7.4

The Butler (2013)

Drama
‘The Butler’ vertelt het waargebeurde verhaal van Eugene Allen (Forest Whitaker), een kamerheer die meer dan drie decennia actief is geweest in het Witte Huis. Hij was in dienst van acht verschillende presidenten. Zijn carrière begon in 1952 toen Harry Truman de regerende president was en eindigde uiteindelijk in 1986, ten tijde dat Ronald Reagan president van Amerika was.

The Butler Film Info

Score: 7.4/10 van 2556 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2013-08-16
Lengte: 132 Minuut / 2:12
Regisseur: Lee Daniels
Productie Studios: Follow Through Productions, Salamander Pictures, Laura Ziskin Productions, Lee Daniels Entertainment, Pam Williams Productions, Windy Hill Pictures
Productie Land: United States of America

The Butler Foto's


The Butler Trailer


Forest Whitaker
als Cecil Gaines
Oprah Winfrey
als Gloria Gaines
David Oyelowo
als Louis Gaines
Lenny Kravitz
als James Holloway
Cuba Gooding Jr.
als Carter Wilson
Terrence Howard
als Howard
Robin Williams
als Dwight Eisenhower
James Marsden
als John F. Kennedy
Minka Kelly
als Jackie Kennedy
Liev Schreiber
als Lyndon B. Johnson
Alan Rickman
als Ronald Reagan
Jane Fonda
als Nancy Reagan
John Cusack
als Richard Nixon
David Banner
als Earl Gaines
Elijah Kelley
als Charlie Gaines
Jesse Williams
als Rev. James Lawson
Mariah Carey
als Hattie Pearl
Alex Pettyfer
als Thomas Westfall
Vanessa Redgrave
als Annabeth Westfall
Clarence Williams III
als Maynard
Yaya DaCosta
als Carol Hammie
Michael Rainey Jr.
als Cecil Gaines (8)
LaJessie Smith
als Abraham
Ami Ameen
als Cecil Gaines (15)
John P. Fertitta
als Mr. Jenkins
Jim Gleason
als R.D. Warner
Stephen Rider
als Admiral Rochon
Nealla Gordon
als Senator Kassebaum
Rusty Robertson
als Senator Robertson
Duane Cothren
als Military Social Aide (uncredited)
Jimmy Carter
als Self (archive footage)
Rosalynn Carter
als Self (archive footage)
Gerald Ford
als Self (archive footage)
Barack Obama
als Self (archive footage)
Colman Domingo
als Freddie Fallows
Joe Chrest
als White Usher
Jay Meagher Sound Mixer
Bob Weinstein Executive Producer
Harvey Weinstein Executive Producer
Billy Hopkins Casting
Laura Ziskin Producer
Andrew Dunn Director of Photography
Tim Galvin Production Design
Robert Hein Supervising Sound Editor
Robert Hein Sound Re-Recording Mixer
Randall Balsmeyer Title Designer
Ruth E. Carter Costume Design
Lee Daniels Director
Lee Daniels Producer
Matthew W. Mungle Prosthetic Designer
Bruce Winant ADR Voice Casting
Robert L. Stevenson Hairstylist
Danny Strong Writer
Steve Bartek Music Arranger
Robert Fernandez Sound Editor
Leah Daniels Butler Casting
Cassian Elwes Producer
Jason Baldwin Stewart Art Direction
Joe Klotz Editor
Clinton Wayne Prosthetic Designer
Marko Costanzo Foley Artist
Chris Fielder Assistant Sound Editor
Matthew Haasch Foley Supervisor
Ruth Hernandez ADR Editor
Wendy Talley Costume Supervisor
Erik Polczwartek Art Direction
Suzana Peric Music Editor
Diane Lederman Set Decoration
Jeff Galpin Stunt Coordinator
Jeff Galpin Animal Wrangler
Sherri Hamilton Hairstylist
Lisa C. Satriano First Assistant Director
Deanna Simmons Set Decoration Buyer
Ari Daniel Pinchot Producer
Tim Stipan Digital Intermediate Colorist
Lynn Fainchtein Music Supervisor
John Jay Martyn ADR Recordist
Buddy Patrick Producer
Jeffery J. Tufano Camera Operator
Debra Denson Makeup Department Head
Debra Denson Makeup Designer
Peter Dress Second Assistant Director
Paul A. Simmons Jr. Key Costumer
Ryan Martin Dwyer Set Dresser
Rodrigo Leão Original Music Composer
Jennifer Kamrath Principal Costumer
Sarah Forrest Set Designer
Lori Agostino Art Direction
Beverly Jo Pryor Makeup Department Head
Kevin Ladson Property Master
Kimberly Murphy Set Decoration Buyer
Dana Kay Hart Costume Supervisor
Michael Barry Sound Re-Recording Mixer
Elizabeth Himelstein Dialect Coach
Ben Schor Music Editor
David Keith Broome Greensman
Michelle C. Harmon Set Designer
Ulysses Guidotti First Assistant Editor
Alexa Zimmerman Assistant Sound Editor
Debby VanPoucke Sound Designer
Ray McIntyre Jr. Visual Effects Supervisor
Francis James Second Unit Director of Photography
Marcos Gonzales Additional Hairstylist
Aniela Sidorska Visual Effects Producer
Hans Bjerno Aerial Director of Photography
Mustapha Mimis Key Set Costumer
Glenfield Payne Sound Effects Editor
Candace Neal Hair Department Head
Trey Shaneyfelt Lighting Technician
David K. Nami Special Effects Coordinator
Amy Sanderson Script Supervisor
Randall S. Coe Construction Coordinator
Dana Boisseau Hairstylist
Luis Lopez DeVictoria Additional Camera
Michael Arena Greensman
Yolanda Sheridan Key Makeup Artist
Victoria Wood Wigmaker
Jonah Levy Special Effects Makeup Artist
Jen Wall Production Supervisor
Robin Simmerly Art Department Coordinator
Brian A. Waits Set Designer
Steve Martemucci Construction Foreman
John Lindsay Greensman
Gus Coto Leadman
David Wahnon Dialogue Editor
Cariella Smith Foley Artist
Daniel Cohen Visual Effects Producer
Ted Markovic Visual Effects Producer
Luke DiTommaso Visual Effects Supervisor
Charlotta Forssman Visual Effects Editor
Grayson Austin Camera Operator
Grayson Austin Steadicam Operator
Michael Stumpf Additional Camera
Anne Marie Fox Still Photographer
Len Levine Chief Lighting Technician
Kristopher Weaver Lighting Technician
Annette Farnsworth Set Costumer
Kevin Vale Digital Intermediate Producer
Kat Spiess First Assistant Editor
Virginia McCollam Location Manager
Mickey Lambert Location Manager
Melissa Reed Truck Costumer
Tom Ryan ADR Mixer
Austin Meyers Compositing Supervisor
Rick Derby Assistant Editor
LeDiedra Richard-Baldwin Makeup Artist
Krissopher Chevannes ADR Mixer
Daina Daigle Assistant Hairstylist
Courtney Lether Prosthetic Makeup Artist
Branka Mrkic Supervising Dialogue Editor
Dann Fink ADR Voice Casting
Janet Marie Ross Set Costumer
Janet Marie Ross Costumer
Lauren Von Huene Production Coordinator
Dacoda Bartles Grip
Tyler Garrett Grip
King Lanaux Key Rigging Grip
Misti Moreaux Costumer
Iggie Colomer Set Dresser
Ashley Ingram Casting Associate
Len Blavatnik Executive Producer
Anne O'Brien Assistant Editor
Fredrick Cuevas ADR Recordist
Reagan Mendoza ADR Recordist
Sidney Brisco Lighting Technician
Heather Gross Foley Editor
Hilton Garrett Best Boy Grip
Michael Miller ADR Mixer
Richie Roefaro Editorial Staff
Stephen P. Durante Set Dresser
Billy Theriot ADR Mixer
Avi Laniado Sound Engineer
Mollie Middleditch Costumer
Richard Lacy First Assistant Camera
Mike Revell Production Accountant
Dan Izen Production Sound Mixer
Kellie Robinson Makeup Artist
Jeremy Wren Grip
Edward Joubert Special Effects Technician
Jordan Whaley Additional Lighting Technician
Michael Piotrowski Boom Operator
Jake Whitney Special Effects Technician
Ed Burcham Set Dresser
Christi Leftwich Digital Intermediate Assistant
Chloe Ji Yoon Costume Illustrator
Justin Wright Electrician
Lesley D. Wickham Ager/Dyer
Michael Charbonnet First Assistant Camera
Gerald Autin Rigging Grip
Steven Huerstel Utility Sound
Jeremy Webre Dolly Grip
Sian C. Sanzone Painter
John Vinson Rigging Grip
Tony Ziegler Set Dresser
Robert Morrison Jr. Dolly Grip
Josie Works Costume Assistant
Sam Jacobs Set Dresser
Shawn Stone Rigging Grip
Jonathan Robinson Second Assistant Camera
Carter Lee Garrett Lighting Technician
Raúl J. Marín Rigging Grip
Thom Jones Dialect Coach
Kasey Bazil Young Costumer
Robin Batherson Extras Casting Coordinator
Aeron McKeough Second Assistant Camera
Mark Scott Friedman Compositing Supervisor
Ben Wachsmann Rigging Grip
Kacee Devoe Casting Associate
Jason Frannino Animal Wrangler
Justin LeBlanc Electrician
Zach Smithers Additional Lighting Technician
Tom Hutchinson First Assistant Camera
Andy Young Grip
Carmen Rodrigues Davis Costume Coordinator
Pete Chiaramonte Lighting Technician
Jordan Lightner Set Dresser
Bradley Martin Additional Lighting Technician
Jonathan Jost ADR Mixer
David Warburton Assistant Property Master
Michael Dares Set Dresser
Will Eastin Graphic Designer
Eric Leverenz Online Editor
James Eck Rippie Boom Operator
Creig Symons Rigging Grip
Stephen Finders Props
Sonda L. Rowland Painter
Roger Johnson Graphic Designer
Spencer J. Abadie Painter
Camile Kelsey Painter
Damon Meledones Digital Imaging Technician
Jason Prowell Generator Operator
Kevin Fannon Grip
Jerone A. Ordon Sr. Grip
Josh Crouchet Art Department Assistant
Nicholas Ellerbee Carpenter
Charlie Mann Carpenter
Daniel E. Kiker Painter
Patrick Paul Mullane Matte Painter
Christopher Stoudt Extras Casting
Barbara Marko Costumer
Laura Faye Sirkin-Brown Seamstress
Ryan Rolandelli Digital Intermediate Assistant
Eric Horwitz Digital Intermediate
Patrick Rossi Digital Intermediate
Ryan Gomez First Assistant Accountant
Davida Chanel Smith Producer's Assistant
Carl Lawson Production Secretary
Chantel Passantino Second Assistant Accountant
Danielle Loosemore Second Assistant Accountant
Ashley Renee Saunders Travel Coordinator






















ikwilfilmskijken © 2022