfs bevriend met de reus. Helaas wordt hun vriendschap verstoord door een paranoïde CIA-agent die er er alleen op uit is om de reus te vernietigen.

De IJzeren Reus Film Info

Score: 7.936/10 van 5305 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1999-08-06
Lengte: 86 Minuut / 1:26
Regisseur: Brad Bird
Schrijvers Brad Bird, Tim McCanlies.
Productie Studio: Warner Bros. Feature Animation
Productie Land: United States of America


De IJzeren Reus Trailer


Vin Diesel
als The Iron Giant (voice)
Eli Marienthal
als Hogarth Hughes (voice)
Jennifer Aniston
als Annie Hughes (voice)
Harry Connick Jr.
als Dean McCoppin (voice)
James Gammon
als Foreman Marv Loach / Floyd Turbeaux (voice)
Cloris Leachman
als Mrs. Lynley Tensedge (voice)
Christopher McDonald
als Kent Mansley (voice)
John Mahoney
als General Rogard (voice)
M. Emmet Walsh
als Earl Stutz (voice)
Jack Angel
als Additional Voices (voice)
Bob Bergen
als Additional Voices (voice)
Mary Kay Bergman
als Additional Voices (voice)
Michael Bird
als Additional Voices (voice)
Devon Cole Borisoff
als Additional Voices (voice)
Rodger Bumpass
als Additional Voices (voice)
Robert Clotworthy
als Additional Voices (voice)
Jennifer Darling
als Additional Voices (voice)
Zack Eginton
als Additional Voices (voice)
Paul Eiding
als Additional Voices (voice)
Bill Farmer
als Additional Voices (voice)
Charles Howerton
als Additional Voices (voice)
Ollie Johnston
als Additional Voices (voice)
Sherry Lynn
als Additional Voices (voice)
Mickie McGowan
als Additional Voices (voice)
Ryan O'Donohue
als Additional Voices (voice)
Phil Proctor
als Additional Voices (voice)
Frank Thomas
als Additional Voices (voice)
Patti Tippo
als Additional Voices (voice)
Brian Tochi
als Additional Voices (voice)
Carole Jeghers
als Firefighter Woman (voice) (uncredited)
Steven Wilzbach Director of Photography
Brad Bird Screenplay
Michael Kamen Original Music Composer
Darren T. Holmes Editor
Tim McCanlies Screenplay
Pete Townshend Producer
Brad Bird Director
Dao Le Production Office Assistant
Laura Leganza Reynolds Production Manager
Craig R. Maras Animation
Steve Lumley Storyboard
Amy Richards Production Manager
Dean Wellins Storyboard
Fergal Reilly Storyboard
Piet Kroon Storyboard
Steve Markowski Storyboard
Viki Anderson Storyboard
Jeannine Berger Post Production Supervisor
Scott T. Petersen Animation
Bill Perkins Technical Supervisor
Tanya Calderon Production Office Assistant
John Williamson Animation
Phil Langone Animation
Adam Henry Animation
Shane Prigmore Animation
Tony Fucile Supervising Animator
John Currin Assistant Editor
Sheri Galloway First Assistant Editor
Stephan Franck Supervising Animator
Des McAnuff Producer
Allison Abbate Producer
John Walker Associate Producer
Mark Dinicola Camera Supervisor
Marci Liroff Casting
Aaron Parry Production Manager
Will Eisner Thanks
Terry Claborn Color Timer
Christopher Brooks Music Editor
Lou Romano Visual Development
Stephen Schaffer Assistant Editor
Peter Sohn Animation
Greg Snyder Assistant Editor
Andrew L. Schmidt Animation
Kevin O'Brien Storyboard Artist
Alan Bodner Art Direction
Brian Kindregan Additional Storyboarding
Fergal Reilly Storyboard Artist
Louis Moulinet Key Production Assistant
Henri Hovhanesyan Production Assistant
Mark Andrews Storyboard Artist
Ron Hughart Additional Storyboarding
Teddy Newton Additional Storyboarding
E. Tavares Black Key Production Assistant
William H. Frake III Layout
Cirilo R. Gonzales Jr. Production Assistant
Kathy Tajbakhsh Production Assistant
Stephen McLaughlin Scoring Mixer
Teddy Newton Character Designer
Teddy Newton Visual Development
Shaunda G. Jones Casting Associate
Robert Elhai Orchestrator
Dennis Leonard Supervising Sound Editor
Doc Kane ADR Mixer
Mike L. Murphy CG Animator
Steve Markowski Supervising Animator
James Finn Background Designer
Craig Valde Animation
Melina Sydney Padua Animation
Jennifer Cardon Klein Animation
Bob Davies Supervising Animator
Jode Craig Key Production Assistant
Zeba Fahid Production Accountant
Preston Oliver Projection
Tony Fucile Head of Animation
Teresa Coffey-Wellins Layout
Chrisie Rosenthal Assistant Production Manager
Dennis Durrell Background Designer
Ricardo Curtis Animation
Richard Bazley Supervising Animator
Dennie Thorpe Foley Artist
Jana Vance Foley Artist
Kevin E. Carpenter Sound Re-Recording Mixer
J.C. Alvarez Assistant Production Manager
Glenn Storm CG Animator
Dominique Louis Visual Development
Francis Lang Layout
Virginie Foucault Assistant Production Manager
Leonard B. Vasquez Assistant Production Manager
Wendy Perdue Supervising Animator
Ted Hughes In Memory Of
Frank 'Pepe' Merel Foley Recording Engineer
Troy Porter ADR Mixer
Adam Dotson CG Animator
Bruce Edwards CG Animator
Richard Baneham Animation
Alex Williams Animation
Dean Wellins Supervising Animator
Gregory H. Watkins Sound Re-Recording Mixer
Audrey Stedman Layout
Conor Kavanagh Layout
James P. Alles Layout
Jennifer Yuan Layout
Sharon K. O'Neill Assistant Production Manager
Jeff Etter Animation
Gregory M. Gerlich Production Sound Mixer
Lizbeth Velasco Assistant Production Manager
Les Major CG Animator
Tony Fucile Visual Development
Tony Fucile Character Designer
Wei M. Zhao Background Designer
Ann Guenther Background Designer
Mark Whiting Character Designer
Roger Vizard Animation
Sean Springer Animation
Mike Nguyen Supervising Animator
Stéphane Cros CG Animator
Dominique Louis Character Designer
Laura L. Corsiglia Visual Development
Michelle Perslow Assistant Production Manager
Ken Hettig Animation
Ruth Daly Animation
Mark Williams Animation
Mary Helen Leasman Foley Editor
Curt Schulkey Supervising Dialogue Editor
Brad Booker CG Animator
Ron Roesch Layout
Jonathan Salt Background Designer
William Dely Background Designer
Hiroki Itokazu Character Designer
Jae Hyung Kim Animation
Kevin Johnson Animation
Lauren Faust Animation
Leslie Barker Key Production Assistant
Preston Oliver Music Arranger
Andrew Brownlow CG Animator
Michael Tracy Layout
Greg Gibbons Background Designer
Ralph Fernan Animation
Ernie Keen Animation
Scott F. Johnston Art Department Coordinator
Christine Beck Camera Operator
Mo Henry Negative Cutter
Keith Brennan Key Production Assistant
André Bivins Production Assistant
Andrea Gard Sound Design Assistant
Yair Kantor CG Animator
Michael Leung Visual Effects Technical Director
Marнa Guerra Assistant Production Manager
Shannyn Gardner Assistant Production Manager
Lennie K. Graves Animation
Chris Sauve Supervising Animator
Louis Gonzales Layout
Corrine Salgado Production Assistant
Dustin Ellis Production Assistant
Sunny Ye Production Assistant
Jeffrey Lynch Head of Story
Blake Neely Orchestrator
Ray Aragon Visual Development
Craig Voigt Layout
Joel Parod Background Designer
Randy Myers Animation
Greg Manwaring Supervising Animator
Randy Thom Sound Designer
Victor Haboush Visual Development
Ron Hughart CG Animator
Vincent Truitner CG Animator
Grace Dotson CG Animator
Michael Leung CGI Director
Nadia Vurbenova Background Designer
Ruben Chavez Background Designer
Holger Leihe Animation
Lane Lueras Animation
Mike Chavez Animation
Jim Van der Keyl Animation
Anthony Lauro Production Assistant
Justin Balch Production Assistant
Lou Romano Character Designer
Jennisen Svendsen Key Production Assistant
Monte A. Gagnier Key Production Assistant
Jean M. Klanecky Production Assistant
Michael Leach Production Assistant
Susan Oslin CG Animator
Ray Aragon Character Designer
Bill Thyen Layout
Emil Mitev Layout
Frederick J. Gardner III Layout
Lisa Souza Layout
William H. Frake III Head of Layout
Joe Johnston Character Designer
Ben Jones Animation
Derek Lee Thompson Animation
Stephen McLaughlin Music Score Producer
Leslie Barker Assistant Production Manager
Minhee Choe CG Animator
Victor Haboush Character Designer
Felipe Morell Layout
Christopher Brock Background Designer
Craig Robertson Background Designer
Russell Hall Animation
Mark Whiting Production Design
Moroni Taylor Additional Storyboarding
Harry Sabin Additional Storyboarding
Dean Wellins Storyboard Artist
Sam Mendlestein Key Production Assistant
Helen Vuong Production Assistant
John 'Juke' Logan Music Consultant
Beau Borders Sound Effects Editor
Yin Cantor Assistant Sound Editor
Mark R.R. Farquhar CG Animator
Carla Fallberg Sculptor
Laura L. Corsiglia Character Designer
Karen Hamrock Layout
Joan Peter Assistant Production Manager
Jessica Dalton Production Assistant
Michael Kamen Orchestrator
Tony Eckert Foley Mixer
Richard Baneham CG Animator
Yarrow Cheney CG Animator
Teddy T. Yang Character Designer
Adam Burke Animation
Marcelo Fernandes De Moura Animation
Michael Swofford Animation
Roy Meurin Animation
Michael Price Music Programmer
Ted Hughes Writer
David Parker Sound Re-Recording Mixer
Jackie Blaisdell Assistant Production Manager
Brad Bird Story
Steve Garcia Animation






















ikwilfilmskijken © 2024