Kali Reis als Kaylee | |
Mainaku Borrero als Weeta | |
Daniel Henshall als Bobby | |
Michael Drayer als Danny | |
Kevin Dunn als Willie | |
Lisa Emery als Debra | |
Kimberly Guerrero als Jaya | |
Jonathan Kowalsky als Stan | |
Gerald Webb als Gary | |
Tiffany Chu als Linda | |
Isabelle Chester als Lisa | |
Shelly Vincent als Brick |
Josef Kubota Wladyka | Director |
Darren Aronofsky | Executive Producer |
Mollye Asher | Producer |
Kimberly Parker | Producer |
Josef Kubota Wladyka | Producer |
Ben Rodriguez Jr. | Editor |
Josef Kubota Wladyka | Story |
Josef Kubota Wladyka | Screenplay |
Kali Reis | Story |
Claude Amadeo | Executive Producer |
Sam Bisbee | Executive Producer |
Jamie Buckner | Co-Producer |
Arturo Castro | Executive Producer |
Michael D'Alto | Executive Producer |
David Dolby | Associate Producer |
Natasha Dolby | Associate Producer |
Ari Handel | Executive Producer |
James M. Hausler | Executive Producer |
Cat Hobbs | Executive Producer |
Mynette Louie | Executive Producer |
Kristie Lutz | Co-Producer |
Derek Nguyen | Executive Producer |
Alex Peace | Associate Producer |
Shaun S. Sanghani | Executive Producer |
Charles Stiefel | Executive Producer |
Todd Stiefel | Executive Producer |
Chris Triana | Executive Producer |
Nathan Halpern | Original Music Composer |
Ross Giardina | Director of Photography |
Allison Twardziak | Casting |
Alan Lampert | Production Design |
Olivia Peebles | Production Design |
Kaili Corcoran | Set Decoration |
Stacy Jansen | Costume Design |
Kai Stamps | Makeup Department Head |
Jamie Buckner | Production Manager |
Alex Peace | Production Supervisor |
Jake Martin | First Assistant Director |
Aton Roberts | Second Assistant Director |
Kyle Ferchen | On Set Dresser |
Eli Kleinsmith | Property Master |
Emily Powrie | Set Dresser |
Margie Verghese | Assistant Property Master |
Noelle DiMarco | Dialogue Editor |
David Forshee | Sound Re-Recording Mixer |
David Forshee | Supervising Sound Editor |
Marilyn Morris | ADR Mixer |
Natalia Saavedra Brychcy | Sound Effects Editor |
Lucien Harriot | Visual Effects Supervisor |
Tim Van Horn | Visual Effects |
Chazz Menendez | Stunt Coordinator |
Devon Catucci | Steadicam Operator |
Chaz Strothers | Best Boy Electric |
Juliet Axon | Casting Associate |
Alene Padilla-Tiller | Assistant Editor |
Damien van der Cruyssen | Colorist |
Bobby Gott | Location Manager |
Keanna McLaughlin | Assistant Location Manager |
Dina Juntila | Music Supervisor |
James Emmick | Armorer |
Bailey Popeck | Production Coordinator |
Jesse Rolfe | Production Assistant |