American History X (1998)

Drama
Danny Vinyard is een tiener die helemaal onder invloed staat van zijn oudere broer, de skinhead Derek. Wanneer Danny op school een enthousiast verslag maakt over Hitlers 'Mein Kampf', stelt het schoolhoofd hem voor de keus, of een opstel schrijven over zijn broer Derek, of van school getrapt worden.

American History X Film Info

Score: 8.4/10 van 6112 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1998-10-30
Lengte: 119 Minuut / 1:59
Regisseur: Tony Kaye
Schrijver: David McKenna
website: http://www.historyx.com/
Productie Studios: New Line Cinema, Savoy Pictures, The Turman-Morrissey Company
Productie Land: United States of America

American History X Foto's


American History X Trailer


Edward Norton
als Derek Vinyard
Edward Furlong
als Danny Vinyard
Beverly D'Angelo
als Doris Vinyard
Avery Brooks
als Dr. Bob Sweeney
Jennifer Lien
als Davina Vinyard
Ethan Suplee
als Seth Ryan
Stacy Keach
als Cameron Alexander
Fairuza Balk
als Stacey
Elliott Gould
als Murray
Guy Torry
als Lamont
William Russ
als Dennis Vinyard
Joe Cortese
als Rasmussen
Jason Bose Smith
als Little Henry
Antonio David Lyons
als Lawrence
Alex Sol
als Mitch McCormick
Giuseppe Andrews
als Jason
Keram Malicki-Sánchez
als Chris
Michelle Christine White
als Lizzy
Jonathan Fowler Jr.
als Jerome
Christopher Masterson
als Daryl Dawson
Jordan Marder
als Curtis
Nicholas R. Oleson
als Huge Aryan
Paul Le Mat
als McMahon
Thomas L. Bellissimo
als Cop
Cherish Lee
als Kammi
Sam Vlahos
als Dr. Aguilar
Tara Blanchard
als Ally Vinyard
Anne Lambton
als Cassandra
Steve Wolford
als Reporter
Richard Noyce
als Desk Sergeant
Danso Gordon
als Buddy
David Basulto
als Guard
Alexis Rose Coen
als Young Ally Vinyard
Kiante Elam
als Lawrence's Partner
Paul Hopkins
als Student
Keith Odett
als Random Skinhead
Jim Norton
als Randy
Paul E. Short
als Stocky Buddy
Nigel Miguel
als Basketball Player
Darrell Britt
als White Supremicist (uncredited)
Robert 'Duckie' Carpenter
als Skinhead (uncredited)
Sydney 'Big Dawg' Colston
als Prison Gang Leader (uncredited)
Hans Cozzens
als Police officer (uncredited)
John Embry
als Parking Lot Skinhead (uncredited)
Maximillian Kesmodel
als Young Danny Vinyard (uncredited)
Barbie Marie
als Student (uncredited)
Allie Moss
als Skinhead Girlfriend (uncredited)
Louis E. Rosas
als Jail Inmate (uncredited)
Sam Sarpong
als Jail Inmate (uncredited)
Jeremy Sweet
als Skinhead (uncredited)
Selwyn Ward
als High School Student Leaving Bathroom (uncredited)
Denney Pierce
als Arresting Officer (uncredited)
Glendon Rich
als Deputy Sheriff (uncredited)
Tony Kaye Director
John Morrissey Producer
Anne Dudley Original Music Composer
Gerald B. Greenberg Editor
Alan Heim Editor
Valerie McCaffrey Casting
David McKenna Screenplay
John Sekula First Assistant Camera
Richard Ford Music Editor
Paul Broucek Music Supervisor
Bill Carraro Executive Producer
Michael De Luca Co-Executive Producer
Jon Hess Co-Producer
David McKenna Co-Producer
Kearie Peak Executive Producer
Steve Tisch Executive Producer
Lawrence Turman Executive Producer
Brian Witten Co-Executive Producer
Chris Warren Chef
J. Kyler Black Art Direction
Dan Olexiewicz Art Direction
Curtis Baruth Construction Coordinator
Pete Josephs Construction Foreman
Tim Swan Location Scout
Brandon S. Gilgen Painter
Jon Gary Steele Production Design
Tessa Posnansky Set Decoration
Tony Kaye Camera Operator
Charles Papert Steadicam Operator
Peter Sorel Still Photographer
Doug Hall Costume Design
Marisa Aboitiz Costume Supervisor
Karyn Huston Hairstylist
Heather Fraker Makeup Artist
Ulker Irazat Seamstress
Bill Fletcher Wigmaker
Brian R. Keathley Craft Service
Joseph Aroesti Driver
Diana Kaufman Post Production Supervisor
Dyanne C. Deuel Set Medic
Matt Baird Set Production Assistant
Ernie F. Orsatti Stunt Coordinator
Charles Belardinelli Stunts
Joe Cosentino Transportation Captain
Adam Pinkstaff Transportation Co-Captain
Geno Hart Transportation Coordinator
Andrew Lipschultz Unit Publicist
Ira Hurvitz Script Supervisor
Bob McMillian Color Timer
Glenn Cocco First Assistant Editor
James Scott Best Boy Electric
Joe Crouch Electrician
Dale Obert Gaffer
Curtis A. Andrews Jr. Rigging Gaffer
Joe Fineman Executive In Charge Of Post Production
Carla Fry Executive In Charge Of Production
Marc E. Spiegel Location Manager
Paul Belenardo Production Accountant
Wendy Cox Production Coordinator
Michael Mandaville Production Supervisor
Tom Hartig Boom Operator
Gavyn Wright Orchestrator
Frederick Howard Sound Designer
Roland N. Thai Sound Effects Editor
Roger Dudley Sound Engineer
Joe Barnett Sound Re-Recording Mixer
Thomas L. Bellissimo Special Effects Supervisor
Robert 'Duckie' Carpenter Choreographer
Paul Hulme Scoring Mixer
Bill Carraro Unit Production Manager
Paul Prokop Production Controller
Sean Hunter Moe Camera Loader
John T. Martin Key Grip
Lisa Parmet Key Costumer
Mark Cotone First Assistant Director
David Jarrell Chief Lighting Technician
Susan Shin ADR Supervisor
Parker Swanson Assistant Property Master
Franco Esile Set Dresser
Peter Menich Title Designer
Mark Bolin Dolly Grip
James Alden Grip
Kevin LaRosa Pilot
David Larson Second Assistant Director
Karen Jarnecke Assistant Production Coordinator
Joe Adams Casting Assistant
Robert Getty Assistant Sound Editor
Craig Jurkiewicz Foley Editor
Marc Cancel Musician
Stephen Jennings Visual Effects
Steve Nelson Production Sound Mixer
Bob McNabb Dialogue Editor
Walter Spencer Dialogue Editor
Jed M. Dodge Dialogue Editor
Steve Scoville Dialogue Editor
David Grant Dialogue Editor
David Mann Foley Editor
Lynda Reiss Property Master
Mary Erstad Foley Mixer
Diane Marshall Foley Artist
Ossama Khuluki Foley Artist
David Lee Fein Foley Artist
Alan Freedman ADR Mixer
John Ross Sound Re-Recording Mixer
Yuri Reese Sound Re-Recording Mixer
William Smith Sound Re-Recording Mixer
Sharleen Bright Scenic Artist
Matthew W. Mungle Special Effects Makeup Artist
Michael Keller Second Second Assistant Director
Kelly Vandever Additional Sound Re-Recording Mixer
Courtney Pakiz Stunt Double
Bradley Richard Additional Second Assistant Camera
William Robinson Assistant Camera
Tim Angelo Best Boy Grip
David Elmore Second Assistant Camera
Kim Ettinger Assistant Editor
Brandon Smith Post Production Coordinator
Paul Tompkins Assistant Location Manager
Karen Elliott Music Coordinator
Bill Dance Extras Casting
Terrence Harris Extras Casting Assistant
Leo Stefanos General Manager
Timothy P. Tundel Payroll Accountant
Erik Holmberg Production Executive
Natalie Trussell Production Executive






















ikwilfilmskijken © 2019