Fiona Allen als Sandra | |
Sophie Thompson als Tracey | |
Jerry O'Connell als Sean Cooley | |
Anthony Stewart Head als Victor | |
Geri Halliwell als Paige | |
James Dreyfus als Fidor | |
Naomi Campbell als Sales Assistant | |
Angus Deayton als Maurice | |
Hugh Dennis als Immigration Officer | |
Les Dennis als MC | |
Tom Goodman-Hill als Baz | |
Michael Greco als Niarchos | |
Eamonn Holmes als Himself | |
Ralf Little als Milkman | |
Dolph Lundgren als Randy | |
Burt Kwouk als Dalai Lama | |
Ahmet Mekin als Waiter 1 | |
Timur Ahmet als Waiter 2 | |
Chris Barnes als Warden | |
Oliver Bradshaw als Butler | |
Sarah Cawood als TOTP Presenter 1 | |
Colin Murray als TOTP Presenter 2 | |
Angus Deayton als Maurice the Hotel Receptionist | |
Steve Punt als Immigration Officer 1 | |
Hugh Dennis als Immigration Officer 2 | |
Simon Farnaby als Ventriloquist | |
Ene Frost als Recording Studio Mixer | |
Michael Greco als Niarchos 1 | |
Michael Howe als UK Breakfast Presenter | |
Alison King als Receptionist | |
Helen Lederer als Hysterical UN Woman | |
Bruce Mackinnon als Minion 1 | |
Neil Maskell als Policeman | |
Grant Masters als E.R. Person | |
Henry Miller als Dave | |
Johnny Myers als American Journalist | |
Arthur Nightingale als Gardener | |
Stuart Nurse als Limo Driver | |
Brian Perkins als Newsreader | |
Paul Putner als Coach Driver | |
Erich Redman als Dutch Journalist | |
Simon Roberts als Horner Prize Presenter | |
Finlay Robertson als Rickshaw Driver | |
Frank Rozelaar-Green als French Driver | |
David Schneider als Tanner | |
Shend als Niarchos 2 | |
John Thomson als Foreman | |
Don Warrington als General Secretary | |
Rainer Wiseman als Postman | |
Naima Stevenson als Office Worker | |
James Boyle als Tom Cruise |
Ed Bye | Director |
William Osborne | Writer |
John Brown | Producer |
Charles Finch | Producer |
Nigel Green | Executive Producer |
Richard Johns | Line Producer |
Luc Roeg | Producer |
David A. Hughes | Music |
John Sorapure | Cinematography |
Mark Wybourn | Editor |
Dan Hubbard | Casting |
Grenville Horner | Production Design |
Robinia Farnaby | Art Direction |
David Walley | Art Direction |
Sarah Kane | Set Decoration |
Linda Alderson | Costume Design |
Jo Adams | Makeup & Hair |
Nathaniel De'Lineadeus | Effects Supervisor |
Jo Grover | Makeup Artist |
Jo Grover | Prosthetics |
Joan Hills | Makeup Designer |
Susan Howard | Prosthetic Supervisor |
Joan Hills | Prosthetic Designer |
Sam Ives | Prosthetic Makeup Artist |
Chris Lyons | Special Effects |
Paul Mooney | Hairstylist |
Sunita Parmar | Prosthetic Makeup Artist |
Michelle Pianca | Unit Manager |
Devina Artley | Third Assistant Director |
Paul Cathie | Third Assistant Director |
Joe Geary | First Assistant Director |
Andrea Slater | Second Assistant Director |
Richard Barratt | Property Master |
Grace Brook | Art Department Assistant |
Kimberley Fahey | Petty Cash Buyer |
Beverley Gerard | Props |
Craig Gray | Construction Manager |
Richard MacMillan | Props |
Nathan Middleton | Painter |
Justine Angus | Dialogue Editor |
Arthur Graley | Foley Editor |
Julian Slater | Supervising Sound Editor |
Alastair Widgery | Sound Mixer |
Emma Brassfield | Costume Assistant |
Steve Lucas | Special Effects |
James Skinner | Visual Effects Supervisor |
Ray De-Haan | Stunt Coordinator |
Sarah Franzl | Stunt Double |
Steve Griffin | Stunt Coordinator |
Charles Jarman | Stunt Double |
Adam Kirley | Stunt Double |
Andreas Petrides | Stunts |
Lee Sheward | Stunt Coordinator |
Jamie Fowlds | Steadicam Operator |
Martin Healey | Gaffer |
Rob Holder | Assistant Camera |
Bill Kaye | Still Photographer |
Andy Mountain | Lighting Artist |
Mike Parker | Camera Operator |
Ben Raban | Grip Production Assistant |
Robert Rabson | Electrician |
David Taylor | Best Boy Grip |
David Wall | Electrician |
Andy Young | Key Grip |
Vanessa Baker | ADR Voice Casting |
Brendan Donnison | ADR Voice Casting |
Kelly Valentine Hendry | Casting Assistant |
Daryl Jordan | Editorial Services |
Alexandra Montgomery | Post-Production Manager |
Crispin Buxton | Location Manager |
Benjamin Greenacre | Location Manager |
Jen Lambert | Medical Consultant |
Anna Lee | Location Assistant |
Greg Francis | Music Arranger |
Mark Dilliway | Transportation Captain |
Tim Jefferis | Transportation Coordinator |
Hattie Bowering | Assistant Production Coordinator |
Hannah Brown | Production Assistant |
Matt Curtis | Title Designer |
Julia Jones | Unit Publicist |
Anja Kristiansen | Production Assistant |
Victoria Lorkin-Lange | Production Coordinator |
Clea Tammes | Production Executive |