Scott Adkins als French | |
Louis Mandylor als Sue | |
Michael Paré als Mad Alex | |
Tony Todd als Barbosa | |
Vladimir Kulich als Tommy | |
Robert Rusler als Tarva | |
Selina Lo als Sandy | |
Nihan Gur als Angelica | |
Sara Finley als Lola | |
Essam Ferris als The Serb | |
Marshal Hilton als Priest | |
Danice Cabanela als Jeanette | |
Grant Harling als Crisp | |
Geordie Robinson als Tim | |
Jack Lowe als Conor Mulligan | |
Rich Manley als Clive | |
Sean Crampton als Bill | |
Justin Gant als Ollie | |
Robert Hallak als Gordon Karp | |
Josie M. Parker als Laine | |
Matt Harrison als Assistant Dealer | |
Alex Jungers als Sadie | |
Jake McDermott als Patrick | |
Marc Schaffer als Good Samaritan | |
Kelly Tucci als Trista | |
Rachel Brann als Amanda | |
Michael Meir Saltzman als Pot-Head | |
David William No als Roger | |
Alexa Bondar als Bikini Girl | |
Dennis Keiffer als Manno's Sidekick #1 | |
Rob Mars als Joey | |
Richard Tanner als Harvey | |
Jamal Duff als 2 Bits | |
John Duff als Lenny | |
Esteban Cueto als Manno | |
Doris Martin als Elderly Lady | |
Katherine Castillo als Waitress | |
Michael Lehr als Dojo Brother #1 | |
Mark Musashi als Dojo Brother #2 | |
Rustic Bodomov als Manno's Sidekick #2 | |
Michael DeCamp als Manno's Sidekick #3 | |
Billy Smith als Barbosa's Thug #1 | |
Spidey Turner als Barbosa's Thug #2 | |
Terence J. Rotolo als Barbosa's Thug #3 | |
Aaron Toney als Barbosa's Thug #4 | |
Gene Freeman als Barbosa's Thug #5 | |
Luke LaFontaine als Barbosa's Thug #6 | |
Emma Mozhdekanloo als Bikini Girl | |
Emily Rainey als Bikini Girl | |
Brian Ronan Mulroy als Background LAPD | |
Edward Jackson als Background LAPD | |
Jeff Nystrom als Background LAPD | |
Ronald Stone als Background LAPD | |
Jenna Walager als Burlesque | |
Christian Henley als Burlesque | |
Kasmira Buchanan als Burlesque | |
Morgan Willett als Burlesque | |
Jessica Toledo als Amanda's Friend | |
Jennifer Lidell als Diner Patron | |
Essam Ferris als The Serbian |
Jesse V. Johnson | Writer |
Jesse V. Johnson | Director |
Stu Small | Writer |
Scott Esterly | Sound Mixer |
Joshua Lang | Visual Effects Coordinator |
Steve Gilbert | Key Grip |
Luke LaFontaine | Fight Choreographer |
Neil Hillman | ADR Mixer |
Matthew Ballard | Transportation Coordinator |
Sean Murray | Music |
John Eggett | Special Effects Coordinator |
Luke LaFontaine | Stunt Coordinator |
Bryan Harris | Camera Operator |
Jason Elliott | First Assistant Camera |
Scott Salter | Extras Casting |
Ray Quintana | ADR Editor |
Vincent Deng | Foley Artist |
Matthew Lorentz | Editor |
Ryan Kaercher | Production Design |
Kris Deskins | Costume Design |
Ray Quintana | Dialogue Editor |
Satir Gonzalez | Still Photographer |
Scotty Schiefer | Property Master |
Anthony Cabacungan | Sound Editor |
Josh Murphy | Foley Artist |
Nimrod Zalmanowitz | Post Production Coordinator |
Brian Massey | Set Decoration |
Brahm Patel | Foley Recordist |
Brad Whitcanack | Sound Effects Editor |
Natalia Wong | Visual Effects Supervisor |
Terah 'Bishop' Woodley II | Sound Effects Editor |
Brent Johnson | First Assistant Camera |
Hunter Sandison | First Assistant Camera |
Alex F. Harris | Grip |
Mark Sutton | Sound Mixer |
Brien Chatfield | Grip |
Max Schouweiler | Picture Car Coordinator |
Ehud Bleiberg | Producer |
Deborah Del Prete | Producer |
Daryn Simons | Casting |
Mame Benson | Art Department Production Assistant |
Ariel Bleiberg | Script Consultant |
Jonathan Hall | Director of Photography |
Sean M. Baker | Foley Editor |
Daniel Navajas | Sound Editor |
Scott Adkins | Executive Producer |
Nicholas Donnermeyer | Executive Producer |
Melanie Kollar | Co-Producer |
Edward Robin | Executive Producer |
Charles Arthur Berg | Executive Producer |
Daryn Simons | Co-Producer |
Eldar Erlich | Production Manager |
Eldar Erlich | Second Assistant Director |
Samantha Machado | Second Assistant Director |
Max Schouweiler | Assistant Director |
W. Matt Stewart | Props |
Joshua Perkins | Foley Artist |
Michael J. McDonald | Supervising Sound Editor |
Michael J. McDonald | Sound Re-Recording Mixer |
Jason Milversted | Dialogue Editor |
Ray Quintana | ADR Recordist |
Rustic Bodomov | Stunt Double |
Katelyn Brooke | Stunt Double |
Esteban Cueto | Stunts |
Michael DeCamp | Stunts |
Jamal Duff | Stunts |
John Duff | Stunts |
Gene Freeman | Stunts |
Justin Gant | Stunts |
Dennis Keiffer | Stunts |
Michael Lehr | Stunts |
Rob Mars | Stunts |
Mark Musashi | Stunts |
David William No | Stunts |
Terence J. Rotolo | Stunts |
Marc Schaffer | Stunt Driver |
Billy Smith | Stunts |
Aaron Toney | Stunts |
Spidey Turner | Stunts |
Jason Elliott | First Assistant Camera |
Joshua Lang | Still Photographer |
Matthias Wood | Grip |
Sholom Gelt | Extras Casting |
Jade T. Reyes | Production Assistant |
Jeff Solema | Production Coordinator |
Tiffany Boyle | Thanks |
Joe Hutton | Thanks |
Patrick Knapp | Thanks |
Brett Norensberg | Thanks |
Mike Staudt | Thanks |
Galaxy San Juan | Makeup Department Head |