Divergent (2014)

Actie, Avontuur, Sciencefiction
Het verhaal speelt zich af in het futuristische Chigago. Beatrice is een van de vele tieners die op haar 16e uit één van de 5 facties moet kiezen waarin de stad verdeeld is: oprechtheid, onverschrokkenheid, eruditie, vriendschap en zelfverloochening. Uit een test moet blijken welke het beste bij haar past. Beatrice maakt aan de hand van de test haar keuze en krijgt in haar gekozen factie te maken met een heftige inwijding, die het uiterste van haar vraagt.

Divergent Film Info

Score: 6.921/10 van 12363 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2014-03-14
Lengte: 139 Minuut / 2:19
Regisseur: Neil Burger
Schrijvers Vanessa Taylor, Evan Daugherty.
Productie Studios: Summit Entertainment, Red Wagon Entertainment
Productie Land: United States of America


Divergent Trailer


Shailene Woodley
als Beatrice "Tris" Prior
Theo James
als Tobias "Four" Eaton
Zoë Kravitz
als Christina
Miles Teller
als Peter Hayes
Jai Courtney
als Eric Coulter
Ansel Elgort
als Caleb Prior
Ashley Judd
als Natalie Prior
Tony Goldwyn
als Andrew Prior
Ray Stevenson
als Marcus Eaton
Kate Winslet
als Jeanine Matthews
Maggie Q
als Tori Wu
Mekhi Phifer
als Max
Ben Lloyd-Hughes
als Will
Amy Newbold
als Molly Atwood
Ben Lamb
als Edward
Janet Ulrich Brooks
als Erudite Teacher
Clara Burger
als Little Abnegation Girl
Anthony Fleming
als Guard
Christian Madsen
als Al
Ryan Carr
als Dauntless Man
Alex Hashioka
als Erudite Guard
Will Blagrove
als Dauntless Patrol Man
Rotimi
als Ezra
Justine Wachsberger
als Lauren
Michael Gideon Sherry
als Bullied Abnegation Boy
Lukas Burger
als Jonathan Ziegler
Austin Lyon
als Zipline #1
Renee Morrison
als Zipline #2
Lucas Ross
als Zipline #3
Chris Hayes
als Dauntless Instructor
Ana Corbi
als Factionless Girl
Eric Kaldor
als Factionless Man #1
Alice Bowden
als Factionless Woman #2
Cleo Anthony
als Dauntless Patrol #1
Alice Rietveld
als Dauntless Patrol #2
Brad Greiner
als Dauntless Patrol #3
Yasmine Aker
als Dauntless Patrol #4
Michael James Bell
als Erudite Scientist #1
Leigh Bush
als Erudite Scientist #2
Bob Rumnock
als Older Abnegation Man
Elyse Cole
als Ten Year Old Tris
Efé
als Candor Judge
Christopher Weir
als Candor Lawyer
Doyle Brand
als Candor Witness
Faye Jackson
als Abnegation Woman
Scott Roberts
als Abnegation Man
Sophia Marzocchi
als Candor Attorney #2
Joel Thingvall
Parker Mack
als Sam Robertson (uncredited)
Brandon Cyrus
als Dauntless (uncredited)
Sasha Alsberg
als Amity Girl (uncredited)
Casimere Jollette
als Claire Sutron (uncredited)
Matt Mullins
als Fighter on Ring (uncredited)
Jaiden Hidalgo
als Abnegation Child (uncredited)
J.J. Perry
als Bodyguard in Jeanine's Office (uncredited)
Don Burgess Camera Operator
Harry Cohen Supervising Sound Editor
Hans Zimmer Music Score Producer
Douglas Wick Producer
Mary Vernieu Casting
Richard Francis-Bruce Editor
Anne Kuljian Set Decoration
Paul Hughen Second Unit Director of Photography
Andy Nicholson Production Design
Jim Berney Senior Visual Effects Supervisor
Anna MacKenzie Supervising ADR Editor
Neil Burger Director
Eddie J. Fernandez Utility Stunts
Lucy Fisher Producer
Patrick M. Sullivan Supervising Art Director
John J. Kelly Executive Producer
John J. Kelly Unit Production Manager
Alwin H. Küchler Director of Photography
Randall Poster Music Supervisor
Carlo Poggioli Costume Design
Andrew Max Cahn Art Direction
Venus Kanani Casting
Rachel Shane Executive Producer
Tom Holkenborg Original Music Composer
Nancy Richardson Editor
Nancy Cavallaro Costumer
Artist W. Robinson First Assistant Director
Marco Rubeo Set Designer
Peter Zuccarini Underwater Camera
Donna Sloan Executive In Charge Of Production
Susan Hegarty Dialect Coach
Bryan Goeres Second Unit First Assistant Director
Rob Mars Utility Stunts
J.J. Perry Fight Choreographer
Chris Nolte Utility Stunts
Jody Williams Additional Camera
Zsofia Otvos Makeup Artist
David Obermeyer Production Sound Mixer
Michael Keller Sound Re-Recording Mixer
Erik Audé Utility Stunts
Vanessa Taylor Screenplay
Natascha Hopkins Utility Stunts
Evan Daugherty Screenplay
Nerses Gezalyan Foley Mixer
Ronn Surels Stunts
Ronn Surels Utility Stunts
Tara Macken Utility Stunts
Dror Mohar Sound Designer
Dror Mohar Sound Effects Designer
Jon Gustafsson Transportation Captain
Cindy M. Ichikawa Art Department Coordinator
Garrett Warren Stunt Coordinator
Garrett Warren Second Unit Director
Ellie Goulding Original Music Composer
Matt Mullins Stunts
Gary A. Hecker Foley Artist
Berj Bannayan Visual Effects Supervisor
Ashleigh Dejon Utility Stunts
Christopher Rejano Camera Operator
Alicia Vela-Bailey Stunt Double
Keith Kolecki Set Dresser
Peter Kuttner First Assistant "B" Camera
Kevin Haney Makeup Effects
Kevin Haney Prosthetic Makeup Artist
Suzi Ostos Key Makeup Artist
Cosmas A. Demetriou Set Designer
Elaine Ramires Key Costumer
Brian Christensen Utility Stunts
Craig Henningsen Utility Stunts
Brad Einhorn Property Master
Andy Foster Visual Effects Producer
Gary Marullo Foley Artist
Frederick H. Stahly Dialogue Editor
Pouya Shahbazian Producer
George Chavez Color Timer
Chris Wolfgang Mauch Storyboard Artist
Shayna Brown Sound Re-Recording Mixer
Veronica Roth Novel
Veronica Roth Co-Producer
Chris Cleek Art Direction
A. Todd Holland Art Direction
Brad Wilder Makeup Department Head
Sean Richard Budde Propmaker
Joseph Conenna Leadman
Tammy S. Lee Assistant Art Director
Richard Reynolds Set Designer
Anthony Syracuse Construction Coordinator
David Tennenbaum Set Designer
Michael Hertlein Dialogue Editor
Eric Hoehn Sound Effects Editor
Margit Pfeiffer Dialogue Editor
Wylie Stateman Supervising Sound Editor
Kevin J. Summers Boom Operator
Patrick Finley Visual Effects Supervisor
Sarah Swick Visual Effects Producer
Emerito Trevino Lighting Artist
Colin Follenweider Stunt Coordinator
Valerie Zielonka Costume Supervisor
Adam Milo Smalley Music Editor
Sam Zeines Music Editor
Ryan Herem Transportation Captain
Valeria Migliassi Collins Script Supervisor
Julie Hannum Location Manager
Jill S. Litwin Studio Teacher
Tanera Marshall Dialect Coach
James R. McAllister Location Manager
Dominic Charles Ferris Thanks
Bill Reilly Thanks
Deborah L. Mazor Utility Stunts
Jessen Noviello Utility Stunts
Matt Dessero Visual Effects Supervisor
Max Leonard Visual Effects Producer
Trevor Habberstad Utility Stunts
Bryan Lawson Supervising Music Editor
Jaap Buitendijk Still Photographer
Allan Magled Visual Effects Producer
Edson Williams Visual Effects Supervisor
Mike Prestwood Smith Sound Re-Recording Mixer
Gui DaSilva-Greene Stunts
Hans Bjerno Aerial Director of Photography
Greg Baxter Visual Effects Producer
Amy Pawlowski Digital Intermediate Editor
Tina Anderson Post Production Supervisor
Jules Holdren Hairstylist
Greg Steele ADR Mixer
Hector C. Gika Sound Effects Editor
Martin Schaer "A" Camera Operator
Len Levine Gaffer
Dan Riffel Gaffer
John Trapman Aerial Director of Photography
Gloria Pasqua Casny Hairstylist
Gloria Pasqua Casny Hair Department Head
Shane Daniels Utility Stunts
Blake Sweeney Digital Effects Supervisor
Tony Mirante Key Hair Stylist
Andy Lesniak CG Supervisor
Dane Bjerno Camera Technician
Jorge Razon Digital Effects Supervisor
Matthew Moriarty Camera Operator
Matthew Moriarty Steadicam Operator
Jake Polonsky Second Unit Director of Photography
David J. Thompson Steadicam Operator
David J. Thompson "B" Camera Operator
Alejandra Ford Makeup Artist
Annalisa Adams Set Costumer
Rocio Estrada Blackwell Set Costumer
Gia Jimenez Set Costumer
Jamie Rush Set Costumer
Victor H. Soto Set Costumer
Katherine Wright Set Costumer
Eileen Godoy Digital Intermediate Producer
Toby Francis-Bruce First Assistant Editor
Chris Mulsoff Rigging Gaffer
Randy James Beckman Utility Stunts
Nito Larioza Utility Stunts
Yves De Bono Special Effects Supervisor
Justin Holdsworth Gaffer
Ranjani Brow ADR Voice Casting
Adam Hart Utility Stunts
Paul Lacovara Utility Stunts
Dieter Busch Second Unit First Assistant Director
Brian N. Bentley Compositors
Paul Kolsanoff Visual Effects Producer
Brandon Beckman Utility Stunts
Rockey Dickey Jr. Utility Stunts
Matthew LeFevour Utility Stunts
Chandra Moore-Telfer Ager/Dyer
Amber Whelan Utility Stunts
Meghan Currier Music Coordinator
Myke Schwartz Utility Stunts
Trevor Loomis First Assistant "A" Camera
Mary Castor Makeup Artist
Dan Brown Utility Stunts
Keith Roberts Animation Supervisor
Christian Litke Utility Stunts
Catherine Chase Visual Effects Editor
Kelly R. Borisy Dolly Grip
James Hogan Transportation Coordinator
Joseph Paoletti Transportation Captain
Gina Panno Costumer
Shaul Dover ADR Recordist
Chase Penny Utility Stunts
Josh Yadon Utility Stunts
Matt Wallach Dailies Operator
Marion Spates CG Supervisor
Eddie J. Fernandez Jr. Utility Stunts
John Davis Storyboard Artist
Brianna Domont Visual Effects Production Assistant
Marshall Richard Krasser Visual Effects Supervisor
Karen Teneyck Graphic Designer
Dave Wightman Additional First Assistant Camera
Steven Kaminsky Post Production Supervisor
Vincent Lascoumes First Assistant Director
Jeff Valeri Production Supervisor
Denise Baker Hairstylist
Christophe Le Chanu Second Assistant Director
Daniel Lu 3D Artist
Jay Hawkins Utility Stunts
Kyle Buff Rigging Grip
Darin Devonshire Rigging Grip
Jim Shelton Key Grip
Shawn Bernal Utility Stunts
Michael Lowrance Best Boy Electric
Erik Solky Utility Stunts
Karin Silvestri Stunts
Karin Silvestri Stunt Double
Brian Tarlecki ADR Recordist
Scott Dwyer Special Effects Technician
Mallory Thompson Utility Stunts
Greg Poljacik Utility Stunts
Anita Hart Utility Stunts
Spencer Stone Stunts
Jeff Bruno Utility Stunts
Natalie M. Meyer Utility Stunts
Greg Winhall 3D Artist
Liu Bing Camera Production Assistant
Amanda Vinopal Costumer
Michael Franck Pilot
Bradley Good Assistant Property Master
Philip Trieu 3D Artist
Paula Stier Production Coordinator
Justin Gant Utility Stunts
Dan Mast Utility Stunts
Jonathan Kinnas Extras Casting
Alicia Skirball Utility Stunts
Mark Harper Utility Stunts
Zoë Bower Post Production Coordinator
Timothy Jipping Rigging Grip
Jeffrey Gladu Payroll Accountant
Matt Jahnke Rigging Grip
Brian Spirnak Assistant Editor
Loren Dennis Utility Stunts
Cord Walker Utility Stunts
Svetlana Tesnes Visual Effects Coordinator
Lauren Gauthier Visual Effects Coordinator
Donny Rausch Compositing Supervisor
Matthew K. Grigsby Production Accountant
Marcin Nikiforuk Matte Painter
Rob Bliss Concept Artist
Michael James Fahey Best Boy Grip
Charles Simmers Additional Second Assistant Director
Keith Hueffmeier Additional Second Assistant Camera
Robert McGlinchey Visual Effects Coordinator
Kevin Wisor Best Boy Electric
Chris Wittenborn Second Assistant "A" Camera
Erin Stewart Tiedje Extras Casting
Jessica Gisin Needham Extras Casting
Giampiero Grassi Tailor
Jeremy Beiermann Production Coordinator
Marty Murray Utility Stunts
Lisa Nichols Studio Teacher
Nate Hitpas Utility Stunts
Andy Spellman Second Second Assistant Director
Kristina Baskett Utility Stunts
Brian Howald Compositing Lead
Joel Kittle Modelling Supervisor
Kat Greene Visual Effects Coordinator
Ryan Carr Utility Stunts
Luci Romberg Utility Stunts
David Tomita Grip
Christy Taddeo Grip
Colin Robertson Rigging Grip
Ed Titus Grip
Bryan Howard 3D Artist
Andrew Winters 3D Artist
Jason Dusenske Additional Second Assistant Director
Greg Stuhl Modeling
Sung Churl Kim Modeling
Sujesh V. Chitty Matte Painter
Tracy Reuter Costume Coordinator
Krystal Mathiesen First Assistant Accountant






















ikwilfilmskijken © 2024