Erica Leerhsen als Nina Papas | |
Henry Rollins als Dale Murphy | |
Texas Battle als Jake Washington | |
Aleksa Palladino als Mara | |
Daniella Alonso als Amber | |
Steve Braun als Jonesy | |
Yan-Kay Crystal Lowe als Elena | |
Kimberly Caldwell als Kimberly | |
Matthew Currie Holmes als Michael | |
Wayne Robson als Old Man | |
Ken Kirzinger als Pa | |
Ashlea Earl als Ma | |
Clint Carleton als Brother | |
Rorelee Tio als Sister | |
Patton Oswalt als Tommy (voice) | |
Jeff Scrutton als Three Finger | |
Cedric De Souza als Neil | |
John Stewart als Wojo | |
Bro Gilbert als Chris | |
Joe Lynch als Guy on TV Screen (uncredited) |
Joe Lynch | Director |
Alan B. McElroy | Characters |
Bear McCreary | Music |
Hisami Yamamoto | Costume Design |
Brentan Harron | Production Design |
Kirsten Franson | Art Direction |
Nancy Nayor | Casting |
Robin Loewen | Director of Photography |
Kelly Wagner | Casting |
George Neuman | Set Decoration |
Ed Marx | Editor |
Jeff Freilich | Producer |
Angelina P. Cameron | Hairstylist |
Vicki Syskakis | Makeup Effects |
Andrew Karr | Visual Effects Supervisor |
Pauline Burns | Visual Effects Coordinator |
Jesse Deacon | Best Boy Electric |
J. B. Bivens | Dolly Grip |
Ian Mackie | Foley |
Herb DeWaal | Rigging Grip |
Geoff Brown | Dolly Grip |
Stan Edmonds | Makeup Designer |
Bob Comer | Special Effects Coordinator |
Kirsten Meekison | Visual Effects Coordinator |
Steve McGuire | Rigging Grip |
Tyler Bishop Harron | Assistant Art Director |
Jen Oberem | Script Supervisor |
Stephen Cheung | Dialogue Editor |
Greg Stewart | Sound Re-Recording Mixer |
Eric Bates | Animation |
Corinne Clark | Casting |
Jennifer Page | Casting |
Keith Woods | Rigging Gaffer |
Angelina P. Cameron | Key Hair Stylist |
Ian Emberton | Sound Re-Recording Mixer |
Celeste Leger | Casting Associate |
Satu Bell | Still Photographer |
Brian Smith | Key Grip |
Charles O'Shea | Boom Operator |
Bradley S. Creasser | Camera Operator |
Dean McQuillen | Construction Coordinator |
Darren McLean | Gaffer |
Clive Turner | Sound Effects Editor |
David Sinclair | Property Master |
Junichi Hosoi | Steadicam Operator |
Don Harrison | Foley |
Caroline Field | Stunts |
Marny Eng | Stunts |
Larissa Stadnichuk | Stunts |
Laura Lee Connery | Stunts |
Dan Rizzuto | Stunt Double |
Angela Uyeda | Stunts |
Rikki Gagne | Stunts |
Jacob Rupp | Stunt Coordinator |
Alfredo Septién | Writer |
Turi Meyer | Writer |
Erik Feig | Executive Producer |
Robert Kulzer | Executive Producer |
John Wardlow | Stunts |
Darryl Quon | Stunts |
Hugo Steele | Stunts |
Jon Kralt | Stunts |
Brian Lydiatt | Stunts |
Monique Venier | Special Effects Makeup Artist |
Bill Terezakis | Makeup Designer |
Christopher Mark Pinhey | Special Effects Key Makeup Artist |
Maureen Terezakis | Makeup Supervisor |
Margaret Yaworski | Special Effects Key Makeup Artist |
Vince Yoshida | Special Effects Makeup Artist |
Janine Law | Second Assistant Director |
Ken Shane | First Assistant Director |
Olivia Barratier | VFX Artist |
David Heimbecker | Third Assistant Director |