Malin Åkerman als Daphne | |
Brendan Hines als Charlie | |
Kevin Sussman als Ras | |
Mike Doyle als James | |
Juan Carlos Hernández als Juan | |
Sam Coppola als Old Codger #1 | |
Jennifer Ikeda als Grooming Proprietor | |
Krysten Ritter als Innocent Bystander | |
Allie Woods Jr. als Old Codger #2 | |
Anthony Fazio als Pizza Guy |
Marcel Sarmiento | Director |
Marcel Sarmiento | Writer |
Steven Avila | Sound Effects Editor |
Peter D. Lago | Sound Effects Editor |
Mato | Color Timer |
Stewart Nelson | Foley Editor |
Stefanie Dworkin | Assistant Editor |
Vivian Hengsteler | Negative Cutter |
Ben Whitver | Assistant Sound Editor |
Rick Sarmiento | Executive Producer |
Danielle Probst | Associate Producer |
Mark White | Production Design |
Michael Sledd | Production Manager |
Lisa Scoppa | Set Decoration |
Kevin Haverty | First Assistant Camera |
Carla Antonino | Key Makeup Artist |
Rachel Greene | Wardrobe Supervisor |
Sheila Jaffe | Casting |
John McAbe | Gaffer |
Vince P. Maggio | Producer |
Kim Randall | Music Supervisor |
Charlotte Scott | Key Hair Stylist |
Phyllis Housen | Editor |
Marcy McKenzie | Location Manager |
Chris La Vasseur | Camera Operator |
David Hogan | Storyboard Designer |
Brian S.M. Wroth | Dialogue Editor |
Lillian LaSalle | Co-Producer |
Jennifer Haire | Production Coordinator |
Pastor Alvarado III | Property Master |
Bill Jenkins | Sound Re-Recording Mixer |
David Codron | Editor |
Josh Newport | First Assistant Director |
Tara Andrus | Production Accountant |
Susan Paley Abramson | Casting Associate |
Stanley Kastner | Sound Re-Recording Mixer |
Julian Nott | Music |
Peter Glatzer | Producer |
Suzanne DeSimone | Key Makeup Artist |
Trip Brock | Supervising Sound Editor |
Lynn Falconer | Costume Design |
Ani Williams | Second Assistant Director |
John Finn | Production Accountant |
Tim Metzger | Best Boy Electric |
Beau J. Genot | Post Production Supervisor |
Rachel Connors | Script Supervisor |
Griffin Richardson | Sound Mixer |
Jeffrey Kim | Gaffer |
Zeni Zahar | Makeup Artist |
Linda Mencheng | Makeup Artist |
Tim Ives | Director of Photography |
Dean Menta | Music Editor |
Tom Le Goff | Still Photographer |
Bryant Musgrove | Boom Operator |
Gill Holland | Co-Producer |
Sean Leahy | Transportation Captain |
Louise Lonegrove | Second Assistant Director |
John Udell | Leadman |