Sean Patrick Flanery als Ennis | |
Lindsey Morgan als Kit | |
Andrew Jacobs als Simon | |
Karen Grassle als Lillian | |
Benedita Pereira als The Underground Woman | |
Steven Anthony Jones als Jacques | |
Molly Goode als Bird | |
Monique Bricca als Marlo | |
Don Demico als Nesbitt | |
Tony Vella als Carl | |
Zoe Swenson Graham als Eva | |
Joe Sobalo Jr. als Paul | |
Thomas Cokenias als Pomroy Hacket | |
Travis Andre Ross als Brodeo | |
Halliny Ferreira als Zebra | |
Todd Myers als Brando | |
Skyler Cooper als Trish | |
Sándor Helderman als Carson | |
Heather Mignon als Rosheen Dubois | |
Amber Myers als Miss Twentyfourth Country | |
Chrysta Bell als Miss Demico Country | |
Michael Gomes als Rodeo Clown | |
Tim Lajcik als Noose | |
Morgan Benoit als Prodder | |
Melissa Tracy als Tina Churner | |
Adam Gomez als Barb | |
Luke Kearney als Dark Cowboy | |
Frank Trigg als Dark Cowboy |
Evan Cecil | Director |
Roberto Marinas | Writer |
Peter Swehla | Art Direction |
Michael Cooper | Set Decoration |
Alexis Grapsas | Original Music Composer |
Tyler Stratton | Production Supervisor |
Elizabeth Shellenberger | Makeup Trainee |
Manh Hakchareun | Set Dresser |
Elaine Marie Gibson | Producer |
Phillipe Vicente | Consulting Producer |
Vince De Quattro | VFX Supervisor |
Taneisha Berg | Associate Producer |
Elizabeth Fox | Makeup Artist |
Kirsten Coleman | Hair Department Head |
Todd Myers | Executive Producer |
Christa Collins | Editor |
Steven Valdez | Production Design |
Margaret Caragan | Makeup Department Head |
Kate Cardinalli | Carpenter |
Matthew Lessall | Casting |
Melissa Capistrano | Makeup Artist |
Rachel Groat | Assistant Property Master |
Kristen McCullough | Costume Design |
Nina Henninger | Casting |
Antoinette Yoka | Key Makeup Artist |
Evan Cecil | Producer |
Consuelo Lopez | Makeup Artist |
Luke Sauer | Director of Photography |
Melanie Leandro | Makeup Artist |
Jonathan Greber | Supervising Sound Editor |
Matt Corrigan | Special Effects |
Stephen Urata | Sound Re-Recording Mixer |
Dan Jaspar | Sound Mixer |
Danny Reeves | ADR Recordist |
Jesse Muick | Set Dresser |
Corryn Deegan | Boom Operator |
Omid Matthew | Production Assistant |
Paige Goedkoop | Boom Operator |
Doug Winningham | Sound Designer |
Jon V. Peters | Visual Effects Producer |
Brendan Stewart | Property Master |
Liz Marston | Sound Re-Recording Mixer |
John Paul Bennett | Best Boy Grip |
Cameron Lockwood | First Assistant "B" Camera |
Brian Aubin | Gaffer |
Magan Rutledge | Script Supervisor |
Toni Staniewicz | Extras Casting |
Jasmine Warraich | Costume Supervisor |
Vanessa Woo | Lighting Technician |
Pedro Gomez | Second Assistant Camera |
Pete Peterson | Best Boy Electric |
Christofer Moscoso | Lighting Technician |
David A. Hoffman | Key Grip |
Jonathan Gomez | Grip |
David Guglielmo | Casting Associate |
Ferguson Sauvé-Rogan | First Assistant "A" Camera |
Garrett Kushner | Lighting Technician |
Joshua Pausanos | Best Boy Electric |
Conor Murphy | Camera Operator |
Tony Vella | Stunt Coordinator |
Frank Trigg | Stunts |
Melissa Tracy | Stunts |
Travis Andre Ross | Stunts |
Tommy Primeau | Stunt Double |
Whitney Ortega | Stunt Double |
Jasi Cotton Lanier | Stunt Double |
Tim Lajcik | Stunts |
Katherine Klosterman | Stunt Double |
Andrea Kinsky | Stunt Double |
Zoe Swenson Graham | Stunts |
Adam Gomez | Stunts |
John C. Epperson | Stunt Double |
Jimmy Chhiu | Stunt Double |
Morgan Benoit | Stunts |