Casino Royale (2006)

Avontuur, Actie, Thriller
James Bond's eerste opdracht als 00 Agent leidt hem naar Le Chiffre, een bankier van wereldwijd gevreesde terroristen. Le Chiffre neemt deel aan een pokerspel in Montenegro, waar hij van plan is zijn winst te gebruiken om zijn financiële greep op de terroristenmarkt te verstevigen.

Casino Royale Film Info

Score: 7.5/10 van 8483 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2006-11-14
Lengte: 144 Minuut / 2:24
Regisseur: Martin Campbell
Schrijvers Paul Haggis, Robert Wade, Neal Purvis.
website: https://www.mgm.com/movies/casino-royale-2006
Productie Studios: Eon Productions, Stillking Films, Columbia Pictures, Studio Babelsberg, Danjaq, Casino Royale Productions, Government of the Commonwealth of the Bahamas, Metro-Goldwyn-Mayer
Productie Land: Bahamas, Czech Republic, Germany, United Kingdom, United States of America

Casino Royale Foto's


Casino Royale Trailer


Daniel Craig
als James Bond
Eva Green
als Vesper Lynd
Mads Mikkelsen
als Le Chiffre
Judi Dench
als M
Jeffrey Wright
als Felix Leiter
Giancarlo Giannini
als René Mathis
Caterina Murino
als Solange Dimitrios
Simon Abkarian
als Alex Dimitrios
Isaach De Bankolé
als Steven Obanno
Jesper Christensen
als Mr. White
Ivana Miličević
als Valenka
Tobias Menzies
als Villiers
Claudio Santamaria
als Carlos
Sébastien Foucan
als Mollaka
Malcolm Sinclair
als Dryden
Richard Sammel
als Adolph Gettler
Ludger Pistor
als Mendel
Joseph Millson
als Carter
Darwin Shaw
als Fisher
Clemens Schick
als Kratt
Emmanuel Avena
als Leo
Tom Chadbon
als Stockbroker
Ade
als Infante
Urbano Barberini
als Tomelli
Tsai Chin
als Madame Wu
Lazar Ristovski
als Kaminofsky
Veruschka von Lehndorff
als Gräfin von Wallenstein
Charlie Levi Leroy
als Gallardo
Tom So
als Fukutu
Andreas Daniel
als Dealer
Carlos Leal
als Tournament Director
Christina Cole
als Ocean Club Receptionist
Jürgen Tarrach
als Schultz
John Gold
als Card Players
Diane Hartford
als Card Players
Leo Stransky
als Tall Man
Paul Bhattacharjee
als Hot Room Doctors
Crispin Bonham-Carter
als Hot Room Doctors
Rebecca Gethings
als Hot Room Technicians
Peter Brooke
als Airport Policemen
Robert G. Slade
als Pilot
Félicité Du Jeu
als French News Reporter
Michaela Ochotská
als Shop Assistant
Michael G. Wilson
als Chief of Police
Valentine Nonyela
als Nambutu Embassy Official
Phil Meheux
als Treasury Bureaucrat
Alessandra Ambrosio
als Tennis Girls
Vlastina Svátková
als Waitress
Ivan G'Vera
als Venice Hotel Concierge
Richard Branson
als Man at Airport Security (uncredited)
Martin Campbell
als Airport Worker (uncredited)
Tara Cardinal
als Woman in Casino (uncredited)
Ben Cooke
als MI6 Agent (uncredited)
Simona Roman
als Dossier Girl (uncredited)
Greg Bennett
als Airport Driver, Miami (uncredited)
Michael Lamont Art Direction
Paul Haggis Screenplay
Stuart Baird Editor
Ian Fleming Novel
Peter Lamont Production Design
David Arnold Music
Paul Engelen Makeup Supervisor
Martin Cantwell Sound Designer
Peter Francis Art Direction
Lindy Hemming Costume Design
Steven Lawrence Art Direction
James Boyle Sound Effects Editor
Debbie McWilliams Casting
Barbara Broccoli Producer
Martin Campbell Director
Phil Meheux Director of Photography
Charlie Woebcken Co-Producer
Jean Bourne Script Supervisor
David Mackie Assistant Sound Editor
Peter Burgis Foley Artist
Kevin Tayler ADR Recordist
Nigel Heath Foley Mixer
Simon Wakefield Set Decoration
Eddy Joseph Supervising Sound Editor
Bruce Moriarty Assistant Director
Bruce Moriarty First Assistant Director
James Harrison Sound Effects Editor
Alexander Witt Second Unit Director of Photography
Alexander Witt Second Unit Director
Robert Wade Screenplay
Neal Purvis Screenplay
Linda DeVetta Makeup & Hair
Brendan Donnison ADR Voice Casting
Alessandro Bressanello Extras Casting
Stéphane Foenkinos Casting
Peter Gleaves ADR Mixer
Gregg Wilson Assistant Editor
Michael G. Wilson Producer
Stephen Elson Visual Effects Producer
Gino De Rossi Special Effects
Chris Munro Sound Mixer
Stuart Morton Sound Editor
Béatrice Kruger Casting
Jan Hogevold Digital Intermediate
David Decio Stand In
Jasmin Torbati Production Manager
Stefan Mily Set Dresser
Tomáš Červenka Cableman
Jo Beckett Location Manager
Peter Field VFX Director of Photography
Neal Callow Standby Art Director
Chris Cornell Theme Song Performance
Reg Poerscout-Edgerton Casting Associate
Robert Palmer First Assistant Camera
Billy A. Campbell Visual Effects Editor
James Hambidge Art Direction
Wayne Anthony Executive Producer
Camilla-Valentine Isola Casting
Mike Peel Props
Dan Grace Costume Supervisor
Hana Kučerová Costume Supervisor
Lee Sandales Set Decoration
Martin Body Visual Effects
Simon Lamont Supervising Art Director
Annette Borgmann Casting
Dominic Masters Art Direction
Laura McIntosh Makeup Artist
Gabriela Dolenska Art Department Coordinator
Thomas Jones Prop Maker
Sarah Robinson Art Department Coordinator
Martina Ter-Akopowá Construction Coordinator
Carl Wilson Prop Maker
Ty Teiger Property Master
Catherine Haugh Construction Coordinator
Heather Carey Casting
Dominic Gibbs Music Editor
Michal Holubec Sound Mixer
Philip Jenkins Sound Mix Technician
Jordana Finkel Art Department Assistant
Diane Kingston Digital Effects Producer
Sandy Buchanan ADR Recordist
Angela Barson Visual Effects Supervisor
Jay Maidment Still Photographer
Peter Dorme Assistant Art Director
Marianne Speight Digital Effects Producer
Eddie Knight Gaffer
Sandra Frieze Dialogue Coach
Clive Jackson Camera Operator
Jiří Husák Transportation Coordinator
Chris Burdon Additional Sound Re-Recording Mixer
Doug Cooper Sound Mix Technician
Mark Taylor Sound Re-Recording Mixer
Susie Allnutt Still Photographer
Guy Bradley Assistant Art Director
Mike Prestwood Smith Sound Re-Recording Mixer
Ian Whiteford Greensman
Gary Powell Stunt Coordinator
Jaromír Šedina Camera Operator
Jaromír Šedina Steadicam Operator
Harry Muller Color Timer
Mike Valentine Underwater Camera
Paul Edwards Visual Effects Producer
Paul Hanks Foley Artist
John Marzano Aerial Director of Photography
Pavel Cajzl Stunt Coordinator
Val Wardlaw Visual Effects Supervisor
Colin Ritchie ADR Editor
Ian Waggott Foley Artist
Oliver Tarney Sound Effects Editor
Simon Chase Dialogue Editor
Sabrina Allaria Production Manager
Janine Modder Production Manager
Chris Brock Production Manager
Molly Sole Assistant Art Director
Jack Whittaker Sound Effects Editor
Pavel Sagner Special Effects Coordinator
Mark Michaels Visual Effects Supervisor
Aled Robinson Visual Effects Editor
Julia Wigginton Visual Effects Producer
Roberto W. Contreras D. Camera Operator
Roger Pearce Camera Operator
Karl Morgan Camera Operator
Larry D. Horricks Still Photographer
Warwick Sloss Additional Photography
Ronnie Phillips Rigging Gaffer
Nicholas Roche-Gordon Set Costumer
Patricie Šoptenková Set Costumer
Maria Stroka Digital Intermediate Producer
Kate Baird First Assistant Editor
Rajesh Rajilal Transportation Coordinator
Jiri Fleischer Picture Car Coordinator
Simona Serafini Location Manager
Robin Higgs Location Manager
Steve Harvey Location Manager
Flax Glor Publicist
Linda Gamble Unit Publicist
Eddie Folcarelli Location Manager
Nicola Catullo Location Manager
Consuelo Bidorini Assistant Director
Lorenzo Marangoni Assistant Director
Lisa Romano Assistant Director
Chris Sturmer Dolby Consultant
Lesa Warrener Makeup & Hair
Laura Schiavo Makeup & Hair
Toby Britton Draughtsman
Brendan Handscombe Wardrobe Master
Maria Hubackova Costumer
Kevin Alexander Makeup & Hair
Alex Joseph Foley Supervisor
Mark Verner Sound Recordist
Nuria Mbomio Makeup & Hair
Václav Čermák Gaffer
Dina Eaton Supervising Music Editor
Vince Madden Gaffer
Roy Chapman Dressing Prop
Mark Burton Assistant Editor
Connan McStay Online Editor
Martin Asbury Storyboard Artist
Marco Carpagnano Senior Animator
Jakub Dvorak Assistant Director
Jakub Dvorak Second Assistant Director
Melissa Lackersteen Makeup & Hair
Roisin Carty Dialogue Coach
Peter Lee Props
Maria Tortu Assistant Costume Designer
Chris 'Flimsy' Howes Animatronics Designer
Jo Dixon Assistant Editor
Richard Hooper Supervising Armorer
Steve Bohan Construction Manager
Charles Bodycomb Armorer
Robin Whittaker Music Editor
Sascha Robey Armorer
Phillip Barrett Foley Mixer
Dave Evans Supervising Armorer
Paul Duff Supervising Carpenter
Greg Corke Armorer
Joss Skottowe Armorer
Giovanni Andreotta Clapper Loader
Iain Eyre Foley Editor
Ian Munro Sound Mixer
Gabriella Loria Assistant Costume Designer
Matthew Binns Thanks
Jan Skala Boom Operator
Charlie Herranz Second Assistant Camera
Marc Wolff Aerial Coordinator
Marc Wolff Pilot
Sam Barnes Second Assistant Camera
Barny Crocker Second Assistant Camera
Warwick Campbell Digital Compositor
Larisa Šrámková Seamstress
Mirek Lux First Assistant Director
Judy Britten Production Coordinator
Jaume Arteman Digital Compositor
David Appleby Key Grip
Adam Moos Executive In Charge Of Production
František Novák First Assistant Camera
Jan Carda Focus Puller
Vanessa Baker Casting
Lee Eldred Electrician
Simon Firsht Boom Operator
Eamonn Fitzgerald Electrician
Joe Knight Lighting Technician
Basil Smith First Assistant Camera
Paul Krumper Assistant Camera
David Paris Pilot
Katherine McCormack Publicist
Tiziano Casanova Assistant Camera
Terry Madden Second Unit First Assistant Director
Jamie Shelley Painter
Chas Cash 3D Animator
Tristan Porter Digital Compositor
Pauline Hume Title Graphics
Pauline Hume Title Designer
Marketa Korinkova Assistant Set Decoration
Martin Tichy Electrician
Keith Devlin Compositing Supervisor
Toby Hefferman Second Assistant Director
Kateřina Silná Production Coordinator
Catherine Whiting Art Department Assistant
Kevin Fraser Key Grip
Murray Barber Digital Compositor
Luc Poullain Pilot
Ben Dixon Second Assistant Director
David Maund Key Grip
Sacha Jones Assistant Camera
Steven Porch Ager/Dyer
Paul Munro Boom Operator
Lulu Morgan Production Coordinator
Marc Jouveneau Digital Compositor
Chloe Meddings Makeup & Hair
Shawn White Chief Lighting Technician
Phil Murray Grip
Judy Barr Digital Compositor
Pavel Proisl Grip
Jim Crowther Grip
Thomas Müller VFX Artist
Ian Buckley Grip
Oscar Deeks Epk Camera Operator
Martin Smith Electrician
Martin Kingsley Assistant Property Master
Eddie Wolstencroft Painter
Paolo Sartori Electrician
Paige Chaytor Production Coordinator
Siobhan Lyons Production Coordinator
Glyn Williams First Assistant Camera
Elvis Pasqual Gaffer
Massimo Cardajoli Armorer
Martin Kotek Set Dresser
Pavel Lipert Carpenter
Richard Fordham First Assistant Sound Editor
Ben Hicks Digital Compositor
Ceri Thomas Assistant Sound Editor
John J. Galloway Digital Compositor
Adam Glasman Senior Colorist
Daniel Kleinman Title Designer
Jason Reed Animatronics Designer
Solomon Artistes Extras Casting
Richard Glass Contact Lens Technician
Jiřina Eisenhamerová Costumer
Dita Valentinova Costume Coordinator
Tereza Mandic Listikova Production Secretary
Colin Cooper ADR Mixer
Leigh Gold First Assistant Camera
Jenny Hawkins Costume Mistress
Simon Heck First Assistant Camera
Paul Hatchman Grip
Mark Wright Negative Cutter
Ed Jones Second Assistant Camera
Lee Oliver Concept Artist
Richard Gregory Animatronics Designer
Gary Nagle Electrician
Jan Prokeš Grip
Malcolm McGilchrist Grip
Darren Howton Electrician
Martin R. Davison Digital Compositor
Danny O'Regan Jr. Supervising Carpenter
Petra Schwane Digital Compositor
Terence Madden Second Assistant Director
Maia Sautelet Art Department Assistant
Patricia Johnson Draughtsman
Joe Cassar Carpenter
Keith McNamara Focus Puller
Ross McNamara Clapper Loader
John Botton Dressing Prop
Dean Morris Focus Puller
Sarah Woodward Second Assistant Camera
Tim Dean Libra Head Technician
Mark Sutherland Costumer
Tim Jordan Animatronics Designer
Andy Simm Animatronics Designer
Keleigh Slaight Production Coordinator
David Pope Production Executive
Guy Bevitt Art Department Assistant
Martina Götthansova Second Assistant Director
Martin Hubáček Assistant Editor
Jirí Hrstka Extras Casting
Michael Bell Digital Compositor
Stephen Andrews Assistant Camera
Andrew Booth Creative Director
Sarka Kindlova Payroll Accountant
Petr Zavřel Second Assistant Camera
Ciro Candia First Assistant Camera
Martin Sebik Second Assistant Director
Ben Crosby Painter
Craig Gleeson Painter
Luca Lachin First Assistant Director
Steven Godfrey VFX Artist
Andrew Raygan Graphic Designer
Keith Pitt Dressing Prop
Jan Skriečka Second Assistant Camera
Robyn Younie Production Coordinator
Karel Krejník Set Dresser
Mark Packman Electrician
Richard Carless Marine Coordinator
Sam Jones Assistant Sound Engineer
Greg Thomas Electrician
Hana Chylova Makeup Artist
Hana Chylova Hairdresser
Stuart Cove Marine Coordinator
Francesci Anfodillo Marine Coordinator
Carla Zacchia Production Accountant
Ryan Patrick-Najibi Production Coordinator
Jan Soufek Art Department Assistant
Robert Jackson Carpenter
Lloyd Vincent Dressing Prop
Anthony Platt Prop Maker
Marcus Murray Props
Neil Murrum Props
Barry McCullagh Electrician
Julian Lord Grip
Robin Brigham Lighting Technician
Michael Pertuso Assistant Sound Editor
Steve Finn Boom Operator
Cyril C. Griffin Boom Operator
Rob Playford Music Programmer
Jamie Jackson-Moore Animatronics Designer
Ian Mitchell Animatronics Designer
Izet Buco Compositor
Garrett Honn Digital Compositor
Walter Gilbert Digital Compositor
Sarah Marchant Digital Compositor
John O'Lone Digital Compositor
Brad McGiveron VFX Artist
Eoin Murphy VFX Artist
Paul Denhard Visual Effects Technical Director
Giorgia Marangoni First Assistant Director
Gabriela Horská Assistant Costume Designer
Lee Knight Rigging Gaffer






















ikwilfilmskijken © 2021