Michael Madsen als Damon | |
Chelsea Vale als Adrianna | |
Vincent Marseglia als Masked Damon | |
Chris Whitcomb als Javon | |
Blaise Serra als Chase | |
Travis Gordon als Eddie | |
Kara Curnane Joseph als Becky | |
Brittany Toczko als Kayla | |
Christopher C. Romero als Chief Tocho | |
A.J. Bernardo als Ricky | |
Sarah Elizabeth Jensen als Laney | |
David Gere als Mr. Greene | |
Gary Wolfenden als Mr. Jenkins | |
Michael Maccini als Mr. Larson | |
Joey Ambrosini als Perry | |
Stefan Puente als Tomás | |
Amari McDaniel als Thea | |
Gia Stanco als Liz | |
Savannah Marshall als Trish | |
Stacia Hitt als Natalia | |
June Hargrove als Mato | |
Phillip Andrew Straghalis als Branson | |
Lauren Romero als Chief's Assistant | |
Sama Fernands als Princess Aiyana | |
Jim Vitale als Nightmare Crow | |
James Cillizza als Nightmare Wolf | |
Jon Wagner als Shadow Wolf | |
Jason Tisi als Officer Tasker | |
Ralph Piselli als Detective Carbone | |
Daniel Dahlstrom als Crime Scene Photographer | |
Eric Morin als Emergency Medical Technician | |
Thomas O'Rourke als Chief's Driver | |
Paul Luba als Partygoer | |
Danielle Francine als Partygoer | |
Alessandro Molluzzo als Partygoer | |
Samantha Mazzocco als Chained Girl | |
Chelsea Brennan als Tortured Girl | |
Ashley Kent als Laney (Laney's Death Scene) |
Michelle Verdi | Producer |
Chad A. Verdi | Producer |
David Gere | Casting Director |
David Gere | Producer |
Mathew Morin | Props |
David Gere | Stunt Coordinator |
Eric Weinstock | Executive Producer |
Chelsea Vale | Producer |
Vincent Marseglia | Stunts |
Jon Wagner | Production Manager |
David Gere | Director |
Travis Gordon | Stunts |
Eric Weinstock | Writer |
Amanda Pepin | Special Effects Makeup Artist |
Stefan Puente | First Assistant Camera |
Jim Vitale | Key Grip |
Michael Maccini | Executive Producer |
Q Fortier | Executive Producer |
Paul Luba | Producer |
Chad Verdi Jr. | Producer |
Sue Velasquez | Makeup Department Head |
Thomas O'Rourke | Executive Producer |
David Apuzzo | Still Photographer |
Daniel Dahlstrom | Director |
Steven Feinberg | Thanks |
Anthony Gudas | Executive Producer |
Christopher C. Romero | Music |
David Gere | Writer |
Jared Cohn | Second Unit Director of Photography |
Sama Fernands | Set Photographer |
Douglas Cartelli | Executive Producer |
James Cillizza | Associate Producer |
A.J. Bernardo | Stunts |
Phil 'Skippy' Adams | Makeup Department Head |
Ryan Sweeney | Director of Photography |
Mark Anthony Del Negro | Executive Producer |
Stephen B. Reid | Executive Producer |
Audrey Fratelli | Production Intern |
Eric Morin | Property Master |
Eric Morin | Stunts |
Audrey Fratelli | Costume Designer |
Greg Bereski Jr. | Production Designer |
Salvatore DelGreco | Stunts |
Cynthia Oliveira Souza | Visual Effects |