Arnold Schwarzenegger als Robert "Gunther" Bendik | |
Taran Killam als Blake | |
Dave 'Squatch' Ward als Kolvalchik | |
Bobby Moynihan als Donnie | |
Hannah Simone als Sanaa | |
Marc-Anthony Massiah als Warlord | |
Sylvesta Stuart als Soldier #1 | |
Reese Alexander als Soldier #2 | |
J.C. Williams als Soldier #3 | |
Eric Mazimpaka als Soldier #4 | |
Amitai Marmorstein als Nate / Interviewer | |
Chad Sayn als Jeep Driver | |
Tawny West als Girl in Karaoke Bar | |
Peter Kelamis als Rahmat | |
Paul Brittain als Gabe | |
Aubrey Sixto als Ashley | |
Joel Labelle als Sultan | |
Janene Carleton als Sex Slave Girl | |
Amir Talai als Izzat | |
Aaron Yoo als Yong | |
Allison Tolman als Mia | |
Ryan Gaul als Barold | |
Steve Bacic als Max | |
Cobie Smulders als Lisa | |
Elizabeth Bowen als Giggly Woman | |
Jake T. Roberts als Schneider Feizmark | |
Scott McNeil als Cheyenne | |
Tyronne L'Hirondelle als Sheepish Security Guard | |
Lauro David Chartrand-DelValle als Charger Driver / Gunther Cameraman #1 | |
Rebecca Olson als Trish / Bartender | |
Alex Duncan als Jewel | |
Chad Krowchuk als Dave | |
Joel Cottingham als Graveyard Employee | |
Lars Grant als Gunther Cameraman #2 | |
Hyuma Frankowski als Diedrick Brunner | |
Manfred Maretzki als Police Chief | |
Tony Chris Kazoleas als Bartender (uncredited) | |
Tom MacNeill als Wedding Guest (uncredited) |
Taran Killam | Writer |
Taran Killam | Director |
Blake McClure | Director of Photography |
Adam Epstein | Editor |
Zoe Walton-Schillinger | Set Buyer |
Mykhila Drummond | Assistant Set Decoration |
Judy Lee | Casting |
Lisa Love | Makeup Artist |
Baron Shaver | Construction Coordinator |
Ermanno Di Febo-Orsini | Production Design |
Kirk Langer | Assistant Camera |
Craig Anderl | Camera Operator |
Raylene Ledgerwood | Camera Trainee |
Nick Medrud | First Assistant Camera |
Corey Benoit | Dolly Grip |
Frank Sharp | ADR Voice Casting |
Sandra Castro Martin | Art Department Production Assistant |
Jen Empey | Best Boy Electric |
Stephanie McCarty | Art Department Coordinator |
Catherine Gunn | Key Scenic Artist |
Ali Tavasoli | Assistant Set Dresser |
Bradley Davis | Rigging Gaffer |
Linda Ljoka | ADR Voice Casting |
Jacqueline Miller | Set Decoration |
Roger Trory | Leadman |
Raney Werneburg | Construction Foreman |
Jacob Bond | Generator Operator |
Debra Wiebe | Hair Department Head |
A. Jonathan Benny | Camera Operator |
Ricardo Hubbs | Still Photographer |
Ariana Preece | Costume Design |
Cynthia E. Hill | Art Direction |
Jade Vovers | Set Dresser |
Reiko Kurumada | Costume Design |
Bulent Hasan | Storyboard Artist |
Jordan Waunch | Casting Assistant |
Brent Curran | Digital Imaging Technician |
Steve Woodley | Animal Coordinator |
Nathan McCowan | In Memory Of |
Nicole McCormick | Assistant Costume Designer |
Rachel Chancey | Foley Artist |
Rosa Ko | Sound Editor |
Rob Fournier | Armorer |
Dave Paterson | Supervising Sound Editor |
Ross Vincent | Visual Effects |
Roman Hankewycz | Colorist |
Matt Caruso | Digital Intermediate Producer |
Sheila Lobo | Digital Intermediate |
Nicholas Renbeck | Dialogue Editor |
Barbara Rosenstein | Visual Effects Producer |
Thomas Berkley | Additional Editor |
Singarajan Praveen | Visual Effects |
Dave Paterson | Sound Re-Recording Mixer |
Francois Latremoille | Visual Effects Supervisor |
Aaron Becker | Main Title Designer |
Alphonse Swinehart | Main Title Designer |
Nick Hurtado | ADR Mixer |
Giuseppe Cappello | Mix Technician |
Lucy Rybicka | Visual Effects |
Frederick Agyemang | Digital Intermediate Assistant |
Andrew Minogue | Digital Intermediate Assistant |
Allen Yang | Sound Assistant |
Ali Oukaci | Visual Effects |
Romald Geoffery | Visual Effects Supervisor |
Charles Auty | Executive Producer |
Steven Squillante | Producer |
Andrew Xavier Yakub | Executive Producer |
Dan Katzman | First Assistant Director |
Charles M. Barsamian | Co-Producer |
Kim Leadford | Producer |
Shanan Becker | Executive Producer |
Daniel J. Elder | Associate Producer |
Taran Killam | Producer |
Arnold Schwarzenegger | Executive Producer |
David Scharf | Post Production Supervisor |
Maxime Cottray | Executive Producer |
Elizabeth Destro | Executive Producer |
Dan Katzman | Co-Producer |
D. Todd Shepherd | Executive Producer |
Dave T. Nall | Second Assistant Director |
Steven Pottash | Executive Producer |
Bill Bromiley | Executive Producer |
Ash Sarohia | Producer |
Michele Futerman | Production Manager |
Justin J. Nelson | Production Assistant |
Sarah Done | Location Manager |
Sean Andrew Maurer | Executive Producer |
Meghan Persons | Co-Producer |
Peter Pietrangeli | Associate Producer |
Damion Harper | Assistant Director |
Jüs Percy | Third Assistant Director |
Shelby Sloat | Assistant Director Trainee |
Layne Beck | Costume Set Supervisor |
Billy D. Lucas | Stunt Coordinator |
Joe Simpson | Executive Producer |