Salvador Insunza als Pablo | |
Hanns Zischler als Uncle Paul | |
Amalia Kassai als Gisela | |
Noa Westermeyer als Rudolph | |
Luis Dubó als Pastor | |
Leonie Wesselow als Úrsula | |
David Gaete als Johannes | |
Alex Gorlich als Gerhard | |
Giannina Fruttero als Cecilia | |
Alejandro Goic als Colonel | |
Claudia Cabezas als Chilean Woman | |
Paulina Urrutia als First Lady | |
Vivian Mahler als Dorothea | |
Philippa Zu Knyphausen als Ingrid | |
Gerardo Naumann als Hermann | |
Ignacio Solari als Benjamín | |
Christiane Diaz als German Woman 1 | |
Victoria De Gregorio als German Woman 2 | |
José Antonio Raffo als Johannes (voice) |
Matías Rojas | Director |
Matías Rojas | Screenplay |
Benjamín Echazarreta | Director of Photography |
Eryck Abecassis | Original Music Composer |
Matías Rojas | Editor |
Andrea Chignoli | Editor |
Laura Caligiuri | Art Direction |
Denis Vaslin | Co-Producer |
Philippe Perrot | Co-Producer |
Linus Günther | Co-Producer |
Sophia Ayissi Nsegue | Co-Producer |
Titus Kreyenberg | Co-Producer |
Iván Granovsky | Co-Producer |
Luciana Calcagno | Producer |
Jorge Botero | Co-Producer |
Giancarlo Nasi | Executive Producer |
Fernando Bascuñán | Executive Producer |
Constanza Erenchún | Executive Producer |
Eugenio Ramírez | Executive Producer |
Claire Chassagne | Executive Producer |
Andrés Polonsky | Sound |
Roberto Espinoza | Sound Director |
Paola Mendoza | Costume Design |
Michaela Rinker | Costume Design |
Heidrun Schwantge | Costume Design |
Moira Miller | Casting Director |
Anja Dihrberg | Casting |
Marion Haack | Casting |
Gonzalo Maza | Script Consultant |
Yolanda Barrasa | Script Consultant |
Alejandro Fadel | Script Consultant |
Mauricio Dupuis | Production Manager |
Florencia Rodriguez | Line Producer |
Dafne Riveros | Production Assistant |
Eugenio Arteaga | Production Assistant |
Andrés Chacón | Production Runner |
Oscar Godoy | Assistant Director |
Sebastián Soto Salas | Second Assistant Director |
Manuela Burr | Third Assistant Director |
Haroldo Muñoz | Continuity |
Macarena Teke | Other |
Alex Gorlich | Actor's Assistant |
Bárbara Montaña | Other |
Jonathan Maldonado | First Assistant Camera |
Jonathan Maldonado | Focus Puller |
Alejandro Ovalle | Second Assistant Camera |
Jorge Manzur | Steadicam Operator |
Cristopher Hiriarte | Gaffer |
Carlos Arias | Sound Recordist |
Elizaveta Brystrova | Sound Re-Recording Assistant |
Patricia Pardo | Production Design |
Romina Olguín | Set Decoration |
Alejandro Cortona | Set Designer |
Antonieta Corvalán | Property Master |
Claudia Puchi | Graphic Designer |
Denisse Vidal | Costume Assistant |
Constanza Rojas | Costume Assistant |
Michelle Cervera | Makeup & Hair |
Felipe Carrera | Assistant Makeup Artist |
Felipe Carrera | Assistant Hairdresser |
Juan Pablo Aliaga | Visual Effects |
Arturo Durán | Armorer |
Andrés Cardenas | Still Photographer |
Tomás Gerlach | Unit Production Manager |
Amparo Aguirre | Other |
Peter Rosenthal | Other |
Fernando Marín | Other |
María José Burgos | Other |
Philippe Perrot | Post Production Supervisor |
Felipe Astorga | Digital Compositor |
Nicolás Árce | 3D Artist |
Mathilde Delacroix | Colorist |
Kenzo Mijares | Visual Effects Compositor |
Roberto Espinoza | Sound Designer |
Salomé Román | Dialogue Editor |
Roberto Zuñiga | Dialogue Editor |
Roberto Espinoza | ADR & Dubbing |
Roberto Zuñiga | Sound Effects Editor |
Cristián Espinoza | Foley |
Benjamín Espinoza | Foley |
Alma Garrido | Foley |
Roberto Espinoza | Sound Mixer |
Roberto Zuñiga | Sound Mixer |
Pablo Bahamóndez | Sound Post Production Coordinator |
Dirk Reichardt | Music Producer |
Fabienne Labarthe | Production Coordinator |
Ekaterina Prudkin | Production Director |
Mariangela Rodriguez | Production Coordinator |
Martha Rendón | Accountant |
Claudia Gómez | Accountant |
Ignacio Casaly | Administration |
Álvaro Urdaneta | Administration |