Mitzi Kapture als Molly Stewart / Angel | |
Maud Adams als Nadine | |
Mark Blankfield als Spanky | |
Kin Shriner als Neal | |
Tawny Fere als Michelle | |
Emile Beaucard als Shahid | |
Richard Roundtree als Lt. Doniger | |
Barbara Treutelaar als Shirley | |
Susan Moore als Pam | |
Anna Navarro als Gloria | |
Floyd Levine als Lt. Mellin | |
Kyle T. Heffner als Tom Santangelo | |
Dick Miller als Nick Pellegrini | |
S.A. Griffin als Roger | |
Cynthia Hoppenfeld als Marie | |
Julie K. Smith als Darlene | |
Toni Basil als Hillary | |
Kendall Carly Browne als Gallery Woman | |
Ted Faye als Companion | |
Paunita Nichols als Black Hooker | |
Roxanne Kernohan als White Hooker | |
Laura Albert als Nude Dancer | |
Ty Granderson Jones als L.A. Pimp | |
Ashlyn Gere als Video Girl #1 | |
Barbara Hammond als Video Girl #2 | |
Cheryl Starbuck als Video Girl #3 | |
Rick Paap als Gallery Officer | |
Steven Basil als Porn Assistant Director | |
Roxanna Michaels als Girl at Mansion | |
Michael Bandoni als Mr. Fabazian | |
Hugh Karraker als Croupier | |
Phillip Day als Carlos |
Tom DeSimone | Director |
Tom DeSimone | Writer |
Arnold H. Orgolini | Producer |
Hank Baumert | Stunts |
Gregg Smrz | Stunts |
Robert Calvert | Pyrotechnician |
Patrick J. Statham | Stunts |
Steven Pearl | Second Assistant Director |
Dick Warlock | Stunts |
John Branagan | Stunts |
Merritt Yohnka | Stunts |
Warren Chadwick | Editor |
Joni Avery | Stunts |
Debra Rego | Makeup & Hair Assistant |
Carol Neilson | Stunts |
Alexandra Kicenik | Art Direction |
Bob K. Cummings | Stunts |
Phil H. Fravel | Stunts |
Allen Hall | Special Effects |
Michelle Solotar | First Assistant Director |
Howard Wexler | Director of Photography |
Elaine L. Offers | Key Makeup Artist |
Tedra Gabriel | Casting |
Eric Allaman | Original Music Composer |
Reinhard Scheuregger | Original Music Composer |
Mel Pearl | Executive Producer |
Don Levin | Executive Producer |
Randi Feldman | Script Supervisor |
Johnine Novosel | Unit Production Manager |
Michael Johnson | First Assistant Director |
N. Kristine Chadwick | Costume Design |
Fritz Baumann | Property Master |
Aggie Lukaszewski | First Assistant Camera |
Voja Mikulic | Second Assistant Camera |
Abbie Joseph | Casting Assistant |
Gregory Penner | Second Second Assistant Director |
Jeane Leone | Second Second Assistant Director |
Diana Phillips | Production Coordinator |
Shelley Gray | Production Coordinator |
Greg MacLaurin | First Assistant Editor |
Allan Schultz | Foley Editor |
Allan Schultz | Dialogue Editor |
Steve Mann | Sound Effects Designer |
Dode Weyant | Negative Cutter |
Mary Jo Devenney | Production Sound Mixer |
Reinhard Stergar | Boom Operator |
Jill Schachne | Foley Artist |
Paul Holzborn | Foley Artist |
Leigh French | ADR Coordinator |
Warren Kleiman | ADR Mixer |
Warren Kleiman | Foley Mixer |
Jackson Schwartz | Foley Mixer |
Jackson Schwartz | ADR Mixer |
Greg P. Russell | Sound Re-Recording Mixer |
Jeffrey J. Haboush | Sound Re-Recording Mixer |
Katherine Quittner | Music Editor |
Ara Ashjian | Sound Recordist |
Kenneth R. Burton | Sound Recordist |
Gregory Cheever | Sound Recordist |
Art Schiro | Sound Recordist |
Laura Connolly | Key Hair Stylist |
Elizabeth Ziegler | Steadicam Operator |
Tigr Mennett | Gaffer |
John Branagan | Stunt Coordinator |
Scott Whitemore | Key Grip |
Pat O'Mara | Grip |
Brian Berlin | Grip |
Jason Rez | Grip |
Eugene B. Kerry | Grip |
Leslie 'Tinker' Linville | Production Accountant |
Monette Goldman | Set Decoration |
Robert Brown | Still Photographer |
Jamie Elliott | Extras Casting |
Richard Dearborn | Leadman |
Ward Bowen | Construction Coordinator |
Wendy Guidery | Set Dresser |
Gwen A. Ewart | Set Dresser |
Bryan Utman | Set Dresser |
Barry Gremillion | Location Manager |
Elaine Lipton | Location Manager |
Lawrence J. Romanoff | Transportation Coordinator |
J.D. Orlebeck | Transportation Captain |
Antonio Onate | Driver |
Oliver Eisenger | Driver |
Glen McRaven | Driver |
Robert Vincent O'Neil | Characters |
Joseph Michael Cala | Characters |