Mark Dacascos als Yo Hinomura / Freeman | |
Byron Mann als Koh | |
Masaya Kato als Ryuji Hanada | |
Tchéky Karyo als Detective Netah | |
Julie Condra als Emu O'Hara | |
Yoko Shimada als Lady Hanada | |
Rae Dawn Chong als Detective Forge | |
Kevan Ohtsji als Takeshi Shimazaki | |
Mako als Shido Shimazaki | |
Jerry Wasserman als Chief Randall | |
Mikal Tang als Koh's Driver | |
Murray Lowry als Head Customs Agent | |
Debbie Podowski als Customs Agent | |
Paul McGillion als Detective | |
Russell Ferrier als Detective | |
Alex Diakun als Antonio Rossi | |
Aundrea MacDonald als Kari |
Christophe Gans | Director |
Christophe Gans | Screenplay |
Thierry Cazals | Screenplay |
Roger Avary | Screenplay |
Samuel Hadida | Producer |
Victor Hadida | Executive Producer |
Takashige Ichise | Executive Producer |
Brian Yuzna | Producer |
Patrick O'Hearn | Original Music Composer |
Thomas Burstyn | Director of Photography |
Christopher Roth | Editor |
David Wu | Editor |
Laurie Finstad-Knizhnik | Additional Dialogue |
Mitsuru Kurosawa | Producer |
PoPing AuYeung | Casting |
Rick Montgomery | Casting |
Douglas Higgins | Production Design |
Alex McDowell | Production Design |
Rex Raglan | Art Direction |
Marianne Kaplan | Set Decoration |
Toni Burroughs-Rutter | Costume Design |
Rosalina Da Silva | Makeup Designer |
Thomas Lockhart | Tattoo Designer |
Kandace Loewen | Key Hair Stylist |
Patricia Murray | Makeup Artist |
Benjamin Rosenberg | First Assistant Director |
Stewart Fairley | Painter |
Philip Lunt | Greensman |
Bill Lammers | Carpenter |
Pamela Nichol | Painter |
Grant Swain | Property Master |
Marc Chiasson | Sound Editor |
Kerry Uchida | Sound Editor |
Gerard Diefenthal | Visual Effects Coordinator |
Scott J. Ateah | Stunt Coordinator |
Tom Fillingham | Camera Operator |
Doane Gregory | Still Photographer |
Einar Hansen | Gaffer |
Scott Keates | Dolly Grip |
Guy Paterson | Best Boy Electric |
Randal Platt | Camera Operator |
John Zulinski | Key Grip |
Debi Weldon | Costume Supervisor |
Joan Lovett | Set Costumer |
Lorie Olson | First Assistant Editor |
Greg Jackson | Location Manager |
Holly Atchison | Script Supervisor |
Helen MaComb | Production Coordinator |
Kate Pierpoint | Dialect Coach |
Bernard Lehoux | In Memory Of |
Serge Élissalde | Concept Artist |
Kazuo Koike | Comic Book |
Ryoichi Ikegami | Comic Book |
Marny Eng | Stunts |
Rick Pearce | Stunts |
Owen Walstrom | Stunts |