Anne Hathaway als Josephine Chesterfield | |
Rebel Wilson als Penny Rust | |
Alex Sharp als Thomas Westerburg | |
Ingrid Oliver als Brigitte Desjardins | |
Hannah Waddingham als Shiraz | |
Nicholas Woodeson als Albert | |
Timothy Simons als Jeremy | |
Douggie McMeekin als Jason | |
Ashley McGuire als Policewoman | |
Casper Christensen als Mathias | |
Eloise Lovell Anderson als Beautiful Woman (Casino) | |
Philip Desmeules als Dealer | |
Jarreau Antoine als Bartender | |
Celine Abrahams als Cashier | |
Raffaello Degruttola als Fancy Euro | |
Alex Gaumond als Waiter | |
Guy Warren-Thomas als Train Attendant | |
Tom Moutchi als French Rapper | |
John Hales als Gregor Gregorsky | |
Alice Fofana als Flight Attendant | |
Dean Norris als Howard Bacon | |
Francisco Labbe als Enrique Escalera | |
Aaron Neil als Amir | |
Martin Bishop als Three Piece Suit Man | |
Guy Remy als Bell Hop | |
Joe Manjón als Hotel Pool Attendant | |
Bruno Sevilla als Guillaume | |
Meena Rayann als Roulette Croupier | |
William Brand als Man with Pipe | |
Rebekah Staton als Chloe | |
Jocelyn Jee Esien als Other Chloe | |
Christophe de Choisy als Room Service Waiter | |
Emma Davies als Cathy | |
Margaret Cabourn-Smith als Police Sergeant | |
Anwar Lynch als Police Officer | |
Rob Delaney als Todd | |
Alphonso Austin als Disco DJ | |
Deepak Anand als Business Traveller | |
Sarah-Stephanie als Dancer (uncredited) | |
Deano Bugatti als Casino Barman | |
Kumud Pant als Investor | |
Jeremy Antonio Oliver | |
Sam Lilja | |
John Akanmu als Hotel Valet (uncredited) |
Jac Schaeffer | Screenplay |
Chris Addison | Director |
Roger Birnbaum | Producer |
Rebel Wilson | Producer |
Michael Coulter | Director of Photography |
Anne Dudley | Original Music Composer |
Anthony Boys | Editor |
Emma Fryer | Costume Design |
Stanley Shapiro | Story |
Dale Launer | Story |
Dale Launer | Screenplay |
Stanley Shapiro | Screenplay |
Suzie Shearer | Co-Producer |
Mark Goddard | First Assistant Director |
Robert Huberman | Unit Production Manager |
Theo Park | Casting |
Alice Normington | Production Design |
Ilona Herzberg | Executive Producer |
Dale Launer | Executive Producer |
Charles Hirschhorn | Executive Producer |
Alison Owen | Executive Producer |
Sophie Phillips | Set Decoration |
Trent Walton | Executive Producer |
Rebecca Adams | Post Production Supervisor |
Romy Barber | Post Production Assistant |
Tom Forbes | Production Supervisor |
Kacie Kane | Post Production Assistant |
Carlos Ruiz Boceta | Production Manager |
Suzie Shearer | Unit Production Manager |
Michael Solinger | Post Production Supervisor |
Cristina Amengual Watson | Third Assistant Director |
Matt Bensley | Additional Third Assistant Director |
Sallie Hard | Key Production Assistant |
Paul Hayes | Third Assistant Director |
Eman Kazemi | Third Assistant Director |
Ángel Lafuente | First Assistant Director |
Anna Maluenda | Second Assistant Director |
Christian Otty | Second Assistant Director |
Andrea Trigo | Floor Runner |
Gareth Webb | Additional Second Assistant Director |
Stanley Shapiro | Original Film Writer |
Katie McDonnell | Stunt Double |
Lucy Scarfe | Stand In |
Elo Soode | Concept Artist |
Elo Soode | Conceptual Design |
Paul Henning | Original Film Writer |
Paul Henning | Screenplay |
Meredith Richardson | Stunt Double |