Ezra Miller als Eddie 'Gonzo' Gilman | |
Zoë Kravitz als Evie Wallace | |
Griffin Newman als Horny Rob Becker | |
Stefanie Y. Hong als Ming Na | |
Edward Gelbinovich als Scott Marshall Schneeman | |
Jesse McCartney als Gavin Rilley | |
Amy Sedaris als Diane Gilman | |
Campbell Scott als Arthur Gilman | |
James Urbaniak als Principal Roy | |
Marc John Jefferies als Stone | |
Lucian Maisel als Malloy | |
Judah Friedlander als Cafeteria Guy | |
Steven Kaplan als Kevin | |
Tyrone Marshall Brown als Johnny Rock | |
Noah Fleiss als Ryan | |
Tyler Johnson als Josh | |
Dustin Ybarra als The Ripper | |
Danny Mastrogiorgio als Contact | |
Jerry Grayson als Errol |
Bryan Goluboff | Director |
Bryan Goluboff | Writer |
Grace Yun | Set Dresser |
Marc Bell | Executive Producer |
Craig Cohen | Producer |
Shahrzad Davani | Associate Producer |
Jonny Fritz | Executive Producer |
Max Gottlieb | Executive Producer |
Carly Hugo | Co-Producer |
Matthew Parker | Co-Producer |
Scott Prisand | Executive Producer |
Susan Shopmaker | Co-Producer |
Matt Weaver | Producer |
Israel Wolfson | Producer |
The Mod | Original Music Composer |
Anthony Roman | Original Music Composer |
Colleen Sharp | Editor |
Susan Shopmaker | Casting |
Maya Sigel | Production Design |
Brian Goodwin | Art Direction |
Keren Kohen | Set Decoration |
Amela Bakšić | Costume Design |
Jessica Abeling | Additional Hairstylist |
Jessica Fulton | Additional Hairstylist |
Cassi Hurd | Hairstylist |
Cassi Hurd | Makeup Artist |
Ania Kanigowska | Additional Hairstylist |
Sherri Zebeck | Key Hair Stylist |
Sherri Zebeck | Key Makeup Artist |
Maura Anderson | Second Second Assistant Director |
Shahrzad Davani | First Assistant Director |
Kamen Velkovsky | Second Assistant Director |
Tim Linden | On Set Dresser |
Robert J. Saferstein | Property Master |
Shawn Allen | Boom Operator |
Leslie Bloome | Foley Artist |
Steve Borne | Supervising Sound Editor |
Branka Mrkic | ADR Editor |
Branka Mrkic | Dialogue Editor |
Clayton Perry | Boom Operator |
Anthony Viera | Sound Mixer |
Peter Waggoner | Sound Re-Recording Mixer |
Manny Siverio | Stunt Coordinator |
Chad Battinelli | Key Grip |
James Callanan | Camera Operator |
Elizabeth Casinelli | Additional Second Assistant Camera |
Zeynep Oguz Catal | Gaffer |
Matthew Cryan | Best Boy Grip |
Tim Curtin | Additional Grip |
Katie Dainson | Additional First Assistant Camera |
Christian Flores | Second Assistant Camera |
Zachary Halberd | Additional First Assistant Camera |
Alexa Harris | Electrician |
Samuel Herbig | Electrician |
Hunter Herrick | Additional Grip |
Laela Kilbourn | Camera Operator |
Ryan Minelli | Additional Grip |
Bert Montanari | Grip |
Brendan K. Russell | Camera Loader |
Brien Sauchelli | Best Boy Electric |
Andrei Bowden-Schwartz | Additional Second Assistant Camera |
Real Sprague | Additional Second Assistant Camera |
Brandon Taylor | Additional Grip |
George Tur | First Assistant Camera |
Brian Yost | Grip |
Sophia Zachariou | Still Photographer |
Randi Glass | Casting Associate |
Allison Duncil | Wardrobe Supervisor |
Kelly Rutta | Wardrobe Intern |
Alexander Wang | Wardrobe Assistant |
Anne O'Brien | Assistant Editor |
Scot Olive | Digital Intermediate Colorist |
Diego Rodriguez | Location Manager |
Gabe Garzon-Montand | Musician |
The Mod | Music Editor |
Anthony Rizzo | Additional Music |
Anthony Roman | Music Supervisor |
Tony Verderosa | Music Supervisor |
Andrea Ulrich | Script Supervisor |
Gina Amador | Post Production Accountant |
Kelcie Beene | Production Coordinator |
Andrea Boglioli | Additional Production Assistant |
Craig Cohen | Legal Services |
Scott Friedman | Production Assistant |
Eli Gurevich | Post Production Accountant |
Daniel Lugo | Production Assistant |
Mackenzie Luzzi | Production Assistant |
Shelley Machlachlan | Craft Service |
Will Mahr | Production Assistant |
Pat Maloney | Production Intern |
Tim Maloney | Key Set Production Assistant |
Danielle Mandel | Production Intern |
Rafi Margoles | Production Intern |
Reed Mayo | Production Assistant |
Ezra Pugh | Production Intern |
Kacee Pyles | Assistant Production Coordinator |
Gustavo Rebelo | Additional Production Assistant |
Jordan Rogoff | Additional Production Assistant |
Keith G. Sklar | Legal Services |
Jeff Smith | Production Assistant |
Zach Warsavage | Production Assistant |
Jeffrey M. Weber | Production Assistant |
Jonathan Wu | Additional Production Assistant |
Juan Bertrán | Production Assistant |
Richard Rutkowski | Director of Photography |