Terminator 2: Judgment Day (1991)

Actie, Thriller, Sciencefiction
Het is tien jaar geleden dat Sarah Connor het doelwit was van een moordlustige Terminator-robot uit de toekomst. Haar zoon John zal ooit de verzetsleider worden die het opneemt tegen supercomputer Skynet. Daarom zendt Skynet nu een nieuwe, nog dodelijkere Terminator naar het heden om John te elimineren. Het verzet stuurt daarop een oudere Terminator naar het heden om John te beschermen. Dit leidt tot een gevecht tussen twee onoverwinnelijke moordmachines.

Terminator 2: Judgment Day Film Info

Score: 7.9/10 van 6550 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1991-07-03
Lengte: 137 Minuut / 2:17
Regisseur: James Cameron
Productie Studios: T2 Productions, Lightstorm Entertainment, Pacific Western, Canal+, Carolco Pictures, TriStar Pictures
Productie Land: France, United States of America


Terminator 2: Judgment Day Trailer


Arnold Schwarzenegger
als Terminator
Linda Hamilton
als Sarah Connor
Robert Patrick
als T-1000
Edward Furlong
als John Connor
Michael Edwards
als Old John Connor
Joe Morton
als Dr. Miles Bennett Dyson
Earl Boen
als Dr. Peter Silberman
Jenette Goldstein
als Janelle Voight
Xander Berkeley
als Todd Voight
S. Epatha Merkerson
als Tarissa Dyson
Castulo Guerra
als Enrique Salceda
Danny Cooksey
als Tim
Sven-Ole Thorsen
als Mall Security Guard (uncredited)
DeVaughn Nixon
als Danny Dyson
Ken Gibbel
als Douglas
Robert Winley
als Cigar Biker
Pete Schrum
als Lloyd
Don Lake
als Mossberg
Richard Vidan
als Weatherby
Jim Palmer
als Jock
Don Stanton
als Lewis the Guard
Dan Stanton
als Lewis as T-1000
Colin Patrick Lynch
als Attendant
Nikki Cox
als Girl
Tony Simotes
als Vault Guard
Abdul Salaam El Razzac
als Gibbons
Mike Muscat
als Moshier
Dean Norris
als SWAT Team Leader
Charles A. Tamburro
als Police Chopper Pilot
Terrence Evans
als Tanker Truck Driver
Denney Pierce
als Burly Attendant
Mark Christopher Lawrence
als Burly Attendant
Van Ling
als Cyberdyne Tech
Gerard G. Williams
als Jock
Martin DeLuca
als Cyberdyne Tech (uncredited)
Scott Shaw
als Cyberdyne Tech (uncredited)
Joel Kramer
als Male Nurse (uncredited)
Richard Ruskin
als Frisbee Player (uncredited)
Randy Walker
als SWAT Officer (uncredited)
William Wisher Jr.
als Galleria Photographer / Cop (uncredited)
Nancy Fish
als Roadside Window Woman (Special Edition Restoration)
Dalton Hamilton
als Baby John Connor
James Cameron Director
Steven C. McGee Best Boy Electric
James Cameron Producer
Gale Anne Hurd Executive Producer
Adam Greenberg Director of Photography
Mark Goldblatt Editor
Richard A. Harris Editor
Mario Kassar Executive Producer
Brad Fiedel Original Music Composer
Conrad Buff IV Editor
Mali Finn Casting
Joseph P. Lucky Art Direction
John M. Dwyer Set Decoration
Marlene Stewart Costume Design
Ed French Makeup Artist
Nicholas R. Allen Boom Operator
Gary Rydstrom Sound Editor
Gloria S. Borders Sound Editor
Dennis Muren Visual Effects
Jeff Dawn Makeup Artist
Tom Johnson Sound Designer
William Wisher Jr. Writer
James Cameron Writer
Stan Winston Makeup Effects
Pamela Easley Post Production Supervisor
Joseph C. Nemec III Production Design
Bruce R. Hogard Costume Supervisor
Van Ling Visual Effects Coordinator
Joel Kramer Stunt Coordinator
Stephanie Austin Co-Producer
B.J. Rack Co-Producer
Dody Dorn Additional Editing
Steve LaPorte Makeup Artist
Robert L. Stevenson Hairstylist
Peter Tothpal Key Hair Stylist
Abra Edelman Casting
Emily Schweber Casting Associate
Paul Cruz Casting
Dan Garde Music Editor
Allan K. Rosen Music Editor
Tim Boyle Scoring Mixer
Dick Ziker Stunts
Glenn R. Wilder Stunts
Knox White Cableman
Mike Benson Camera Operator
Michael Gleason Visual Effects Editor
Andrew Schmidt Animation
Kevin Rose-Williams Sound
Steve Bonner Picture Car Coordinator
E. Larry Oatfield Sound Effects Editor
Carla S. Nemec Art Department Coordinator
Steve Callas Construction Coordinator
Charles Stewart Property Master
Barbara McBane ADR Editor
Michele Perrone ADR Editor
Sara Bolder Dialogue Editor
Paige Sartorius Dialogue Editor
Ewa Sztompke Dialogue Editor
Gwendolyn Yates Whittle Dialogue Editor
Stacey A. Foiles Dialogue Editor
Sandina Bailo-Lape Foley Editor
Diana Pellegrini Foley Editor
Marian Wilde Foley Editor
Tom Johnson Sound Re-Recording Mixer
Teresa Eckton Sound Effects Editor
Ken Fischer Sound Effects Editor
Tim Holland Sound Effects Editor
Richard Hymns Sound Effects Editor
Ethan Van der Ryn Sound Effects Editor
Thomas L. Fisher Special Effects Coordinator
Gail Currey Visual Effects Coordinator
Miller Drake Visual Effects Editor
Leslie Huntley Visual Effects Producer
Janet Healy Visual Effects Producer
Alison Savitch Visual Effects Producer
Gene Warren Jr. Visual Effects Supervisor
Michael St. Hilaire Camera Operator
Don E. FauntLeRoy Camera Operator
Christopher Duddy Camera Technician
Gary Tandrow Chief Lighting Technician
Sal Orefice Chief Lighting Technician
Donald L. Hartley Dolly Grip
Paul C. Babin Additional Camera
Robert Gray Key Grip
Scott M. Robinson Key Grip
Kevin J. Lang Rigging Gaffer
Rodney Veto Rigging Grip
James M. Muro Steadicam Operator
Zade Rosenthal Still Photographer
Greg Hall Set Costumer
Dawn Y. Line Set Costumer
Trudy Ramirez Script Supervisor
Charles A. Tamburro Aerial Coordinator
Jane Kass First Assistant Editor
Caroline Ross First Assistant Editor
Duncan Kennedy Art Department Assistant
Charles William Breen Assistant Art Director
Barton M. Susman Leadman
James Marlowe Location Scout
George Jenson Production Illustrator
Dan Frye Sculptor
Carole Lee Cole Set Designer
Bill 'Kauhane' Hoyt Standby Painter
Michael A. FauntLeRoy First Assistant Camera
Richard Crompton Grip
David L. Butler Aerial Director of Photography
Craig Baron Set Dressing Artist
John Moy Craft Service
George Grenier Driver
Marty Shindler Executive in Charge of Finance
Stephen Sfetku Camera Loader
Joseph Berger-Davis Post Production Assistant
Peter Flynn Propmaker
Gary Davis Second Unit
Maryellen Aviano Stand In
Gene R. Johnson Transportation Coordinator
Dirk Petersmann Unit Production Manager
Bobby Aldridge Utility Stunts
Rick Dungan Video Assist Operator
J. Michael Haynie First Assistant Director
Arthur Tostado Color Timer
James M. Cox Electrician
George S. Neil Gaffer
Ed Jones Executive In Charge Of Post Production
Jim Morris Executive In Charge Of Production
Stephen C. Dawson Location Manager
Pam Kaye Production Accountant
Beth Block Production Coordinator
Steve Newman Publicist
John Rotondi Sound Engineer
Lee Orloff Sound Mixer
Gloria S. Borders Supervising Sound Editor
Joe Viskocil Pyrotechnic Supervisor
Joe Viskocil Special Effects Supervisor
Phillip Norwood Storyboard
Doug Chiang Visual Effects Art Director
Dennis Muren Visual Effects Supervisor
John Bruno Visual Effects Designer
Geoff Campbell CG Animator






















ikwilfilmskijken © 2019