Matt Damon als George Lonegan | |
Cécile de France als Marie Lelay | |
Bryce Dallas Howard als Melanie | |
Thierry Neuvic als Didier | |
Cyndi Mayo Davis als Island Hotel Clerk | |
Lisa Griffiths als Stall Owner | |
Jessica Griffiths als Island Girl | |
Ferguson Reid als Rescuer | |
Derek Sakakura als Rescuer | |
George McLaren als Markus/Jason | |
Frankie McLaren als Markus/Jason | |
Lyndsey Marshal als Jackie | |
Jay Mohr als Billy | |
Rebekah Staton als Social Worker | |
Declan Conlon als Social Worker | |
Charlie Creed-Miles als Photographer | |
Richard Kind als Christos | |
Claire Price als Marcus' Teacher | |
Franz Drameh als Teenager | |
Marcus Boyea als Teenager | |
Niamh Cusack als Foster Mother | |
George Costigan als Foster Father | |
Mathew Baynton als College Receptionist | |
Paul Antony-Barber als Nigel | |
Selina Cadell als Mrs. Joyce | |
Derek Jacobi als Derek Jacobi | |
Tim Fitzhigham als Bearded Author | |
Marthe Keller als Dr. Rousseau | |
Céline Sallette als Secretary | |
Mylène Jampanoï als Reporter Jasmine | |
Stéphane Freiss als Guillaume Belcher | |
Laurent Bateau als TV Producer | |
Calum Grant als Factory Worker | |
Steve Schirripa als Cooking Teacher 'Carlo' | |
Joe Bellan als Tony | |
Jenifer Lewis als Candace | |
Tom Beard als Priest | |
Andy Gathergood als Jackie's Friend | |
Helen Elizabeth als Jackie's Friend | |
Jean-Yves Berteloot als Publishing Executive Michael | |
Surinder Duhra als Islamic Teacher | |
Sean Buckley als Dr. Meredith | |
Audrey Brisson-Jutras als Hospice Receptionist | |
Jess Murphy als Dying Woman |
Clint Eastwood | Director |
Peter Morgan | Screenplay |
Bryan Grill | Visual Effects Supervisor |
Michael Owens | Visual Effects Supervisor |
Joe Farrell | Compositing Supervisor |
Stephan Trojansky | Visual Effects Supervisor |
Joel Cox | Editor |
Tim Moore | Executive Producer |
Kathleen Kennedy | Producer |
Robert Lorenz | Producer |
Gary D. Roach | Editor |
Peter Morgan | Executive Producer |
Clint Eastwood | Music |
Clint Eastwood | Producer |
Steven Spielberg | Executive Producer |
James J. Murakami | Production Design |
Frank Marshall | Executive Producer |
Patrick M. Sullivan | Supervising Art Director |
John Bernard | Line Producer |
Shauna Duggins | Stunts |
Timothy Eulich | Stunts |
Tom Stern | Director of Photography |
Fiona Weir | Casting |
Deborah Hopper | Costume Design |
Gary Fettis | Set Decoration |
Colin Jamison | Hair Department Head |
Paul Engelen | Makeup Department Head |
Kay Georgiou | Hairstylist |
Christine Beveridge | Makeup Artist |
David M. Bernstein | First Assistant Director |
John T. Reitz | Sound Re-Recording Mixer |
Bub Asman | Supervising Sound Editor |
Gregg Rudloff | Sound Re-Recording Mixer |
Steve Riley | Special Effects |
Steve Riley | Special Effects Supervisor |
Carmila Gittens | Special Effects Coordinator |
Dominic Tuohy | Special Effects Supervisor |
Dominic Tuohy | Special Effects |
Rob Inch | Stunt Coordinator |
Branscombe Richmond | Stunt Coordinator |
Thom Williams | Stunt Coordinator |
Richard Epper | Stunts |
Ben Dimmock | Stunts |
Steve Dent | Stunts |
Tony Christian | Stunts |
Meegan E. Godfrey | Stunts |
Andy Godbold | Stunt Driver |
Colin C.L. Fong | Stunts |
Mark Henson | Stunts |
Jason Hunjan | Stunts |
David Hugghins | Stunts |
Dave Kalama | Stunts |
Bean Peel | Stunts |
Brian Machleit | Stunts |
Brian Simpson | Stunts |
Andy Smart | Stunts |
Heather Phillips | Stunts |
Tony Smart | Stunts |
Steve Upton | Stunts |
April Stirton | Stunts |
Aaron Walters | Stunts |
Reg Wayment | Stunts |
Mark Aaron Wagner | Stunts |
Leonard Woodcock | Stunts |
Stéphane Assié | Gaffer |
Ken Regan | Still Photographer |
Eddie Knight | Gaffer |
Jay Maidment | Still Photographer |
Ric Reinbold | Camera Production Assistant |