Stockard Channing als Julie Styron | |
Julia Stiles als Paula Murphy | |
Frederick Weller als Nick Harris | |
Mary Testa als Receptionist | |
Jack Hallett als Mr. Fostwick | |
Marcus Giamatti als Robert | |
Buddy Fitzpatrick als Waiter | |
Salem Ludwig als Man at Pool | |
Shelagh Ratner als Airport Announcer |
Patrick Stettner | Director |
Patrick Stettner | Writer |
Alex Lasarenko | Original Music Composer |
Robert H. Nathan | Producer |
Susan A. Stover | Producer |
Teodoro Maniaci | Director of Photography |
Scott McGehee | Executive Producer |
David Siegel | Executive Producer |
Derrick Tseng | Line Producer |
Ramsey Fong | Associate Producer |
Keiko Deguchi | Editor |
Nicole Arbusto | Casting |
Joy Dickson | Casting |
Dina Goldman-Kunin | Production Design |
Richard Burgess | Art Direction |
Tora Peterson | Set Decoration |
Kasia Walicka Maimone | Costume Design |
Dawn Weisberg | Costume Design |
Janna DeLury | Script Supervisor |
Eugene Gearty | Supervising Sound Editor |
Sophia Lin | Production Manager |
Cecily Kaston | First Assistant Director |
Peter Thorell | Second Assistant Director |
Todd M. Thaler | Additional Casting |
Lisa Schilling | Set Dresser |
Hoge Day | Storyboard Artist |
Marlus Harding | Production Accountant |
Demian Resnick | Location Manager |
Sylvain D'Hautcourt | First Assistant Camera |
Dwight Tudor | Second Assistant Camera |
Anka Malatynska | Camera Loader |
JoJo Whilden | Still Photographer |
Will Arnot | Steadicam Operator |
Edward Read | "B" Camera Operator |
Ramsey Fong | Post Production Supervisor |
David A. Smith | Assistant Editor |
Jedd Ehrmann | Online Editor |
Jennifer Ruff | Online Editor |
Noah Timan | Production Sound Mixer |
Anguibe Guindo | Boom Operator |
Skip Lievsay | Sound Re-Recording Mixer |
Jac Rubenstein | Dialogue Editor |
Jac Rubenstein | ADR Editor |
George A. Lara | Foley Recordist |
Marko Costanzo | Foley Artist |
Frank Kern | Foley Editor |
Jesse Ehredt | Sound Recordist |
Bill Orrico | Assistant Sound Editor |
Larry Wineland | Assistant Sound Editor |
Jason Kaplan | ADR Engineer |
Michelle King | Music Producer |
Andy Solomon | Music Producer |
Eric Perlmutter | Score Engineer |
Jac Rubenstein | Music Editor |
Alex Steyermark | Music Consultant |
Linda Cohen | Music Consultant |
Scott Levy | Gaffer |
Marc Labbate | Best Boy Electric |
Steve Becker | Electrician |
Dan Schweiger | Swing |
Brian McKee | Key Grip |
Ed Mattson | Best Boy Grip |
Craig Striano | Grip |
Timothy Reilly | Grip |
Manny Siverio | Stunt Coordinator |
Steve Curley | Assistant Location Manager |
Michael A. Moffa | Second Second Assistant Director |
Marty Shea | Assistant Accountant |
Danita Knight | Wardrobe Supervisor |
Mia Thoen | Key Makeup Artist |
Sasha Cummins | Key Hair Stylist |
Brooke Bramley | Property Master |
Charlotte Newman | Art Department Coordinator |
Sherief Elkatsha | Assistant Property Master |
Rob Marsteller | Set Dresser |
Joe Wright | Set Dresser |
Maus Drechsler | Set Dresser |
Justin Davis | Carpenter |
David Evjen | Carpenter |
Robert Mansmann | Carpenter |
Peter Ruen | Carpenter |
Matthew Demek | Carpenter |
Joseph Nerone | Scenic Artist |
Maus Drechsler | Scenic Artist |
Nathan Sylvester | Location Assistant |
Peter Bobrow | Location Scout |
Lauren D’Alvia | Location Scout |
Joe Guest | Location Scout |
Ian MacGregor | Location Scout |
David “Skip” Glew | Key Set Production Assistant |
April Taylor | Key Set Production Assistant |
Tobias Core | Set Production Assistant |
Patrick Floyd | Set Production Assistant |
Dave Ginsberg | Set Production Assistant |
Tom Self | Set Production Assistant |
Hunter Thompson | Set Production Assistant |
Jan Luc Van Damme | Set Production Assistant |
Derek Wimble | Set Production Assistant |
Guillaume Renberg | Jimmy Jib Operator |
Matthew D. Canton | Camera Loader |
Edward Read | Additional Gaffer |
Casey Court | Additional Wardrobe Assistant |
Karyn Larkin | Additional Wardrobe Assistant |
Maria Schoenherr | Additional Wardrobe Assistant |
Francesca Buccellato | Hair Assistant |
Francesca Buccellato | Assistant Makeup Artist |
Maya Hardinge | Hair Assistant |
Maya Hardinge | Assistant Makeup Artist |
Jeremy Rich | Extras Casting |
Stan Sztaba | Negative Cutter |
Norberto Valle | Projection |
Dave Pultz | Color Timer |
James Ziegler | Dolby Consultant |
Jennifer Cossetto | Title Designer |