Mandy Moore als Anna Foster | |
Matthew Goode als Ben Calder | |
Stark Sands als Grant Hillman | |
Caroline Goodall als Michelle Foster | |
Jeremy Piven als Alan Weiss | |
Annabella Sciorra als Cynthia Morales | |
Briony Glassco als Photo Mother | |
Sam Ellis als Phil | |
Terence Maynard als Harper | |
Mark Harmon als James Foster | |
Lewis Hancock als Press Secretary | |
Garrick Hagon als Secretary of State | |
Zac Benoir als Chairman of the Joint Chiefs of Staff | |
Jan Goodman als National Security Advisor | |
Robert Ashe als Chief of Staff | |
Tony Jayawardena als White House Guard | |
Beatrice Rosen als Gabrielle | |
Lucie Lišková als Drunk Girl in Club | |
Brian Caspe als Agent in Club | |
Marek Vašut als Drunk Man in Bar | |
Milan Cimfe als Marquis De Sade Band | |
Joel Sugerman als Onlooker at the River | |
Petr Meissel als Man at Train Station | |
Martin Hancock als McGruff | |
Joseph Long als Eugenio | |
Miriam Margolyes als Maria | |
Jan Vosmik als Farmer's Son 1 | |
Jan Filipenský als Farmer's Son 2 | |
Jan Kuželka als Farmer | |
Nial Iskhakov als Austrian Child | |
Adrian Bouchet als Gus Gus | |
Petr Vaněk als Gen-Xer #1 | |
David Máj als Gen-Xer #2 | |
Jeremy Healy als Jeremy Healy | |
Duke Faeger als Partier #1 |
Lisa Beach | Casting |
Priscilla John | Casting |
Sarah Katzman | Casting |
Andrew A. Kosove | Producer |
Broderick Johnson | Producer |
David Parfitt | Producer |
Christian Henson | Original Music Composer |
Harriet Donington | Visual Effects Producer |
Simon Frame | Visual Effects Supervisor |
David Schneiderman | Author |
Derek Guiley | Author |
Molly Smith | Production Executive |
Deborah Saban | First Assistant Director |
Ondřej Nerud | Production Manager |
Petr Moravec | Co-Producer |
Colin Nicolson | Production Sound Mixer |
Simon Frame | VFX Supervisor |
Tina Jones | Set Decoration |
Jiri Kotlas | Transportation Coordinator |
Robin O'Donoghue | Sound Re-Recording Mixer |
Mark Raggett | Supervising Art Director |
Kim Armitage | Script Supervisor |
Veronika Finková | Head of Production |
Cleone Clarke | Associate Producer |
Sallie Jaye | Makeup Designer |
Sallie Jaye | Hair Designer |
Henry Forsyth | Third Assistant Director |
Olivia Lloyd | Second Assistant Director |
Lenka Wimmerová | Second Assistant Director |
Hannah Moseley | Art Direction |
Martin Kurel | Art Direction |
Grant Armstrong | Standby Art Director |
Jane Harwood | Assistant Art Director |
Katerina Kopicová | Assistant Art Director |
Edita Levá | Art Department Coordinator |
Anna Bregman | Art Department Assistant |
Sophia Chowdhury | Assistant Set Decoration |
Andy Cadiff | Director |
Clwyd Edwards | CG Supervisor |
Ashley Rowe | Director of Photography |
Rosie Hackett | Costume Design |
Stanislava Šlosserová | Costume Supervisor |
Sue Wain | Costume Supervisor |
Charles Bodycomb | Armorer |
Jon Gregory | Editor |
Martin Childs | Production Design |
Wayne Allan Rice | Executive Producer |
John T. Sweeney | Production Manager |
Colin Nicolson | Sound Mixer |