Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)

Avontuur, Actie, Sciencefiction
De Clone Wars razen naar hun hoogtepunt als Kanselier Palpatine wordt ontvoerd door General Grievous, een inmiddels bekende Jedi-doder. Anakin Skywalker en Obi-Wan Kenobi strijden als broers in dit gevecht om hem te redden en ze gaan een laatste confrontatie aan met de leider van de seperatisten, Count Dooku.

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith Film Info

Score: 7.388/10 van 11678 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2005-05-17
Lengte: 150 Minuut / 2:30
Regisseur: George Lucas
Schrijver: George Lucas
Productie Studios: Lucasfilm Ltd., 20th Century Fox
Productie Land: United States of America


Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith Trailer


Hayden Christensen
als Anakin Skywalker / Darth Vader
Ewan McGregor
als Obi-Wan Kenobi
Natalie Portman
als Padmé Amidala
Ian McDiarmid
als Chancellor Palpatine / Darth Sidious
Samuel L. Jackson
als Mace Windu
Jimmy Smits
als Senator Bail Organa
Frank Oz
als Yoda (voice)
Anthony Daniels
als C-3PO
Christopher Lee
als Count Dooku
Keisha Castle-Hughes
als Queen of Naboo
Silas Carson
als Nute Gunray / Ki-Adi Mundi
Jay Laga'aia
als Captain Typho
Bruce Spence
als Tion Medon
Wayne Pygram
als Governor Tarkin
Temuera Morrison
als Commander Cody
David Bowers
als Mas Amedda
Oliver Ford Davies
als Sio Bibble
Ahmed Best
als Jar Jar Binks
Rohan Nichol
als Captain Antilles
Jeremy Bulloch
als Captain Colton
Amanda Lucas
als Terr Taneel
Kenny Baker
als R2-D2
Peter Mayhew
als Chewbacca
Rebecca Jackson Mendoza
als Queen of Alderaan
Joel Edgerton
als Owen Lars
Bonnie Piesse
als Beru Lars
Jett Lucas
als Zett Jukassa
Tux Akindoyeni
als Agen Kolar
Matt Rowan
als Senator Orn Free Taa
Kenji Oates
als Saesee Tiin
Amy Allen
als Aayla Secura
Bodie Taylor
als Clone Trooper
Graeme Blundell
als Ruwee Naberrie
Trisha Noble
als Jobal Naberrie
Claudia Karvan
als Sola Naberrie
Keira Wingate
als Ryoo Naberrie
Hayley Mooy
als Pooja Naberrie
Sandi Finlay
als Sly Moore
Katie Lucas
als Chi Eekway
Genevieve O'Reilly
als Mon Mothma
Warren Owens
als Fang Zar
Kee Chan
als Malé-Dee
Rena Owen
als Nee Alavar
Christopher Kirby
als Giddean Danu
Matthew Wood
als General Grievous (voice)
Kristy Wright
als Moteé
Coinneach Alexander
als Whie
Mousy McCallum
als Bene
Michael Kingma
als Wookiee
Axel Dench
als Wookiee
Steven Foy
als Wookiee
Julian Khazzouh
als Wookiee
James Rowland
als Wookiee
David Stiff
als Wookiee
Robert Cope
als Wookiee
George Lucas
als Baron Papanoida (uncredited)
Nick Gillard
als Cin Drallig (uncredited)
Aidan Barton
als Luke Skywalker / Leia Organa (uncredited)
James Earl Jones
als Darth Vader (voice - uncredited)
Ben Cooke
als Kit Fisto (uncredited)
David Acord
als GH-7 Medical Droid (voice) (uncredited)
Paul Bateman
als Meena TIlls (uncredited)
Ross Beadman
als Sors Bandeam (uncredited)
Jerome St. John Blake
als Mas Amedda (uncredited)
Robert M. Bouffard
als Clone Trooper (uncredited)
Jill Brooks
als Opera House Patron (uncredited)
Gene Bryant
als Darth Vader (uncredited)
Josh Canning
als Jedi Knight (uncredited)
Dominique Chionchio
als Jedi Knight (uncredited)
Rob Coleman
als Opera House Patron (uncredited)
Fay David
als Luminara Unduli (uncredited)
Caroline de Souza Correa
als Bail Organa's Aide #1 (uncredited)
Eliana Dona
als Hand Maiden (uncredited)
Malcolm Eager
als Naboo Officer (uncredited)
Nina Fallon
als Stass Allie (uncredited)
Lawrence Foster
als Blue Senate Guard (uncredited)
Tim Gibbons
als Aqualish Senator (uncredited)
Roger Guyett
als Opera House Patron (uncredited)
Chantal Harrison
als Elle (uncredited)
Philip Harvey
als Female Nikto (uncredited)
Pablo Hidalgo
als Janu Godalhi (uncredited)
Ali Keshavji
als Fire Speeder Pilot (uncredited)
Shaun R.L. King
als Naboo Guard (uncredited)
Goran D. Kleut
als Lampay Fay (uncredited)
John Knoll
als Fire Ship Pilot (uncredited)
Gervais Koffi
als Jedi Knight (uncredited)
John M. Levin
als Jedi Knight (uncredited)
Janet Lewin
als Opera House Patron (uncredited)
Bai Ling
als Senator Bana Breemu (uncredited)
Dean Mitchell
als Cellheim Anujo (uncredited)
Paul James Nicholson
als Senator Po Nudo (uncredited)
Blake Nickle
als Senator Calek Kelbin (uncredited)
Denise Ream
als Opera House Patron (uncredited)
Anthony Reyna
als Opera Guest (uncredited)
Christopher Rodriguez
als Gilgamour (uncredited)
Hamish Roxburgh
als Naboo Guard (uncredited)
Mike Savva
als Clone Jedi Knight (uncredited)
Jacqui Louez Schoorl
als Senator (uncredited)
Lisa Shaunessy
als Senator (uncredited)
Orli Shoshan
als Shaak Ti (uncredited)
John Sigurdson
als Runway Worker (uncredited)
Christian Simpson
als BD-3000 Luxury Droid (movements) (uncredited)
Paul Spence
als Senator Ask Aak (uncredited)
Suzie Steen
als Hand Maiden 3 (uncredited)
Richard Stride
als Poggle the Lesser (uncredited)
Marty Wetherill
als Magistrate Passel Argente (uncredited)
Aaliyah Williams
als Jedi Knight (uncredited)
Masa Yamaguchi
als Senator (uncredited)
Matt Sloan
als Plo Koon
Paul Davies
als Meena Tills, Mon Calamari Senator (uncredited)
George Lucas Screenplay
George Lucas Director
George Lucas Executive Producer
Rick McCallum Producer
John Williams Original Music Composer
Steven Spielberg Second Unit Director
Ben Burtt Editor
Ben Burtt Sound Designer
Ben Burtt Supervising Sound Editor
David Tattersall Director of Photography
Nick Gillard Stunt Coordinator
Peter Russell Art Direction
Peter Russell Supervising Art Director
Dennie Thorpe Foley Artist
Jana Vance Foley Artist
Richard Roberts Set Decoration
Brian Donovan Production Manager
Ellen Heuer Foley Artist
Ben Cooke Stunt Double
Roger Barton Editor
Robert Farr ADR Mixer
Christine King Casting
Teresa Eckton Sound Effects Editor
Tom Myers Sound Re-Recording Mixer
Gavin Bocquet Production Design
Trisha Biggar Costume Design
Phil Harvey Art Direction
Ian Gracie Art Direction
Ramiro Belgardt Music Editor
Jason Ballantine Assistant Editor
Kenneth Wannberg Supervising Music Editor
Matthew Wood Supervising Sound Editor
Nash Edgerton Stunt Double
Derek Thompson Concept Artist
Derek Thompson Storyboard Artist
Maura Fay Extras Casting
Damien Drew Assistant Art Director
Jean-Marie Gindraux Location Manager
Karen Murphy Assistant Art Director
Stephen Jones Unit Production Manager
Guido Cerasuolo Production Supervisor
Colin Fletcher First Assistant Director
David Acord Assistant Sound Editor
Michael Mooney Assistant Costume Designer
Gillian Libbert Costume Supervisor
Nicole Young Costume Supervisor
Kerry Thompson Wardrobe Supervisor
Ty Teiger Property Master
Roger Guyett Visual Effects Supervisor
Jayne-Ann Tenggren Script Supervisor
Cheryl Nardi Assistant Editor
Adam Jenkins Third Assistant Director
Eddie Knight Gaffer
Jacinta Leong Assistant Art Director
Christopher Scarabosio Sound Re-Recording Mixer
Colette Birrell Art Department Coordinator
John Knoll Visual Effects Supervisor
Calum McFarlane Camera Operator
Paul 'Salty' Brincat Sound Recordist
Shanthi Nadaraja Construction Coordinator
Joseph Jett Sally Additional Editing
Dave Elsey Creature Technical Director
Rob Coleman Animation Director
Nikki Gooley Makeup Supervisor
Nadine Wilkie Assistant Makeup Artist
Simon Harding Camera Operator
Simon Harding Steadicam Operator
Mark Appleby ADR Recordist
Lon Lucini Assistant Property Master
Dawn Higginbotham Post Production Supervisor
Steve Slanec Dialogue Editor
Steve Slanec ADR Editor
Frank Rinella Foley Mixer
Shane Thomas Makeup Artist
David Nichols Key Grip
James Hopwood Best Boy Grip
Rod Conder Boom Operator
Steve Braggs Visual Effects Technical Director
Ali Keshavji Assistant Director
Greg Hajdu Construction Manager
Clive Memmott Assistant Art Director
Jeremy Molod ADR Editor
Tracy Reeby Hairdresser
Rob Burgess Third Assistant Director
Jamie Forester Post Production Supervisor
Michael Vivian Dolly Grip
Chris Tomkins Set Decoration Buyer
Iain Mathieson Rigging Gaffer
Stewart Monteith Best Boy Electric
Vivienne MacGillicuddy Makeup Artist
Brett McDowell Dolly Grip
Samantha Smith McGrady Third Assistant Director
Paul Sullivan Second Second Assistant Director
George Peterson Jr. Foley Recordist
John Walker VFX Artist
Moez Kamoun First Assistant Director
Jason McPhee Best Boy Grip
Fraser Fennell-Ball Third Assistant Director
Iain Lawrence Third Assistant Director
Beverley Dunn Assistant Set Decoration
Sue Wood Additional Director of Photography
Deborah Antoniou Second Assistant Director
Annette Miles Key Hairdresser
Belinda Cahill Payroll Accountant
Reece Ewing Post Production Supervisor
Debra K. Chinn Post Production Assistant
Richard Mueck Sculptor
Moses Fotofili Best Boy Electric
Eddie Thorne Third Assistant Director
Man-Yiu Lee Production Manager
Nick Simmonds Third Assistant Director
Trish McAskill Casting Assistant
Maurizio Licciardello Location Manager
Christopher Tangney Art Department Assistant
Bob Bowles Stunt Double
London Symphony Orchestra Musician






















ikwilfilmskijken © 2022