Samuel L. Jackson als Major Marquis Warren | |
Kurt Russell als John 'The Hangman' Ruth | |
Jennifer Jason Leigh als Daisy Domergue | |
Walton Goggins als Sheriff Chris Mannix | |
Demián Bichir als Bob | |
Tim Roth als Oswaldo Mobray | |
Michael Madsen als Joe Gage | |
Bruce Dern als General Sandy Smithers | |
James Parks als O. B. Jackson | |
Dana Gourrier als Minnie | |
Zoë Bell als 'Six-Horse' Judy | |
Lee Horsley als Ed | |
Gene Jones als Sweet Dave | |
Keith Jefferson als Charly | |
Craig Stark als Chester Charles Smithers | |
Belinda Owino als Gemma | |
Channing Tatum als Jody | |
Quentin Tarantino als Narrator (voice) (uncredited) |
Harvey Weinstein | Executive Producer |
Bob Weinstein | Executive Producer |
Richard N. Gladstein | Producer |
Yohei Taneda | Production Design |
Courtney Hoffman | Costume Design |
Fred Raskin | Editor |
Richard L. Johnson | Art Direction |
Ennio Morricone | Original Music Composer |
Rosemary Brandenburg | Set Decoration |
Victoria Thomas | Casting |
Mark Webb | Visual Effects Producer |
Yu Kil-won | Assistant Art Director |
Molly Tissavary | Makeup Artist |
Wylie Stateman | Supervising Sound Editor |
Megan Louise Smith | Visual Effects Coordinator |
Bill Abbott | Music Editor |
Greg Funk | Makeup Artist |
Andrew Cooper | Still Photographer |
Sara Ghaffar | Art Department Coordinator |
Mary Ramos | Music Supervisor |
Christian P. Minkler | Sound Re-Recording Mixer |
Camille Friend | Hair Department Head |
Lara Perez Takagi | Visual Effects Coordinator |
Holly E. McCarthy | Art Department Assistant |
Rick Owens | Foley |
Laurent Gillet | Visual Effects Supervisor |
Andrew S. Eisen | Visual Effects Editor |
Jen R. Clark | Art Department Assistant |
Heba Thorisdottir | Makeup Department Head |
Jonny Pray | Costume Supervisor |
Mike Edmonson | Special Effects Supervisor |
Gary A. Hecker | Foley |
Brittany Montero | Visual Effects Coordinator |
Shawn Broes | Visual Effects Editor |
Bruno Van Zeebroeck | Special Effects Coordinator |
Barbara Cantu | Key Hair Stylist |
Hector C. Gika | Sound Effects Editor |
Robert 'Rock' Galotti | Armorer |
Ashley Bradford | Visual Effects Coordinator |
Michael Diersing | Construction Coordinator |
Sylvain Lasseur | Sound Effects Editor |
Darren Poe | Visual Effects Supervisor |
Patrick Ready | Digital Intermediate |
Michael Minkler | Sound Re-Recording Mixer |
Michael Harden | Visual Effects Editor |
Lisa Goldberg | Visual Effects Producer |
Benjamin Edelberg | Art Direction |
Robert Richardson | Director of Photography |
Diana Choi | Wigmaker |
Bruce Del Castillo | Grip |
Marc A. Hammer | Unit Production Manager |
Jeffrey J. Dashnaw | Stunt Coordinator |
Louise DeCordoba | Production Supervisor |
Nick Marra | Sculptor |
Tina Anderson | Post Production Supervisor |
Mark Ulano | Production Sound Mixer |
William Paul Clark | Associate Producer |
Billy Hobson | Digital Intermediate |
Bob Moore Jr. | Set Costumer |
Gregor Tavenner | First Assistant Camera |
Joshua Coleman | Set Costumer |
Marina Marit | Set Costumer |
Shannon McIntosh | Producer |
Martin Kitrosser | Script Supervisor |
Carole Zacek | Set Costumer |
Tricia Yoo | Set Costumer |
Stan Parks | Special Effects Supervisor |
Georgia Kacandes | Executive Producer |
Coco Francini | Associate Producer |
Stacey Sher | Producer |
Wylie Stateman | Sound Designer |
Michael Minkler | Sound Designer |
Mark Ulano | Sound Designer |
Quentin Tarantino | Screenplay |
Michael Hertlein | Dialogue Editor |
Lauren Hadaway | Dialogue Editor |
Quentin Tarantino | Director |
Tracy Keehn-Dashnaw | Stunts |
William Paul Clark | First Assistant Director |
Melinda Johnson | Second Second Assistant Director |
Brendan Lee | Second Second Assistant Director |
Bart Barbuscia | Set Dresser |
Alex Brandenburg | Set Dresser |
Genelle Ciccarelli | Set Dresser |
Iain McFadyen | Set Designer |
Keith Price | Set Dresser |
Marco Rubeo | Set Designer |
Don Varley | Set Dresser |
Harry Cohen | Supervising Sound Editor |
Nerses Gezalyan | Sound Mixer |
Lauren Hadaway | Sound Effects Editor |
Seva Solntsev | Sound Re-Recording Mixer |
Mike Byrd | Grip |
John Curran | Grip |
Krystina Figg | Grip |
Sean Frohardt | Grip |
Michael Guthrie | Grip |
Robert Ikeda | Grip |
Ian Kincaid | Gaffer |
Hugh McCallum | Grip |
Shannon Summers | Grip |
James Pat Whelan | Grip |
Andrew Williams | Grip |
Cassidy Vick Hice | Stunt Double |
Kelli Barksdale | Stunts |
Freddie Hice | Stunts |
Walter Scott | Stunt Double |
Steve M. Davison | Stunts |
John Casino | Stunt Double |