William Mapother als Dr. Henry West | |
Rya Kihlstedt als Judith Winstead | |
Sharon Maughan als Susan Gorman | |
Anne Betancourt als Joanne Breault | |
John Rubinstein als Marcus Wheeler | |
Suzanne Jamieson als Cathleen West | |
Gerald McCullouch als Steven West | |
Brian Chenoweth als Father Donnelly | |
Joe Guarneri als Sergeant Parella | |
Gage Maverik als Government Researcher | |
Erich Lane als Kenneth | |
Harry Groener als Lawrence Henault | |
Lou Beatty Jr. als Darrell Price | |
Ivar Brogger als Therapist | |
Rob Kerkovich als Agent Barnes | |
Anton Narinskiy als Private Turcott | |
Shannon Wilcox als Patricia West | |
Chris Sparling als Corporal Gorder |
Chris Sparling | Writer |
Chris Sparling | Director |
Katie Kilkenny | Makeup Department Head |
Peter Safran | Producer |
Alex Vendler | Director of Photography |
Natalia Safran | Producer |
James Cotten | Digital Intermediate |
Vivian Quaid | Property Master |
Lauren Bass | Casting |
Maressa Richtmyer | Costume Design |
Jordan Bass | Casting |
Chris Polczinski | Sound Editor |
David Hayball | Gaffer |
Tom Putnam | Still Photographer |
Richard N. McGuire | Production Design |
Nathalie Neurath | Art Direction |
Evan Schneider | Visual Effects |
Víctor Reyes | Music |
Sam Bauer | Editor |
Chris Sparling | Producer |
Mario Aguja | Script Supervisor |
Jenna Huffman | Costume Supervisor |
Cecilia Cardwell | Studio Teachers |
Michael Rodriguez Duenas | Location Manager |
Kelly Capoccia | Hairstylist |
Christy Wyatt | Studio Teachers |
Matt Howard | Sound Editor |
Ryan Senecal | Special Effects Coordinator |
Gregg Thompson | Dolly Grip |
Blas Kisic | Boom Operator |
Kellee Hiatt | Second Assistant Camera |
Chad Buning | Electrician |
Lee Hultman | Digital Intermediate Colorist |
Anthony Yamamoto | Electrician |
Evan Schneider | Digital Intermediate Editor |
Andrew Kuepper | First Assistant Camera |
Jason Mayoh | Storyboard Artist |
Jeffery Alan Jones | Supervising Sound Editor |
Suzanne Dean | Production Coordinator |
Dan Clifton | Production Manager |
Jeffery Alan Jones | Sound Designer |
Nathalie Neurath | Set Decoration |
Ian J. Putnam | First Assistant Director |
Sabi Tulok | Sound Mixer |
David Klassen | Rigging Gaffer |
Ben Scott | Stunt Coordinator |