Joel Edgerton als Narvel Roth | |
Sigourney Weaver als Norma Haverhill | |
Quintessa Swindell als Maya | |
Esai Morales als Oscar Neruda | |
Eduardo Losan als Xavier | |
Victoria Hill als Isobel | |
Amy Le als Janine | |
Timothy McKinney als Ronnie | |
Samuel Ali als Gardener | |
Erika Ashley als Maggie | |
Jared Bankens als RG | |
Cade Burk als Johnny Boy | |
Christian Freeman als John | |
DJames Jones als Reverend Charles | |
Matt Mercurio als Sissy | |
Bruce Mohat als The Old Man | |
Rick Cosnett als Stephen Collins | |
Sean Richmond als US Marshall #1 | |
Jef Figallo als US Marshall #2 | |
Scott Green als Gardner | |
Monica R. Harris als Female Host | |
Emily Russell als Waitress | |
Connor Turley als Militia Leader | |
Jami Bolin als Diner | |
Colette Jeansonne als Maya's mom | |
Suzette Lange als Master Gardener | |
Ja'Quan Monroe-Henderson als Entrance Guard | |
Cade Burk als Johnny Boy | |
DJames Jones als Reverend Charles | |
Eric Stratemeier als Male Party Goer | |
Samuel Ali als Gardner |
Paul Schrader | Director |
Amanda Crittenden | Producer |
Scott LaStaiti | Producer |
Luisa Law | Executive Producer |
Dale Roberts | Executive Producer |
Linda Ujuk | Executive Producer |
Paul Schrader | Writer |
Matthew Morgan | Casting |
Ashley Fenton | Production Design |
Christine Brandt | Art Direction |
Wendy Talley | Costume Design |
Ashley Kent Bolotte | Makeup Department Head |
Ashley T. Farrell | Unit Production Manager |
Eric Scott Williamson | First Assistant Director |
Chelsea Bruland | Stunt Coordinator |
Shay Bacher | Costume Supervisor |
Sarah Hanson | Key Costumer |
Devonté Hynes | Music |
Alexander Dynan | Director of Photography |
Ben Rodriguez Jr. | Editor |
Angela Gail Schroeder | Set Decoration |
Dustin Fleetwood | Production Sound Mixer |
Rachel Wardell | Sound Effects Editor |
David M. Night Maire | Production Assistant |
Sherri Strain | Line Producer |
Taylor DiMarco | Second Second Assistant Director |
Fernando Malabet | Second Assistant Director |
Nicole Kay Payson | Additional Photography |
Joe Dryden | Stunt Coordinator |
Robert Shavers | Stunts |
Eric Stratemeier | Stunts |
Marty Pepper | Visual Effects Supervisor |
Sharna Hackett | Visual Effects Producer |
Dylan Browne | Visual Effects |
Aden Beaver | Visual Effects Coordinator |
Aden Beaver | Visual Effects Editor |
Dean St. John | ADR Mixer |
Tyler Newhouse | Dialogue Editor |
Kristin Catuogno | ADR Editor |
Martin Czembor | Sound Re-Recording Mixer |
Danielle Small | Set Dresser |
Carrie Anne Rose | Art Department Coordinator |
Eryn Montgomery | Property Master |
Andrew Lovell | Armorer |
Steven Laney | Set Dresser |
Seth M. Johnson | Assistant Property Master |
Isidore Grisoli | Leadman |
Samuel Ali | On Set Dresser |
Greg Arch | "A" Camera Operator |
Greg Arch | Steadicam Operator |
Sean Brown | Second Assistant Camera |
Noah Chamis | Gaffer |
Jason Cianella | First Assistant "B" Camera |
Marc Clancy | Digital Imaging Technician |
Austin Doyle | Gaffer |
Joseph R. Fitzgerald | "B" Camera Operator |
Brooke Jagneaux | First Assistant Camera |
Corey Kirkling | Key Grip |
Katalina Mananghaya | Camera Production Assistant |
Bonnie Marquette | Still Photographer |
Marty Pepper | Colorist |
Ryan Hymel | Colorist |
Georgia Lippe | Post Production Coordinator |
Alene Padilla-Tiller | First Assistant Editor |
Hasbi Islam Arpon | Musician |
Dina Juntila | Music Supervisor |
David Bush | Script Supervisor |
David Gonzales | Producer |