Thor: The Dark World (2013)

Actie, Avontuur, Fantasie
Na de gebeurtenissen in The Avengers strijdt Thor om de orde te herstellen in de kosmos. Maar een oud ras van Duistere Elven onder leiding van de wraaklustige Malekith wil het universum in duisternis onderdompelen. Wanneer zelfs Odin en Asgard niet opgewassen zijn tegen deze vijand, zal Thor zijn meest gevaarlijke en persoonlijke strijd moeten aangaan, die hem opnieuw zal herenigen met Jane Foster en hem zal dwingen tot de ultieme opoffering voor de redding van onze wereld.

Thor: The Dark World Film Info

Score: 6.53/10 van 16816 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2013-10-30
Lengte: 112 Minuut / 1:52
Regisseur: Alan Taylor
Schrijvers Stephen McFeely, Christopher Markus, Christopher L. Yost.
Productie Studio: Marvel Studios
Productie Land: United States of America


Thor: The Dark World Trailer


Chris Hemsworth
als Thor Odinson
Natalie Portman
als Jane Foster
Tom Hiddleston
als Loki
Anthony Hopkins
als Odin
Christopher Eccleston
als Malekith
Jaimie Alexander
als Sif
Zachary Levi
als Fandral
Ray Stevenson
als Volstagg
Tadanobu Asano
als Hogun
Idris Elba
als Heimdall
Rene Russo
als Frigga
Adewale Akinnuoye-Agbaje
als Algrim / Kurse
Kat Dennings
als Darcy Lewis
Stellan Skarsgård
als Erik Selvig
Alice Krige
als Eir
Clive Russell
als Tyr
Jonathan Howard
als Ian Boothby
Ramone Morgan
als John
Obada Alassadi
als Navid
Imaan Chentouf
als Maddie
Claire Brown
als Volstagg's Wife
Henry Calcutt
als Volstagg's Child #1
Ava Caton
als Volstagg's Child #2
Abbie McCann
als Volstagg's Child #3
Thomas Arnold
als Desk Officer
Sam Swainsbury
als Stonehenge TV News Reporter
Connor Donaghey
als Sad Child
Royce Pierreson
als Student
Annabel Norbury
als Woman on Platform
Sophie Cosson
als Wench #1
Chris O'Dowd
als Richard
Justin Edwards
als Police Officer #1
Gruffudd Glyn
als Police Officer #2
Richard Brake
als Einherjar Lieutenant
Stan Lee
als Stan Lee
Steve Scott
als Steve Scott
Brett Tucker
als Einherjar Guard
Talulah Riley
als Nurse
Richard Wharton
als Asylum Patient
Tony Curran
als Bor (uncredited)
Chris Evans
als Loki as Captain America (uncredited)
Benicio del Toro
als Taneleer Tivan / The Collector (uncredited)
Ophelia Lovibond
als Carina (uncredited)
Elsa Pataky
als Jane Foster stand-in (uncredited)
Joe Cash
als Police Officer (uncredited)
Kamay Lau
als Vanir Woman
Kevin Feige Producer
Stan Lee Executive Producer
Stephen McFeely Screenplay
Alan Taylor Director
Christopher Markus Screenplay
Louis D'Esposito Executive Producer
Kramer Morgenthau Director of Photography
Don Payne Story
Brian Tyler Original Music Composer
Wendy Partridge Costume Design
Sarah Halley Finn Casting
Priscilla John Casting
Christopher L. Yost Screenplay
Brian N. Bentley Compositors
James Baker Visual Effects
Chris O'Connell Visual Effects Editor
Erik Classen Compositors
Damion Poitier Stunts
Sian Milne Stunts
Jordan Crockett Art Direction
Craig Kyle Executive Producer
Kenneth Branagh Producer
Alan Fine Executive Producer
Adriaan Engelbrecht Art Direction
John Bush Set Decoration
Mark Swain Art Direction
David J. Grant Associate Producer
Hayley Easton Street Art Direction
Matthew Robinson Art Direction
Robert Rodat Story
Nigel Gostelow Executive Producer
Ivan Lam Line Producer
Ray Chan Supervising Art Director
Victoria Alonso Executive Producer
Jamie Christopher Associate Producer
Thomas Brown Art Direction
Mike Stallion Art Direction
Julian Ashby Art Direction
Wayne Dalglish Stunt Coordinator
Wayne Dalglish Stunts
Rick Newsome Storyboard Designer
Kevin Timon Hill Art Department Assistant
Andy Park Conceptual Illustrator
Billy Dunn Electrician
Brendon Phillips Gaffer
Lee Spencer Gaffer
Gary Hymns Key Grip
Brian W. Nordheim Steadicam Operator
John Marzano Aerial Director of Photography
Gary Moore Electrician
Paul Surgison Electrician
Thomas Royal Lighting Technician
Denise Brady Rigging Grip
Pete Cavaciuti Steadicam Operator
Mike Parsons Electrician
Stephen Mathie Lighting Programmer
Conor Finlay Lighting Technician
Matthew Martin Electrician
Amy Hill Art Department Coordinator
Charlie Euston Electrician
Eric Arnold Cortez Lighting Technician
Ian Sinfield Lighting Technician
Brian Deutsch Rigging Grip
Billy Gamble Electrician
Annabelle Nutt Gaffer
David Sinfield Gaffer
Wayne Leach Rigging Gaffer
Derek Walker Camera Operator
John Higgins Gaffer
Jane Burrows Script Supervisor
Cathy Doubleday Script Supervisor
Des Whelan Camera Operator
Jeremy Emerman Epk Camera Operator
George Bird Lighting Technician
John Gamble Camera Operator
Peter Batten Camera Operator
Terry Robb Electrician
Jay Maidment Still Photographer
Jennifer Bowes Art Department Coordinator
Dan Smith Electrician
Stuart Sheppard Electrician
Dominic Aronin Electrician
Dave Moss Lighting Technician
Andrew Clarke Lighting Technician
David Worley Additional Camera
Bob Leitelt Key Grip
Samantha C. Kirkeby Script Supervisor
Aldo Camilleri Electrician
Paul Kelly Lighting Technician
Bernard Cistrunk Lighting Technician
Brett Folk Techno Crane Operator
Jeremy Braben Aerial Director of Photography
Mike Farr Electrician
Steve Costello Gaffer
Bethan Lloyd Script Coordinator
Danielle Levesque Art Department Coordinator
Simon Baker Lighting Programmer
Jose F. Barrios Rigging Grip
Stanley Chan Wan Sze Script Supervisor
Fiona Lobo-Cranston Hairstylist
Giuliano Mariano Hairstylist
Jessica Brooks Makeup Artist
Monica MacDonald Makeup Artist
Hiromi Ando Makeup Artist
Michael F. Blake Makeup Artist
Robb Crafer Makeup Artist
Charlie Hounslow Makeup Artist
Eileen Kastner-Delago Makeup Artist
Douglas Noe Makeup Department Head
Alexis Continente Hairstylist
Lizzie Lawson Hairstylist
Elizabeth Yianni-Georgiou Makeup Designer
Eloise Waymouth Prosthetic Makeup Artist
Dean Banowetz Hairstylist
Marcelle Genovese Hairstylist
Sally Collins Makeup Artist
Annette Field Makeup & Hair
Sonia Booth Costume Assistant
Ned Neidhardt Key Makeup Artist
Barbara Taylor Makeup & Hair
Kela Wong Makeup Artist
Luca Vannella Hair Designer
Sophia Knight Makeup Artist
Nikki Magee Makeup Artist
Andrea Finch Hair Supervisor
Hanna Canfor Hairstylist
Christopher Allen Nelson Makeup Artist
Nicky Knowles Makeup Artist
Merribelle Anderson Hair Department Head
Eva Marieges Moore Makeup Artist
Alex Rouse Wigmaker
Ferdinando Merolla Hairstylist
Gemma Curran Makeup Artist
Allan A. Apone Makeup Artist
Heidi McQueen-Prentice Costume Assistant
John Voght Costumer
Beth Hyland Contact Lens Technician
Angelo Vannella Hairstylist
Barney Nikolic Wigmaker
Christian Cordella Costume Illustrator
Joshua Coleman Costumer
Berel-Anne Evans Textile Artist
Emma Bevan Costume Assistant
Tommy Blunkell Costume Assistant
Darrell Warner Costume Illustrator
Emma Brassfield Costumer
Nigel Hyams Set Costumer
Jason Airey Set Costumer
Jacqueline Shulman Set Costumer
Birgitta Fredlund Costume Coordinator
Sadie Tilbury Textile Artist
Charlotte Sadler Costume Assistant
Dougie Hawkes Key Set Costumer
Alejandro M. Hernandez Set Costumer
Kim Shek Set Costumer
Mauricio Carneiro Textile Artist
Sarah Brest Costume Assistant
Cécile van Dijk Costumer
Penny McDonald Costume Assistant
Timothy A. Wonsik Key Costumer
Michael Bevis Costume Assistant
Lynsey Harris Costume Assistant
Ashwin Makan Costume Assistant
Gia Jimenez Set Costumer
Warren Holder Costume Illustrator
Michael Mooney Assistant Costume Designer
Brigitta Barkó Costume Assistant
Ken Crouch Costume Supervisor
Gaia Cozzi Costumer
Alice Speak Costumer
Anthony Brookman Key Costumer
Sophie Hutton Costume Assistant
Debbie Zoller Makeup Artist
Martin Clarke Costume Assistant
Jessica Lawless Costumer
Kurt J. Blackwell Set Costumer
Charlotte Parker Hair Department Head
Madlen Mierzwiak Hairstylist
Nicola Mount Hairstylist
Malwina Suwinska Makeup Artist
Pascale Recher Makeup Artist
Adam Cole Post Production Coordinator
Jerad Marantz Costume Illustrator
Adrien Flanquart VFX Artist
Dan Lebental Editor
Wyatt Smith Editor
Anup Kulkarni Visual Effects Technical Director
Don Payne In Memory Of
Jane Wu Storyboard Artist
Walt Simonson Characters
Stan Lee Comic Book
Larry Lieber Comic Book
Jack Kirby Comic Book
Stan Lee Thanks
Jack Kirby Thanks
Walt Simonson Thanks
Larry Lieber Thanks
Olivier Coipel Thanks
Sal Buscema Thanks
Stephen Broussard Thanks
Brad Winderbaum Thanks
Jeremy Latcham Thanks
Nate Moore Thanks
Mike Stillwell VFX Artist
Joe Cash Stunts
Soren Bendt Aaboe Pedersen Concept Artist
Steen Young Stunts
Ben Wright Stunt Double
Leo Woodruff Stunt Double
Leo Woodruff Stunts
Jade Williams Stunts
Martin Wilde Stunts
Maxine Whittaker Stunts
Christopher Whitlow Stunts
Richard Wheeldon Stunts
Kyle Weishaar Stunts
Haydn Webb Stunts
Reg Wayment Stunts
Gilbert Watchorn Stunts
George Watchorn Stunts
Marlow Warrington-Mattei Stunts
Calvin Warrington-Heasman Stunts
Jordan Warrack Stunts
Andy Wareham Stunts
Vincent Wang Stunts
Rudolf Vrba Stunts
Daniel Vernan Stunts
Pablo Verdejo Stunts
Tony van Silva Stunts
Jake Swallow Stunts
Ryan Stuart Stunts
Shane Steyn Stunts
Helen Steinway Bailey Stunts
Mark Stanton-Kelly Stunts
Tony Smart Stunts
Michael Sims Stunt Double
Monty L. Simons Stunts
Philip J. Silvera Fight Choreographer
Philip J. Silvera Stunt Double
Philip J. Silvera Stunt Coordinator
Matt Sherren Stunts
Marcus Shakesheff Stunts
Sid Sentry Stunts
Louis Samms Stunts
Matthew Rugetti Stunts
Olly Rowland Stunts
Tom Rodgers Stunts
Mic Rodgers Stunts
Douglas Robson Stunt Double
Douglas Robson Stunts
Florian Robin Stunts
Curtis Rivers Stunts
Andrej Riabokon Stunts
Richard Reeve-Young Stunts
Dana Reed Stunts
Austin Priester Stunts
Dominic Preece Stunts
Andy Pilgrim Stunts
Rashid Phoenix Stunt Double
Rashid Phoenix Stunts
Jan Petřina Stunts
Jimmy Pethrus Stunts
Ian Pead Stunts
Rob Pavey Stunts
James Pavey Stunts
Chris Palermo Stunts
Nigel Oliver Stunts
Carrick O'Quinn Utility Stunts
Brian Nickels Stunts
David Newton Stunts
Lee Millham Stunts
Peter Miles Stunts
Adomas Miklys Stunts
Kim McGarrity Stunts
Jodie Linton Stunts
Jason Lindley Stunts
Jess Liaudin Stunts
Jerome Liauden Stunts
Michael Li Stunts
Maurice Lee Stunts
Paul Lacovara Stunt Double
Bogdan Kumšackij Stunts
Joel Michael Kramer Stunt Double
Josh Kemble Stunts
John Kearney Stunts
Erol Ismail Stunts
Nick Hobbs Stunts
Lyndon S. Hellewell Stunts
Elliot Hawkes Stunts
Bobby Holland Hanton Stunt Double
Akihiro Haga Stunts
Chad Guerrero Stunts
James Grogan Stunts
Jimmy Green Stunts
David R. Grant Stunts
Oliver Gough Utility Stunts
David Garrick Stunts
Vladimir "Furdo" Furdik Stunt Double
Pete Ford Stunts
George T. Fleming Stunts
Ryan Fitzgerald Stunts
Bradley Farmer Stunts
Danny Euston Stunts
Rick English Stunts
Teresa Ellwood Stunts
Paul Eliopoulos Stunts
Zack Duhame Stunts
Levan Doran Stunts
Ben Dimmock Stunts
Will Dent Stunts
Steve Dent Stunt Coordinator
Sam Dent Stunts
Ryan Dent Stunts
Jeffrey J. Dashnaw Stunts
Chad Dashnaw Stunts
Jason Curle Stunts
Clay Cullen Stunts
Graeme Crowther Stunts
Tom Cox Stunts
Jake Cox Stunts
Christopher Cox Stunts
Brandon Cornell Utility Stunts
Rob Cooper Stunts
Ben Cooke Fight Choreographer
David Collom Stunts
Joe Cash Stunts
Annabel Canaven Stunts
Michael Byrch Stunts
Chloé Bruce Stunt Double
Chloé Bruce Stunts
Brian Brown Stunts
Freddy Bouciegues Stunts
Andres Bjornsson Stunts
Dani Biernat Stunt Double
Mustafa Beyter Stunts
Brandon Beckman Stunts
Scott Armstrong Stunts
Mark Archer Stunts
Gordon Alexander Stunts
Chris Jai Alex Stunts
Sparky Tehnsuko Floor Runner
Willis Chung Digital Imaging Technician
James Gunn Second Unit Director
Steve M. Davison Stunt Coordinator
Jamie Christopher First Assistant Director
Hiroshi Mori Visual Effects
Matthew Sharp Assistant Director






















ikwilfilmskijken © 2024